صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

بابک زنجانی بدهی به نفت را تسویه کرد

وکیل مدافع بابک زنجانی از تسویه مطالبات شرکت نفت از بابک زنجانی که به مبلغ یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده و از سوی بانک مرکزی در اختیار متهم قرار گرفته بود خبر داد.

کد خبر: 55302

به گزارش زمان به نقل از شمانیوز، رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی اظهار داشت: مطالبات شرکت نفت از موکل من دو بخش است، یکی بخشی است که در واقع پولی است که شرکت نفت از طریق بانک مرکزی در  اختیار بابک زنجانی قرار داده و بخش دیگر پول محمولات نفتی است.

 

وی افزود:‌ در خصوص بخش  اول یعنی طلب شرکت نفت بابت پولی که به صورت نقدی واریز کرده امروز این تسویه حساب و تهاتر صورت گرفت به این معنی که کل مبلغ واریزی شرکت نفت یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده، از این مبلغ قبلاً‌ با دستور آقای زنگنه بابک زنجانی 660 میلیون یورو به پیمانکاران شرکت نفت پرداخت کرده است. بنابر این 727 میلیون و 500 هزار یورو باقی مانده است.

 

وکیل بابک زنجانی تصریح کرد: اتفاقی که امروز افتاده این است که معاون دادستان تهران که مسئول رسیدگی و انتقال اموال موکل من به شرکت نفت بوده طی یک نامه‌ای رسماً ارزش اموال موکل در داخل کشور را که به شرکت نفت منتقل شده  2 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام کرده است.

 

کوهپایه‌زاده با بیان اینکه البته ارزش اموال موکل من بیشتر از این‌ها است و ما پیگیری کرده و اعتراض خود را اعلام می‌کنیم گفت: نکته مهم این است که وکیل شرکت نفت روز گذشته در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود که هنوز یک ریال از اموال بابک زنجانی به فروش نرفته است در حالی که این حرف کاملا غیرحقوقی و نادرست است.

وی افزود: زمانی که موکل اعلام کرد حاضر است داوطلبانه اموال خود را بابت بدهی در اختیار شرکت نفت قرار دهد فساد مبارزه با مفاسد اقتصادی مصوبه‌ای را تصویب و اعلام کرد که همه اموال موکل در داخل کشور پس از ارزیابی در اختیار و مالکیت شرکت نفت قرار گیرد.

 

وکیل بابک زنجانی گفت: این انتقال قطعی صورت گرفته حالا شرکت نفت مالک این اموال شده و از رقم بدهی کسر شده است و مالک اختیار این را دارد که مال خود را بفروشد یا نفروشد و در این زمینه به موکل هیچ ارتباطی ندارد.

 

کوهپایه‌زاده اصفهانی تصریح کرد: تمام اموال موکل قسمتی از سهام‌های ایشان بوده و این سهام چندین ماه پیش به شرکت نفت منتقل شده و شرکت نفت مدیریت آنها را بر عهده دارد پس وقتی سهام شرکت منتقل شده امروز رقم 2 هزار 600 میلیارد تومانی که معاون دادستان اعلام کرده از بدهی موکل من کسر شده و یک موضوع قانونی است.

 

وی افزود: به زودی باقی مانده بدهی موکل یعنی رقم 727 میلیون و 500 هزار یورو هم به زودی تسویه می‌شود.

وکیل بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه هم گفت: وکلای خارجی بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه در حال انجام کار هستند ولی از آنجایی که ما قبلا موارد مرتبط با ضمانت‌نامه را به شرکت نفت منتقل کرده بودیم علیرغم این که دارای وصف محرمانه بود آن را طی یک اقدام غیرحرفه‌ای رسانه‌ای کردند به همین جهت برای اینکه چنین اتفاقی مجددا تکرار نشودو چون ما هنوز تحریم هستیم ما دیگر مطالب را در خصوص ضمانت‌نامه به شرکت نفت نخواهیم گفت و تنها دادگاه از این موضوع مطلع خواهد شد.

 

کوهپایه‌زاده اصفهانی تأکید کرد: مدیر حقوقی نفت امروز در مصاحبه به یکی از خبرگزاری‌ها گفته علیرغم اعلام حساب تا این لحظه پولی به حساب واریز نشده است اما باید بگویم همانطور که موکل من در دادگاه اعلام کرد شماره حساب‌های اعلامی قابلیت واریز پول را به دلیل شرایط تحریم ندارد و اگر شرکت نفت توانست 5 دلار به این حساب واریز و رسید آن را تقدیم دادگاه کند موکل من کل اتهامات را می‌پذیرد.

 

وی در انتها به فارس خاطر نشان کرد: این موضوع یک تقابل آإشکار است، ظاهرا کسی که خواب است می‌توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را خواب زده نمی‌توان، آقایان وقتی که می‌دانند تا برداشته شدن تحریم‌ها امکان انتقال پول فراهم نیست چرا امر به محل می‌کنند.

 

نظرات بینندگان

  • | |

    متاسفانه یک بچه چطور مملکت را به بازی گرفته

ارسال نظر