صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

وحشت داعش از پرچم عراق

منابع عراقی از پیشروی نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در منطقه البوفراج در شمال الرمادی و وحشت داعشی‌ها پس از مشاهده پرچم عراق در مناطق تحت اشغال خود خبر دادند.

کد خبر: 55322

خبرگزاری تسنیم: منابع عراقی از پیشروی نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در منطقه البوفراج در شمال الرمادی و وحشت داعشی‌ها پس از مشاهده پرچم عراق در مناطق تحت اشغال خود خبر دادند.

"هادی العامری" دبیرکل سازمان بدر و یکی از فرماندهان ارشد نیروهای داوطلب مردمی عراق از جدی نبودن ائتلاف بین المللی ضد داعش انتقاد کرد.

العامری پس از دیدار فرانک بیکر سفیر انگلیس در بغداد با وی بر اهمیت جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها از خاک ترکیه و کشورهای دیگر به داخل عراق تاکید کرد و خواستار آموزش دستگاه‌های امنیتی عراق شد.

وی همچنین از برخی طرف‌هایی که نیروهای داوطلب مردمی را شبه نظامی می‌خوانند، خواست از به کار بردن چنین تعابیری برای نیروهای داوطلب مردمی دست بردارند.

سفیر انگلیس هم، دستاورد اخیر نیروهای امنیتی و  داوطلب مردمی در بیجی را پیروزی بزرگ خواند و اعلام کرد کشورش از عراق در جنگ با تروریسم حمایت می‌کند.

دو طرف همچنین بر حمایت از دولت عراق در رویارویی با خطراتی که این کشور را احاطه کرده‌است و تلاش برای حل مشکلات فرعی میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

رعب و وحشت داعشی‌ها پس از مشاهده پرچم عراق

مشاهده برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز سه ساختمان مسکونی در شهرستان الشرقاط در حالی که همچنان در  اشغال تروریست‌های تکفیری است، موجی از هراس و وحشت را در میان آنها به وجود آورده است.

یک منبع در استان صلاح الدین گفت گروه داعش پس از برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز سه ساختمان مسکونی در مرکز الشرقاط، بلافاصله افراد خود را به این محل گسیل داشت.

این منبع افزود برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز منازل مسکونی در مرکز الشرقاط حالتی از رعب و وحشت را در میان داعشی‌ها به وجود آورد، زیرا آن را نشانه‌ای از شورش داخلی در مناطق تحت سیطره خود قلمداد می‌کنند.

به گفته این منابع، تروریست‌های داعشی در پی این حادثه، شروع به عملیات گسترده بازرسی کرده و برخی افراد مظنون به برافراشتن پرچم عراق را بازداشت کردند.

شهرستان الشرقاط از ژوئن 2014 تحت اشغال تروریست‌های تکفیری داعش قرار دارد و به عنوان یکی از مهمترین مقرهای این گروهک در استان صلاح الدین به شمار می‌رود.

پیشروی نیروهای امنیتی در جبهه الرمادی

این در حالی است که یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات الانبار از پیشروی نیروهای امنیتی در منطقه البوفراج در شمال شهر الرمادی خبر داده است.

بر اساس گزارش الفرات، نیروهای امنیتی با هدف آماده شدن برای ورود به عمق شهر الرمادی از محور شمالی به پیشروی در البوفراج ادامه می‌دهند.

این منبع گفت نیروهای امنیتی از شامگاه یکشنبه عملیات گسترده‌ای را در منطقه البوفراج آغاز کرده اند که تاکنون ده‌ها تروریست داعشی کشته و مناطق مهمی هم از سیطره داعشی‌ها آزاد شده است.

توقیف دو هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه بغداد

حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز دوشنبه در سخنانی از توقیف دو فروند هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه بغداد خبر داد و گفت این دو هواپیما حامل سلاح‌های سبک و متوسط یکی از دو هواپیما، کانادایی و دیگری سوئدی است.

الزاملی فاش کرد مقصد این دو هواپیما، منطقه کردستان عراق بوده که با توقیف آنها از پرواز آنها به اربیل جلوگیری شد. یکی از این هواپیماها از کویت و دیگر از پایگاه اینجرلیک ترکیه وارد بغداد شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله، نماینده پارلمان عراق این حادثه را خطرناک خواند و از وزارت خارجه عراق خواست از آنچه ائتلاف بین المللی خوانده می‌شود، بخواهد از تکرار چنین اقدامات خطرناکی خودداری کنند.

وی افزود سفیر آمریکا به شیوه های مختلف تلاش کرد این سلاح‌ها را به منطقه کردستان عراق برساند، اما عملیات مشترک و کمیته بازرسی با این اقدامات مخالفت کردند.

الزاملی گفت ما امیدوار بودیم که این محموله تسلیحاتی مصادره شود، این سلاح‌ها خطرناک و در سطح بین المللی استفاده از آن ممنوع است.

وی با تاکید بر پیگیری این موضوع از سوی کمیسیون دفاع و امنیت پارلمان و تشکیل کمیته‌های پیگیری برای آن از دولت عراق خواست از انتقال چنین سلاح‌هایی از طریق عراق جلوگیری کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر