صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جزایر مصنوعی عجیب چینی +عکس

این جزایر جدید در دریای چین جنوبی ایجاد شده است یعنی نقطه ای که همواره بر سر مالکیت جزایر آن میان چین و ژاپن و چند کشور دیگر جنوب شرق آسیا تنش سیاسی و حتی تهدیدهای نظامی وجود داشته است.

کد خبر: 54648

به گزارش زمان چین با استفاده از پیشرفته ترین فناوری های مکنده، جزایر تازه ای در دریا ایجاد کرده تا بدین ترتیب بر یکی از تنشهای سیاسی عصر حاضر دامن زده شود.

معمولا این نوع جزایر به صورت طبیعی و ناشی از فعالیتهای آتشفشانی ایجاد می شوند که پس از مدتی نیز به زیر آب می روند اما آنچه که اخیرا در دریای چین جنوبی مشاهده می شود توسط نیروهای انسانی و به واسطه مکش و لایروبی شن و انتقال آنها بر روی یک صخره مرجانی موسوم به Mischief Reef در اطراف جزایر مورد مناقشه Spratly Islands ایجاد شده است!

این مجمع الجزایر همواره از سوی چین به عنوان محدوده تحت اختیار این کشور مطرح بوده است. اهمیت این جزایر به ذخایر نفت و گاز آن مربوط می شود. در این میان ویتنام و فیلیپین نیز ادعای حاکمیت بر آن را دارند.

تصاویر ماهواره ای که به تازگی از این نقطه تهیه شده نشان از شکل گیری جزیره مصنوعی دارد که سر از آب درآورده است و نکته جالب توجه اینجاست که ساخت آن با سرعتی حیرت انگیز که در نوع خود می تواند یک رکورد جهانی باشد صورت گرفته است زیرا در آخرین تصاویر ماهواره ای مربوط به اکتبر گذشته اثری از این جزایر نبوده است.
 

 
 
 
 
 
 

 


منبع: رویترز

نظرات بینندگان

ارسال نظر