صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

استفاده از محبوبيت مشايي و مرحوم کردان در مازندران برای انتخابات مجلس!

چندي پيش خبر تحرکات انتخاباتي احمدي نژادي ها در استان مازندان رسانه اي شد. براساس آنچه رسانه ها منتشر کردند يارگيري گسترده احمدي نژادي ها در اين استان از مدتها قبل آغاز شده است و تلاش مي‌شود از نفوذ اسفنديار رحيم مشايي و محبوبيت مرحوم کردان که هر دو تباري مازندراني دارند، در بخشي از شهرهاي مرکزي اين استان براي انتخابات آتي بهره گرفته شود.

کد خبر: 5684

نامه نيوز / چندي پيش خبر تحرکات انتخاباتي احمدي نژادي ها در استان مازندان رسانه اي شد. براساس آنچه رسانه ها منتشر کردند يارگيري گسترده احمدي نژادي ها در اين استان از مدتها قبل آغاز شده است و تلاش مي‌شود از نفوذ اسفنديار رحيم مشايي و محبوبيت مرحوم کردان که هر دو تباري مازندراني دارند، در بخشي از شهرهاي مرکزي اين استان براي انتخابات آتي بهره گرفته شود.

عزت الله يوسفيان ملا نماينده آمل در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار نامه نيوز، با اظهار بي اطلاعي از اين موضوع گفت: اين موضوع به نظر بنده صحت ندارد، بنده نيز از جزئيات اين داستان کاملا بي خبر هستم.

وي با بيان اينکه بايد قانون را در راس امور قرار دهيم، خاطرنشان کرد: اينکه چه افرادي محروم از شرکت در انتخابات هستند را قانون تعيين خواهد کرد، هنوز هم رسما و قانونا وارد امر انتخابات نشده ايم که مشخص شود چه کساني حق شرکت و فعاليت انتخاباتي را ندارند.

اين نماينده مجلس با اشاره به اينکه مردم در شهرستانها بيشتر فرديت و لياقت کانديداها را براي راي دادن انتخاب مي‌کنند، افزود: اصولا در شهرستان‌ها مردم کاري به رقابت ندارند، اگر مردم به فردي براي نمايندگي مجلس راي مي‌دهند به اعتبار خود آن فرد است. هر فردي که خدمت کند و خود را ثابت کند مردم نيز به وي راي خواهند داد.

وي خاطرنشان کرد: از همين رو در بعضي از شهرستانها هم اصولگرايان و هم اصلاح طلبان به مجلس راه پيدا مي‌کنند؛ اين تجربه اي است که ما از شهرستان ها در طول اين مدت کسب کرده‌ايم. بسياري از همين ياران آقاي احمدي نژاد در دوره قبل بسياري از شهرستان‌ها هزينهکردند؛ تلاش کردند ولي شاهد بوديم به دليل نبود محبوبيت نتيجه‌اي نگرفتند.

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با بيان اينکه مردم تهران در انتخابات بر حسب علاقه راي مي‌دهند، گفت: در تهران بسيار کم اتفاق مي‌افتد به فردي بر اساس اعتبارش راي دهند، معمولا رقابت و علاقه را مبنا قرار مي‌دهند و رقابت جريان هاي سياسي بيشتر نمود پيدا مي‌کند ولي در شهرستان ها عکس اين مساله صادق است.

احمدي نژادي ها هم به صحنه انتخابات بيايند، خوشحال مي شويم!

از سويي ديگر محمد دامادي نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار نامه نيوز، با اظهار بي اطلاعي از تحرکات انتخاباتي طيف احمدي نژاد در استان مازندران، گفت: از اين موضوع اطلاعي ندارم اما اگر اين موضوع صحت داشته باشد از خدايمان است که ياران احمدي‌نژاد در استان نفوذ و محبوبيت داشته باشند و به مجلس راه پيدا کنند.

اين نماينده مجلس فعاليت طيفهاي سياسي مختلف در سطح استان مازندارن را بي ارتباط با مشايي و مرحوم کردان دانست و تصريح کرد: بالاخره در سطح استان فعاليتهاي سياسي انجام مي‌شود. افرادي که در دوران آقاي احمدي نژاد مسئوليت‌هاي داشته‌اند تصميم به شرکت در انتخابات گرفته‌اند. ما نيز از اين موضوع استقبال کرده‌ و اميدواريم به مجلس نيز راه پيدا کنند و همان اتفاقي که در دوران آقاي احمدي نژد افتاد باز هم رخ دهد و در همان مسير حرکت کنند.

اين نماينده مجلس با اشاره به اينکه افراد براي شرکت در انتخابات بايد به چارچوب هاي نظام پايبند باشند، عنوان کرد: از آنجايي که خود ما نيز براي انتخابات مجلس کانديدا هستيم؛ به آنان راي نمي دهيم اما از ورودشان به عرصه انتخابات خوشحال خواهيم شد.

وي ادامه داد: بايد دانست که انتخابات مربوط به گروه خاصي در کشور نيست؛ براي همه ملت ايران است. اين ملت مي‌توانند اصلاح طلب باشند يا اصولگرا ! طرفدار احمدي نژاد باشند يا هر فرد ديگر؛ مهم اين است که مردم در انتخاب هايشان مختارند.

عضو کميسيون عمران مجلس با بيان اينکه افرادي که مي‌خواهند براي مجلس کانديدا شوند بايد قانونمدار باشند، خاطرنشان کرد: افراد و گروه‌ها بايد چند شاخص را براي کانديد شدن در انتخابات داشته باشند. اولا به قوانين کشور پايبند باشند و به نوعي قانون مدار باشند؛ ثانيا ولايت مدار باشند.

وي با بيان اين که محبوييت نيز در راي آوري افراد مهم است،گفت: محبوبيت نيز در انتخاب شدن افراد مهم است. اگر عملکرد مناسبي در دوران مديريت خود داشته باشند؛ طبيعي است که راي مي‌آورند. اگر هم انتخاب نشدند چيزي را از دست نداده‌اند؛ اگر هم انتخاب شوند چيزي جز مدال نوکري مردم را به دست نياورده اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر