صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

روح‌الله عبادی

وطن امروز/ دور بعدی پیاده‌روی کجاست؟

گعده ظریف و کری در خیابان‌های ژنو

کار نابجایی که از یک تماس تلفنی با کدخدا و گفت‌وگوهای دوجانبه با معاون کدخدا به جای گفت‌وگو با طرف‌های مذاکره، شروع شد، امروز به پیاده‌روی در خیابان‌های ژنو رسیده و بیم آن می‌رود که اگر برخورد قاطعی در برابر این رفتارهای نابجا و به دور از عزت و اعتبار انقلاب اسلامی صورت نگیرد به شب‌نشینی در کافه‌های لس‌آنجلس و تگزاس منتهی شود.

کد خبر: 5136

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در -وطن امروز- منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست و صرفا جهت اطلاع رسانی است.
------------------------------------------------
 

روح‌الله عبادی: کار نابجایی که از یک تماس تلفنی با کدخدا و گفت‌وگوهای دوجانبه با معاون کدخدا به جای گفت‌وگو با طرف‌های مذاکره، شروع شد، امروز به پیاده‌روی در خیابان‌های ژنو رسیده و بیم آن می‌رود که اگر برخورد قاطعی در برابر این رفتارهای نابجا و به دور از عزت و اعتبار انقلاب اسلامی صورت نگیرد به شب‌نشینی در کافه‌های لس‌آنجلس و تگزاس منتهی شود.
رفتار نابجا و غیردیپلماتیک پیاده‌روی در خیابان‌های ژنو با وزیر خارجه آمریکایی‌ها که دستانشان تا مرفق در خون پاک شهدا و مظلومان عالم در اقصی نقاط جهان فرو رفته و رنج و محنت دنیای اسلام را زمینه‌سازی کرده‌اند، بازتاب بسیار وسیعی در رسانه‌های جهان داشت. اما این نمایش زجرآور در مقابل چشمان بهت‌زده ملت‌های آزاده دنیا که چشمانشان به انقلاب اسلامی دوخته شده دو رو دارد.
برداشت اول: دکتر ظریف در قامت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به عنوان «فرزند انقلابی ایران» در حال رویارویی با دشمن و دفاع از منافع ملی و استیفای حقوق ملت در برابر دشمنان است. دشمنانی که بعد از رویارویی با فرزندان انقلاب در همه عرصه‌ها از جمله عرصه‌های نظامی، فناوری، اطلاعاتی و... شکست‌خورده و تنها راه چاره را فشار اقتصادی بر ملتی مظلوم اما مستحکم دیده‌اند. دکتر ظریف تلاش دارد با منطقی قوی، ادبیاتی فاخر، برخوردی در خور شأن و اعتبار ملت و به پشتوانه حمایت همه نیرو و ظرفیت انقلاب با دشمن مواجهه داشته و از حیثیت و منافع و حقوق ملت دفاع کند.
برداشت دوم: دکتر ظریف با لبخندی دائمی بر لب با دشمنان این ملت مواجه می‌شود، با آنان دست می‌دهد و روبوسی می‌کند، در ضیافت شام شرکت می‌کند، دقیقاً در شرایطی که دشمن بر دامنه فشارها بر ملت افزوده و راه گلوی آنان را فشرده و به لیست تحریم‌ها افزوده است، با حمایت آنها فرزندان رشید این ملت یک به یک در خاک عراق و سوریه در خون خود می‌غلتند، دست‌نشاندگان آنان شیعیان مظلوم را در سوریه و عراق ذبح می‌کنند، از آمادگی برای حمله نظامی به ایران می‌گویند، برای گروهک‌های تروریستی از زمین و آسمان تدارکات می‌فرستند، به‌رغم تحمیل توافقی ذلت‌بار بر ملت رشید ایران در ژنو از عمل به همان محدود تعهدات خود نیز سر باز می‌زنند، پول نفت بلوکه شده ملت در بانک‌های اروپایی را به صورت قطره‌چکانی به خودمان برمی‌گردانند، با دسیسه حامیان منطقه‌ای تروریسم بازار جهانی نفت را به منظور به زانو درآوردن ملت ایران از تعادل خارج می‌کنند، برای کوتاه کردن دستان پرتوان انقلاب اسلامی که تا مرزهای رژیم صهیونیستی امتداد پیدا کرده جنگ‌های 22 روزه و 51 روزه راه می‌اندازند و از کودک‌کشان حمایت می‌کنند، پای تمام قطعنامه‌های ضدایرانی را امضا می‌کنند و... دکتر ظریف با همان لبخند دائمی بر لب، دست در دست جان کری در خیابان‌های ژنو قدم می‌زند. این دقیقاً در شرایطی است که ملت‌های آزاده دنیا چشمانشان به انقلاب اسلامی دوخته شده، همان انقلابی که ژاندارم مورد حمایت آمریکا را از اریکه قدرت به زیر کشید و گفتمان اسلام ناب را در دنیا احیا کرد، 36سال در برابر همه زورگویان عالم ایستاد و از انقلاب اسلامی الگو و معیاری امیدبخش برای ملت‌های مظلوم و ستمدیده ارائه کرد.
کار نابجایی که از یک تماس تلفنی با کدخدا و گفت‌وگوهای دوجانبه با معاون کدخدا به جای گفت‌وگو با طرف‌های مذاکره، شروع شد، امروز به پیاده‌روی در خیابان‌های ژنو رسیده و بیم آن می‌رود که اگر برخورد قاطعی در برابر این رفتارهای نابجا و به دور از عزت و اعتبار انقلاب اسلامی صورت نگیرد به شب‌نشینی در کافه‌های لس‌آنجلس و تگزاس منتهی شود یا در همین گعده‌های بدون نظارت وعده پیاده‌روی در مسیر خیابان‌های تهران برنامه‌ریزی شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر