صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

نامه صادق زيبا‌کلام به آيت‌الله علم‌الهدي

صادق زيبا‌کلام، استاد دانشگاه، در نامه‌اي به آيت‌الله علم‌الهدي، امام‌جمعه مشهد در مورد اظهارات ايشان درباره احمدي‌نژاد نکاتي را يادآوري کرده ‌است. امام‌جمعه مشهد چندي پيش گفته بود: «احمدي‌نژاد، عوضي رفت و مرد.»

کد خبر: 4912

شرق/ صادق زيبا‌کلام، استاد دانشگاه، در نامه‌اي به آيت‌الله علم‌الهدي، امام‌جمعه مشهد در مورد اظهارات ايشان درباره احمدي‌نژاد نکاتي را يادآوري کرده ‌است. امام‌جمعه مشهد چندي پيش گفته بود: «احمدي‌نژاد، عوضي رفت و مرد.»

متن اين نامه که نسخه‌اي از آن در اختيار «شرق» قرار گرفته، به شرح زير است:

بسمه‌تعالي

حضرت آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي
امام‌جمعه معزز مشهد دام‌الله ظله‌العالي

با سلام و تحيات، حضرتعالي اخيرا فرموده‌اند که «(آقاي دکتر) احمدي‌نژاد مرد» و مرگ يا درست‌تر گفته باشيم پايان حيات سياسي مشاراليه را هم زماني تعيين کرده‌ايد که (به‌زعم جنابعالي البته) رييس‌جمهور سابق از تبعيت از ولايت خارج شدند که البته منظورتان همان رويداد سال۸۹ و يازده‌روز خانه‌نشيني آقاي رييس‌جمهور بود. لابد اگر آن اتفاق نمي‌افتاد آقاي احمدي‌نژاد همچنان مورد تاييد اصولگرايان باقي مانده بودند. نيازي البته به حدس‌و‌گمان در اين فقره نيست.

چراکه تا قبل‌از مسايل سال۸۹ جنابعالي به‌همراه مابقي اصولگرايان از ايشان و تمامي سياست‌هاي‌شان با تمام وجود حمايت و دفاع مي‌کرديد. چه در طي آن هشت‌سال و چه بعد از آن، جنابعالي و ساير اصولگرايان هرگز حاضر نشديد تا اندکي پيرامون صحت‌و‌سقم سياست‌هاي آن دوران ترديدي به‌خودتان راه دهيد و يک‌نگاه ولو اجمالي به آنچه بر مملکت در طي آن هشت‌‌سال رفت بيندازيد. کانه اصولگرايان نه نقشي در براوي‌کار‌آوردن آقاي احمدي‌نژاد برعهده داشتند و نه در حمايت همه‌جانبه از ايشان. بنابراين مشکلاتي هم که کشور در پايان هشت‌سال مديريت آقاي احمدي‌نژاد بدان‌ها دچار شده بود خيلي به اصولگرايان ارتباطي پيدا نمي‌کرد. اما جناب علم‌الهدي عزيز کدام بخش از سياست‌هاي آن هشت‌سال خالي از اشکال نبود؟

اصرار بنده در بررسي و نقد سياست‌هاي آن هشت‌سال به‌هيچ‌وجه ارتباطي به آقاي احمدي‌نژاد پيدا نمي‌کند. کمترين ضرر‌و‌زيان چشم‌بستن بر سياست‌هاي اصولگرايان در آن هشت‌سال آنست که برخي‌از آنها امروز هم همچنان اصرار بر تداوم همان سياست‌ها و راه روش‌ها دارند.

بحث برسر آن نيست که مردم در انتخابات سال گذشته نظرشان را درخصوص آن سياست‌ها به نمايش گذاردند و فقط هشت‌درصدي که به جناب دکتر سعيد جليلي راي دادند همچنان خواهان تداوم همان سياست‌هاي دوران آقاي احمدي‌نژاد بودند. مصيبت بزرگتري که نپرداختن به آن سياست‌ها و تقليل صورت‌مساله صرفا به يک‌نفر به‌نام آقاي محمود احمدي‌نژاد آن است که امروز هم بسياري از تندروها (عليرغم جمعيت هشت‌درصدي‌شان) همچنان خواهان تداوم همان سياست‌هاي نادرست گذشته هستند.

نظرات بینندگان

  • بچه دهاتی

    | |

    اندر فضائل جناب دکتر همین بس که سال 90 را می گوید 89 . اگر سایر تحلیل هایش هم برهمین منوال باشد ، دیگر معلوم است نتیجه چه خواهدبود .

ارسال نظر