صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رسم حمله به " ناطق نوری" را چه کساني پايه گذاري کردند؟!

به هر حال اين هم از عجايب روزگار است که اصلاح طلبان ، در همايش سراسريشان از علي مطهري تمجيد مي کنند و معترضان به نطق او را چنانکه رسول منتجب نيا در آخرين فرازهاي سخنراني اش تاکيد کرد شايسته محاکمه مي دانند اما فراموش کرده اند که رسم حمله به "ناطق" در جلسه علني مجلس را افرادي از درون همين طيف سياسي پايه گذاري کرده اند.

کد خبر: 5158

افکارنيوز/ متن پيش رو در افکار نيوز منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

اگر چه سخنرانان همايش تلاش کردند تا با نام بردن از محصوران فتنه ۸۸ سوت کف بيشتري را به حساب خود بريزند اما در عين حال نبايد فراموش کرد انباشت احساسات هواداران اصلاحات در اين زمينه خود به نوعي تهديد براي سياسيون اين جناح تبديل شده است
عليرغم اميدواري هاي جوانان اصلاح طلب برگزار کننده همايش روز پنجشنبه، خاتمي نيامد و تنها به فرستادن پيامي بسنده کرد که در آن هم حرف تازه اي نزده بود. اما گذشته از غيبت خاتمي و دلخوري صادق خرازي و خط و نشان کشيدن مرموز موسوي لاري براي کساني که به گفته او بخواهند "راه اصلاحات را عوضي بروند" همايش روز پنج شنبه ناگفته هاي بسياري را از درون اين طيف سياسي افشاء کرد.
در نمايش تکراري اصلاح طلبان درجه دوم در کانون توحيد تهران کار به جاي رسيد که فاطمه راکعي بر سر اتمام وقت سخنراني اش با مجري مراسم درگيري لفظي پيدا کرد و صادق خرازي که حالا ديگر با تشکيلات "ندا" خودش را يک پايه اصلاحات مي داند هنگامي که ديد صندلي خالي براي وي در جايگاه ميهمانان ويژه تدارک نديده اند در حرکتي اعتراضي به سمت صندلي خبرنگاران در انتهاي سالن رفت و پس از چند مصاحبه کوتاه سالن همايش را ترک کرد. حتي هنگامي که از او خواستند به رديف نخست برگردد با بيان اينکه جايگاه فعلي ام را ترجيح مي دهم يکبار ديگر اعتراض خود را به بي اعتنايي عمدي برگزار کنندگان همايش نشان داد.

در عين حال مهمترين نکته همايش روز پنج شنبه اصلاح طلبان را مي توان ناتواني اين طيف سياسي از حل و فصل مساله حصر موسوي و کروبي دانست. اگر چه سخنرانان همايش تلاش کردند تا با نام بردن از محصوران فتنه ۸۸ سوت کف بيشتري را به حساب خود بريزند اما در عين حال نبايد فراموش کرد انباشت احساسات هواداران اصلاحات در اين زمينه خود به نوعي تهديد براي سياسيون اين جناح تبديل شده است چنانکه مي توان امروز اصلاحات را در بند حصر دانست، بندي که به نظر نمي رسد به اين زودي ها از دست و پاي جريان اصلاحات گشوده شود.

اصلاح طلبان هرگاه درباره رفع حصر مواضع تندي نگيرند از سوي هوادارانشان متهم به خيانت مي شوند و چنانچه به بيان مطالب تکراري پيشين بپردازند عملاً جايگاه سياسي خود را در ميان اپوزيسيون مقابل نظام تعريف کرده اند که البته در اين صورت نظام نمي تواند مجوز حضور در عرصه هاي سياسي را براي آنان صادر کند. فرجام چنين وضعيتي در نهايت همان موضعي است که اصلاح طلبان امروز در آن گرفتار شده اند.
آنان به اشخاصي مانند صادق خرازي که مرزبندي هاي مبهمي با جريان فتنه دارد به چشم غير خودي مي نگرند و از تحقير وي در هر فرصت ممکن چشم پوشي نمي کنند و از سوي ديگر مجبورند افرادي مانند علي مطهري را که بنا به گفته سيد هادي خامنه اي "سابقه اصلاح طلبي ندارد" و در عين حال رفتار سياسي غير قابل پيش بيني وي به معزلي براي هر دو جناح تبديل شده با افتخار اصلاح طلب خطاب کنند.

از سوي ديگر عبدالواحد موسوي لاري وزير کشور دولت اصلاحات نيز با اظهارات دو پهلوي خود درباره تصفيه حساب با کساني که به گفته او "راه اصلاحات را عوضي بروند" به اين احتمال دامن مي زند که تشکل هاي تازه شکل گرفته اي همچون "نداي ايرانيان" به رهبري صادق خرازي مخاطب سخنان او بوده اند که در اين صورت بايد منتظر واکنش ها و جنجال هاي تازه در اين اردوگاه سياسي بود.

رسم حمله به " ناطق" را چه کساني پايه گذاري کردند؟!
به هر حال اين هم از عجايب روزگار است که اصلاح طلبان ، در همايش سراسريشان از علي مطهري تمجيد مي کنند و معترضان به نطق او را چنانکه رسول منتجب نيا در آخرين فرازهاي سخنراني اش تاکيد کرد شايسته محاکمه مي دانند اما فراموش کرده اند که رسم حمله به "ناطق" در جلسه علني مجلس را افرادي از درون همين طيف سياسي پايه گذاري کرده اند.

هادي غفاري عضو مجمع روحانيون مبارز روز پنج شنبه در حالي براي سخنان رسول منتجب نيا که در مدح علي مطهري سخن مي گفت کف مي زد که گويي فراموش کرده است در جريان نطق هاشم صباغيان در مجلس اول چنان وي را مضروب کرد که خون از سرو صورت ناطق جاري شد.

معين فر يکي ديگر از نمايندگان وقت مجلس در شرح حرکات آن روزهاي هادي غفاري مي نويسد:"حضار جلسه ملاحظه کردند که حدود ۱۰ نفر از نمايندگان محترم بر سر آقاي صباغيان ريختند و با ضربات مشت و لگد ما را مضروب و مصدوم کردند. خصوصاً حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي هادي غفاري با خارج ساختن کفش از پاي خود و کوفتن‌هاي مرتب بر سر و صورت و بدن اينجانب گوي سبقت را از ديگران ربودند.

اما " فارغ از نسيان هاي عمدي اصلاح طلبان همايش روز پنجشنبه را مي توان ترکيبي از سوت و کف براي "رفع حصر" از يک سو و رقابت سخنرانان براي جلب توجه بيشتر از سوي شرکت کنندگان از سوي ديگر دانست. رقابتي که به نظر مي رسد با نزديک شدن هرچه بيشتر به انتخابات مجلس دهم بيش از پيش رنگ حاشيه سازي و جنجال به خود بگيرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر