صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: "نيلي احمدآبادي" کفايت لازم براي رياست را ندارد

در نامه انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه تهران تاکيد شده است: مخالفت قاطع نمايندگان مجلس با نيلي احمدآبادي و صيانت از جايگاه مقدس شوراي عالي انقلاب فرهنگي راه را براي هرگونه مصالحه احتمالي خواهد بست.

کد خبر: 5701

تسنيم / در نامه انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه تهران تاکيد شده است: مخالفت قاطع نمايندگان مجلس با نيلي احمدآبادي و صيانت از جايگاه مقدس شوراي عالي انقلاب فرهنگي راه را براي هرگونه مصالحه احتمالي خواهد بست.

انجمن دانش‌آموختگان علوم‌اجتماعي دانشگاه‌ تهران به نمايندگي از سوي جمعي از اساتيد، دانشجويان و دانش‌آموختگان دانشگاه تهران، در نامه‌اي به اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواستار صيانت از جايگاه مقدس آن شورا و جلوگيري از مصالحه سياسي و «عدم رأي» به رياست دکتر نيلي احمدآبادي در پست رياست دانشگاه تهران شد.

متن اين نامه به شرح ذيل است:

سلام عليکم

با توجه به وظيفه خطير اعضاي آن شوراي محترم در صيانت از فرهنگ انقلابي و اسلامي و با توجه به معرفي و پيشنهاد آقاي دکتر نيلي احمدآبادي بعنوان گزينه رياست دانشگاه تهران به شوراي عالي انقلاب فرهنگي نکاتي در خصوص گرايش‌هاي اعتقادي و سياسي و همچنين مواضع و عملکرد وي در دوره هاي مديريتي گذشته و بخصوص مسائل پس از حوادث سال 88 به استحضار مي‌ رسد.

اگر چه سابقه دکتر نيلي احمدآبادي براي آن بزرگواران روشن مي‌باشد اما يادآوري مخالفت قاطع نمايندگان مجلس (160 نفر) با ايشان بعنوان وزير پيشنهادي علوم و همچنين صيانت از جايگاه مقدس شوراي عالي انقلاب فرهنگي راه را براي هرگونه اغماض و مصالحه احتمالي براي رأي به رياست ايشان بر دانشگاه تهران خواهد بست.

لازم به ذکر است دانشگاه تهران بعنوان مهمترين دانشگاه ايران همواره در حوزه دانشجويي و علمي جريان ساز بوده است و حفظ آرامش اين دانشگاه همواره بعنوان شاخصي جهت دهنده براي جريان علمي کشور محسوب مي شود.

اگر چه متاسفانه در مقاطعي همچون دوران اصلاحات نيز عدم توجه به اين حساسيت ها ،هزينه‌هاي زيادي را بر پيکره علم و دانشگاه متحمل نمود و باعث بروز حواشي بسيار در جنبش دانشجويي گرديد.

در مقطع فعلي نيز گمان مي‌رود، اين انتصاب مهم نه تنها در مديريت جريان علم سرنوشت ساز مي باشد بلکه با توجه به سرمايه گذاري برخي احزاب و گروهها در دانشگاهها براي ايجاد بحران و التهاب در کشور تا حد زيادي از ايجاد حواشي‌هاي انتخاباتي در آستانه انتخابات مجلس در سال آينده جلوگيري خواهد نمود.

بدينوسيله برخي سوابق سوء مديريتي و فکري ايشان در ذيل به استحضار مي رسد:

«عزل دسته جمعي» 25 نفر از نيروهاي ارزشي دانشگاه تهران در اولين روزهاي سرپرستي در دانشگاه تهران و دستور بازگشت به کار و «انتصاب حاميان و فعالان فتنه» در دانشگاه تهران ؛ (اسامي اين افرادبصورت محرمانه به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارسال مي شود)

«امضاي نامه عليه نظام» و حمايت از فتنه گران و ارسال آن به مقام معظم رهبري در سال 88

«عدم اعتقاد به اصل حجاب»؛ ايشان در چند جلسه خصوصي وقتي به عدم رعايت حجاب توسط يکي از اعضاي خانواده وي اعتراض مي شود صراحتاً بيان مي کنند که «دوره حجاب گذشته است»! همچنين در دوره مديريت ايشان در دانشکده فني ، معاون ايشان علاوه بر عدم رعايت حجاب ، اقدام به دست دادن با مردان نامحرم مي‌نمود و دکتر نيلي عليرغم اطلاع از اين موضوع ، حساسيتي نشان نمي‌دادند.

«حذف اساتيد جوان و متعهد و بر هم زدن امنيت رواني و اجتماعي آنها» توسط فشارهاي اداري و بوروکراتيک و کاملا غير اخلاقي و بوسيله جريان سازي در ميان دانشجويان.

«کاناليزه شدن جذب و ثبت نام دانشجوياني که داراي پرونده هاي انضباطي هستند»و بعضاً داراي تعلقات مارکسيستي نيز هستند. (در مقاطع تحصيلات تکميلي)

«راديکال تر شدن انجمن هاي اسلامي» در دوره مديريتي ايشان و «تبليغ صريح و گسترده اين تشکل ها براي سران فتنه»؛ در پرديس کشاورزي دانشگاه تهران با حمايت و اجبار آقاي دکتر نيلي مراسم اردوي دانشجويان جديدالورود ، به ميتينگي سياسي در حمايت از سران فتنه تبديل شد و هزينه معادل 80 ميليون تومان براي اين امر اختصاص يافت.

«تاکيد غيرقانوني بر لزوم داشتن مقاله ISI براي تمديد قرارداد پيماني اساتيد» ؛ عليرغم بهره مندي اساتيد از کتاب و مقالات علمي و پژوهشي متعدد.

«عدم اهتمام جدي به رعايت ارزشهاي اسلامي در دوره هاي مديريتي ايشان»؛برگزاري اردوهاي مختلط از جمله سفر به ترکيه و حمايت از برگزاري مراسم هاي مختلط نظير جشنواره ها، کنسرت هاي موسيقي و ... همچنين لازم به ذکر است جسارت به عکس بنيانگذار انقلاب اسلامي در 16 آذر 88 در دوره مديريت ايشان در دانشکده فني اتفاق افتاد و شاهد هيچ‌گونه تصميمي از سوي دکتر نيلي براي مقابله يا برائت از اين عمل نبوديم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر