صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بروجردي:

جناب شيرزاد به اندازه «اکبر اعتماد» غيرت ملي داشته باشيد

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در واکنش به اظهارات اخير احمد شيرزاد نماينده مجلس ششم گفت: جناب شيرزاد به ميزان دکتر اکبراعتماد غيرت ملي داشته باشيد.

کد خبر: 565

باشگاه خبرنگاران/ رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در واکنش به اظهارات اخير احمد شيرزاد نماينده مجلس ششم گفت: جناب شيرزاد به ميزان دکتر اکبراعتماد غيرت ملي داشته باشيد.

علاالدين بروجردي به اظهارات اخيراحمد شيرزاد که اخيرا در ميزگردي با عنوان بررسي 10 سال مذاکرات هسته‌اي مطرح کرده است واکنش نشان داد.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران موفقيت‌هاي هسته‌اي بزرگتري به دست آورده و به همين دليل با ايران مخالفت مي‌کنند.رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح کرد: اگر در عرصه هسته‌اي پيشرفت نداشتيم، صف آرايي قدرت‌هاي دنيا در مقابل ما چه معني داشت.وي افزود: دشمنان ايران به دنبال اين هستند که ما اين قدرت را نداشته باشيم.

نماينده بروجرد خاطر نشان کرد: امروزه از صفر تا 100 صنعت هسته‌اي يعني از استخراج اورانيوم تا غني سازي را به دست آورده‌ايم و آن وقت افرادي همچون شيرزاد حرفي مي‌زنند که دشمن هم نمي‌زند.رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خطاب به شيرزاد گفت: جناب شيرزاد به ميزان دکتر اکبر اعتماد بنيانگذار سازمان انرژي اتمي در زمان قبل از انقلاب غيرت ملي داشته باشيد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دکتر اکبر اعتماد بنيانگذار و نخستين رئيس سازمان انرژي اتمي ايران قبل از انقلاب اسلامي بود که به عنوان پدر فناوري هسته‌اي ايران نيز شهرت يافته است.او در سال 1309 در همدان به دنيا آمد براي ادامه تحصيل به سوئيس رفت و در سال 1963 از دانشگاه لوزان سوئيس فارغ التحصيل شد.

دکتر اکبر اعتماد زماني که در سوئيس بود رياست تيم اتمي سوئيس در آژانس را برعهده داشت و حتي شانس رياست آژانس بين المللي انرژي اتمي را نيز داشت اما آن را رها کرد و به منظور خدمت به ميهن خود به ايران بازگشت.اکبر اعتماد از 18اسفند 52 به عنوان رئيس سازمان انرژي اتمي منصوب شد.دکتر اعتماد در طول ساليان گذشته در مصاحبه با رسانه‌هاي خارجي بارها از مواضع اساسي کشورمان در زمينه استفاده صلح آميز از انرژي هسته‌اي حمايت کرده و برخورد اصولي و صحيح غرب با اين مسئله را خواستار شده است.

چندي قبل نيز دکتر اکبر اعتماد با تلويزيون بي‌بي‌سي در حال انجام مصاحبه بود که مجري به طرق مختلف سعي داشت اکبر اعتماد عليه برنامه هسته‌اي ايران صحبت کند ولي نه تنها دکتر اعتماد اين کار را نکرد بلکه قاطعانه از فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران دفاع کرد که اين اقدام مورد خشم مجري شبکه تلويزيوني ملکه انگليس يعني بي‌بي‌سي فارسي شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر