صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اصلاح‌طلبان حق دارند همايش برگزار کنند

يک نماينده مجلس معتقد است که برگزاري همايش در چارچوب قانون، حق همه گروه‌ها و جريانات سياسي است و کسي نمي‌تواند جريانات سياسي را از برگزاري همايش منع کند. ضمن اينکه تنها توقعي که از حاکميت، در مقابل برگزاري اين همايش‌ها وجود دارد، برخورد يکسان و اجراي عدالت در صدور مجوز براي برگزاري همايش اصلاح طلبان مثل اصولگرايان است.

کد خبر: 5074

اميدنامه/ يک نماينده مجلس معتقد است که برگزاري همايش در چارچوب قانون، حق همه گروه‌ها و جريانات سياسي است و کسي نمي‌تواند جريانات سياسي را از برگزاري همايش منع کند. ضمن اينکه تنها توقعي که از حاکميت، در مقابل برگزاري اين همايش‌ها وجود دارد، برخورد يکسان و اجراي عدالت در صدور مجوز براي برگزاري همايش اصلاح طلبان مثل اصولگرايان است.

مسعود پزشکيان در خصوص وظيفه مسئولان در برابر جريانات سياسي مختلف سياسي، اظهار کرد: حداقل کاري که دولت در مواجه با برگزاري همايش‌ها انجام مي‌دهد، صدور مجوز است. با توجه به اينکه هفته گذشته پنجمين همايش اصولگرايان برگزار شد، صدور مجوز براي برگزاري همايش اصلاح طلبان هم يک حق مسلم است.

وي با بيان اينکه اگر قرار باشد وزارت کشور به يک جريان فکري و سياسي اجازه برگزاري همايش بدهد و براي طيف ديگر سياسي اين حق را قائل نشود، به دور از انصاف و قانون است.
پزشکيان افزود: نمي‌شود که به يک گروه اجازه حرف زدن داده شود و اين حق را از گروه ديگر گرفت. در اين صورت به مشکلات داخلي کشور دامن مي‌زنيم و اصلاحي در سيستم اتفاق نمي‌افتد.

وي در خصوص وظايفي که حاکميت در برابر اجراي يک همايش سياسي از سوي يک جريان سياسي بر عهده دارد، افزود: دراين باره از حاکميت توقع خاصي نداريم، جز اينکه با صدور مجوز و فراهم کردن بستر مناسب، زمينه را مهيا کند تا گروه‌هاي سياسي بتوانند در چارچوب قانون کارشان را انجام دهند.

عضو کابينه دولت اصلاحات در پاسخ به اين سوال که اين نگراني وجود دارد که برخي تندرو‌ها مثل افراطيون مجلس که در مقابل نطق علي مطهري مقاومت نشان دادند، مانع از برگزاري همايش قانوني اصلاح طلبان شوند، گفت: آن‌ها چنين حقي ندارند. حتي اين آقايان هم بدانند که رفتارشان در مقابل نطق مطهري، به ضرر خود آنهاست. کافي است اين افراد يک کار تحقيقاتي از اين عملشان در جامعه انجام دهند و ببيند که اين کار به نفعشان تمام شده است يا به ضررشان.

اين نماينده مجلس تصريح کرد: حتي اگر رفتار آن‌ها حق باشد، به نظر من اين عملکردشان به ضرر آن‌ها تمام شده است. البته من هنوز در حق بودنشان شک دارم. در هر حال اينگونه نيست که همهٔ حق يکطرف، و طرف ديگر يکسره باطل باشد. اگر هم همهٔ حق با اين افراد باشد، اين رفتار نتيجهٔ عکس خواهد داد.
عضو کميسيون بهداشت تاکيد کرد که، اگر اين افراد عالمانه و مدبرانه رفتار کنند، رفتار بهتري را براي مجادله با طرف مقابل مي‌يابند. اگر اين رفتار‌ها درست بود، طرف مقابل قدرت پيدا نمي‌کرد. وقتي فردي منطق قوي‌اي داشته باشد ديگر دليلي براي دعوا و فحش و چنين کارهايي وجود ندارد. اين رفتار‌ها نشان مي‌دهد که اين افراد ضعف در منطق و مباني اعتقادي خود دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر