صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رحيم‌پورازغدي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران:

رحيم‌پورازغدي/ اقتصاد را «مديريت غلط» و « التماس از خارج»‌ زمينگير كرده است

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه شأن نماز جمعه امر به معروف و نهي از منكر از مسئولان و اصحاب ثروت و قدرت و كساني است كه به نام دين با مردم سخن مي‌گويند، گفت: تنبلي در اقتصاد داخلي و التماس در اقتصاد خارجي همواره وجود داشته است چراكه اين كار راحت‌تر و با مذاق تنبلي سازگارتر است.

کد خبر: 5129

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه شأن نماز جمعه امر به معروف و نهي از منكر از مسئولان و اصحاب ثروت و قدرت و كساني است كه به نام دين با مردم سخن مي‌گويند، گفت: تنبلي در اقتصاد داخلي و التماس در اقتصاد خارجي همواره وجود داشته است چراكه اين كار راحت‌تر و با مذاق تنبلي سازگارتر است.
به گزارش فارس، حسن رحيم‌پورازغدي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اظهار داشت: اين توهم وجود دارد كه داخل كشور امكانات اقتصادي اندك است و به صفر رسيده و از خارج بايد به اين اقتصاد كمك شود. وي تصريح كرد: آقايان توجه نكردند كه به حدي سرمايه‌هاي سرگردان، دانشجويان متخصص، نيروهاي كار و امكان سرمايه‌گذاري و پول در اين كشور وجود دارد كه حتي يك‌سوم آنها اگر فعال شود مي‌تواند همه مشكلات اقتصادي كشور را حل كرده و ما در بعضي محصولات تبديل به بزرگترين صادر‌كنندگان شويم. عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي اضافه كرد: روايات اسلامي بر اين نكته تأكيد دارند كه به جاي التماس به ديگران به قدرت خودتان ايمان بياوريد و اجازه بدهيد بازار در جهت توليد سالم و به صورت اخلاقي و عدالت‌محور فعال شود.
وي ادامه داد: امام وقتي حكم سلمان رشدي را صادر كردند فرمودند عده‌اي به من مي‌گويند واكنش شما تند بود و بهتر است توهين به رسول الله (ص) را ناديده بگيريم تا اقتصاد ما بهتر شود و امام اينگونه پاسخ داده بودند كه اقتصاد شما هم بهتر نخواهد شد چراكه اگر الان كوتاه مي‌آيند به دليل اين است كه از شما مي‌ترسند اما اگر كوتاه بياييد از شما نخواهند ترسيد و بر شما ترحم نخواهند كرد و جوري شما را زمين مي‌زنند كه عبرت ديگران شويد. وي تصريح كرد: ‌اگر با عقل چرتكه‌انگيز مادي هم نگاه كنيد در تاريخ هر زمان در ما ضعف ديدند، بيشتر به ما فشار آوردند.
    به ستاد نماز جمعه فشار مي‌آورند اين حرف‌ها گفته نشود
رحيم‌پور ادامه داد: در تاريخ نداشتيم كه كساني در ايران در برابر دشمنان كوتاه آمده باشند و حريف به ما باج يا امتياز داده باشد، چه رسد به اينكه به ما در روند توسعه كمك كنند. چنانكه مجله شارلي كه بارها به پيامبر اكرم (ص) توهين كرده بود، دوباره پس از وقايع اخير با تيراژ ميليوني و قيمت پايين كاريكاتورهاي موهن را منتشر كرد. اين استاد دانشگاه با بيان اينكه تشخيص درست همان تشخيص امام در قضيه سلمان رشدي بود، اضافه كرد: از طرفي علني و غيرعلني به جريان‌هاي وحشي تروريستي كمك مي‌كنند و از طرفي وقتي بخشي از آن به سمت خودشان كمانه مي‌كند، باز هم به اسم مبارزه با تروريسم جنايت مي‌كنند. وي در ادامه با بيان اينكه مي‌دانم اين صحبت‌ها كساني را ناراحت مي‌كند گفت: به ستاد نماز جمعه هم فشار آورده‌اند كه اين حرف‌ها گفته نشود چراكه روايت‌هاي اقتصاد اسلامي سياست‌هاي جاري كشور را زير سؤال مي‌برد. اما اصلاً وظيفه شرعي ماست كه اينها را بگوييم كه شما زير سؤال برويد.


عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: نماز جمعه‌اي كه در آن امر به معروف و نهي از منكر نشود، نماز جمعه ولايي و اهل بيتي نيست و نماز جمعه‌اي كه مدام در آن مي‌گويند روز روز است و شب شب است، به درد خودتان مي‌خورد. وي تصريح كرد: نماز جمعه‌اي كه خدا به آن فرمان داده و پيامبر‌(ص) و اهل بيت (ع) مسير آن را تعيين كرده‌اند، بنا به روايات اهل بيت (ع) بايد مشكلات عيني جامعه را به صورت استدلالي طرح كرده و در آن نهي از منكر كنند، حتي اگر نسبت به خود نماز جمعه باشد.
    مردم اجازه ندهند ولايت فقيه تنها بماند
وي تصريح كرد: براي من مهم نيست كه اين جلسات ادامه يابد يا ادامه نيابد چراكه گفتن مطالب بي‌فايده اصلاً ارزشي ندارد، چيزي فايده دارد كه عده‌اي از دست شما عصباني شوند و اگر ديديد كسي ناراحت نمي‌شود، بدانيد نهي از منكر نمي‌كنيد و وراجي مي‌كنيد. وي تصريح كرد:‌شأن نماز جمعه امر به معروف و نهي از منكر از مسئولان و اصحاب ثروت و قدرت و كساني است كه به نام دين با مردم سخن مي‌گويند. وي تصريح كرد‌: روي ستاد نماز جمعه فشار بسيار زيادي است كه روايات اقتصاد بازار و امثال آن خوانده نشود و حرف‌هاي ملموس در نماز جمعه بزنيد، ‌ممكن است بنده ديگر در نماز جمعه سخنراني نكنم اما اگر به شما گفتند نماز جمعه‌اي را برگزار كنيد كه درباره فتنه و فساد اقتصادي و شيعه انگليسي در آن حرفي زده نشود، بدانيد كه آن نماز جمعه ديگر نماز جمعه نيست. وي با تأكيد بر اينكه اجازه ندهيد ولايت فقيه در مبارزه با جريانات سوءداخلي و خارجي تنها بماند، گفت: نبايد راحت از كنار كساني كه با ادبيات مذهبي به ولايت فقيه و امام حمله كردند، عبور كنيم. وي تصريح كرد: به من مي‌گويند خواندن اين روايات يعني كلاً بازار ما اسلامي نيست، البته معني حرف من اين نيست اما اگر كسي خلاف روايات عمل مي‌كند، خودش را اصلاح كند.
    رئيس‌جمهور دهه 70 مي‌گفت بهترين رژيم ليبرال‌دموكراسي است
وي تصريح كرد: يك رئيس‌جمهور در دهه 70 به من گفت رواياتي كه مي‌خوانيد به درد حكومت كردن نمي‌خورد و به درد انقلاب كردن مي‌خورد و بهترين رژيم از نظر ما ليبرال‌دموكراسي با حذف مفاسد اخلاقي آنهاست و مي‌گفتند اين روايات مردم را پررو مي‌‌كند و بعد هم عده‌اي مأيوس مي‌شوند. وي گفت: ‌اما همين آيات و رواياتي كه مي‌گويند نخوانيد، كمونيست لامذهب را هم به زانو درمي‌آورد.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: ما مذهب را در زيارت و عزاداري خلاصه كرديم و خارج از آن مذهب در زندگي اجتماعي ما حضور ندارد، چنانكه اگر مذهب در زندگي اجتماعي ما حضور داشت اين بازار شيعه بود كه اين همه چك بلامحل در آن وجود دارد. وي ادامه دادند: به ما گفتند روايات را نخوانيد كه ما در مورد آن بحث داريم و من گفتم بياييد در همين نماز جمعه بحث كنيم، كرسي آزاد‌انديشي اين نيست كه مسئولان حرف بزنند و بروند، به جاي بيلان‌كاري دادن مسئولان در همين نماز جمعه از آنها حسابرسي كنيد. رحيم‌پور تصريح كرد: اگر مي‌خواهيد نماز جمعه‌ها شلوغ و مورد هجوم جوانان شهر باشد، به احكام نماز جمعه در اسلام عمل كنيد، صحبت كردن درباره مسائل روز، صحبت كردن درباره تقويم نيست، مسئله روز يعني مشكل جامعه، يعني ميزان طلاق، يعني رفتار با ارباب رجوع، يعني وضعيت اعتياد و امثال آنها. وي با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي يعني كار و توليد كن و به عزتت برس، اضافه كرد: از معصومي پرسيدند عزت كجاست، گفت صبح قبل از طلوع آفتاب به سمت بازار و توليد حركت كن و كرامتت را حفظ كن.
    باندهايي كه دنبال ورشكست كردن توليدكنندگان داخلي هستند
رحيم‌پور در ادامه تصريح كرد: در اين كشور باندهايي وجود دارند كه به صورت پروژه‌اي كار برمي‌دارند كه چطور توليد‌كننده‌هاي داخلي را ورشكست كرده و راه را براي واردات هموار كنند و اينها در ادارات دولتي نفوذ دارند و سرمايه‌دارهاي خارجي هم به آنها وصل هستند تا هر كس را  در كشاورزي و صنعت و توليد علم فعال شد مسخره كنند و فشار بياورند و پرونده‌سازي كنند تا كار پيش نرود. وي در پايان تأكيد كرد: هر كسي فكر مي‌كند مي‌شود اقتصاد داخلي را رها كرد و با حل كردن مشكلات با خارجي‌ها مي‌توان كشور را جلو برد، بر اساس همه آنچه به آن اشاره كردم اشتباه مي‌كند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر