صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بازتاب فرمایشات رهبری در سی ان ان

شبکه تلویزیونی سی ان ان فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سوریه را بازتاب داد.

کد خبر: 55194

به گزارش زمان سی ان ان در گزارشی گفت: رهبر معظم ایران خواستار توقف کمک ها به مخالفان سوری شد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: رهبر معظم ایران گفته است راه حل برای مسئله سوریه انتخابات است و لازم است کمک های نظامی و مالی به مخالفان متوقف گردد.

نیک پاتون والش خبرنگار سی ان ان در گزارشی از ترکیه گفت: گفتگوهای اخیر وین متاسفانه هیچ تاثیری در داخل سوریه نداشته است. آنچه که جالب است مسئله انتخابات است. چگونه می توان انتخابات را در کشوری مانند سوریه که دارای شکاف فرقه ای است و جنگ در آن ادامه دارد، سازماندهی کرد.

آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران گفته است باید کمک ها به مخالفان در سوریه متوقف شود. این در حالی است که آمریکا ساعاتی قبل از این اظهارات اعلام کرده بود صد میلیون دلار برای زیرساخت های آسیب دیده و کمک های بشردوستانه به مخالفان سوری می دهد. بنابراین هیچ تغییری پس از گفتگوهای وین روی نداده است.

وی گفت: عقیده جالب برگزاری انتخابات که در آن آوارگان سوری بتوانند رای دهند،تاریخ ندارد، زیرا این آوارگان از کشور دور شده اند.

خبرنگار سی ان ان اضافه کرد: از خط قرمزهای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درباره سوریه عبور شده است. یکی از این خط قرمزها استفاده از تسلیحات شیمیایی بود که بشار اسد از آن استفاده کرد. بنابراین باراک اوباما ناچار شد که قول خود را عملی نکند، زیرا اوضاع سوریه بیش از آن که هر کسی تصور آن را بکند، وحشتناک شد.

امروز برخی از گروههای شورشی در رسانه های جمعی نشان دادند که در شرق دمشق پایتخت سوریه زندانیان شیعه علوی را در قفس ها قرار می دهند تا از آنها به عنوان سپر انسانی در برابر حملات هوایی رژیم استفاده کنند.

خبرنگار سی ان ان گفت: همچنین از واشنگتن به خاطر نداشتن خط مشی برای ورود به مناقشه انتقاد شده است. باراک اوباما از زمانی که رئیس جمهور شد گفت که از اقدام نظامی جلوگیری می کند و آمریکا تاکنون نیز این کار را انجام نداده است.

 

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان
 
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر