صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کدام دیپلمات ایرانی در نشست وین درباره سوریه شرکت خواهد کرد؟

جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته گفت که واشنگتن انتظار دارد از ایران نیز برای حضور در مذاکرات سوریه در وین دعوت شود.

کد خبر: 54660

به گزارش زمان به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه روسیه و ایران در این گفت و گوی تلفنی تاکید کردند که باید اقدامات فوری برای پیشرفت در روند مذاکرات سیاسی در سوریه اتخاذ شود.

بر اساس این بیانیه، لاوروف علاوه بر این با جان کری همتای آمریکایی خود درباره‌ی راه حل‌های بحران سوریه گفت و گو کرده است. دو طرف در این تماس خواستار آن شده‌اند که تمامی کشورهای منطقه برای پشبرد مذاکرات سوریه یکپارچه شوند.

همچنین ، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته گفت که واشنگتن انتظار دارد از ایران نیز برای حضور در مذاکرات سوریه در وین دعوت شود.

یک مقام کشورهای منطقه که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که ایران هم اکنون نیز از سوی آمریکا و روسیه برای شرکت در این مذاکرات دعوت شده است و حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران قرار است در نشست آتی وین شرکت کند. حضور محمد جواد ظریف نیز هنوز تحت بررسی قرار دارد.

تاکنون خبر دعوت از ایران و حضور امیرعبداللهیان در نشست وین از سوی مقامات کشورمان اعلام و تایید نشده است.

 

منبع: یکنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر