صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

محمد خاتمي: اميدواريم به فضاي سياسي باز و سالم نزديک‌تر شويم

کد خبر: 4909

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در ایلنا منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست. و صرفا جهت اطلاع رسانی است
------------------------------------------------
 
ايلنا/ رييس دولت اصلاحات در پيامي به همايش سراسري اصلاح طلبان تاکيد کرد: به‌جا است که شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در جهت هر چه بيشتر شدن نزديکي جريان‌هاي گوناگون اصلاح طلب و نيز همه آن‌هايي که اصل نظام و تلاش براي استوار کردن پايه‌هاي جمهوري اسلامي را پذيرفته‌اند تلاش کنند.

حجت الاسلام سيد‌محمد خاتمي در پيام خود تصريح کرد: شوراي هماهنگي اصلاحات يکي از رسالت‌هاي خود را نقد رويکرد‌ها و برنامه‌هايي مي‌داند و اين نقد را در جهت تقويت نظام و جست‌و‌جوي راهکار‌ها و سياست‌هاي بهتر با آرمان‌هاي اصيل ملت بزرگوار ايران که در انقلاب اسلامي متجلي شده است، مي‌داند.

وي در ادامه پيام خود افزود: تقويت نظام٬ به تقويت جمهوري اسلامي است که رکن رکين آن مردمي هستند که آزادي و پيشرفت و استقلال را با رعايت ارزش‌هاي والاي اسلامي طلب مي‌کنند و اين هم با حضور جريان‌ها و تشکل‌هاي مدني که در عين پايبندي به اصل نظام و حرکت در چارچوب قانون اساسي با راهبرد‌ها و سلايق متنوع از بخش‌هاي مختلف جامعه نمايندگي مي‌کنند.

خاتمي تاکيد کرد: جا دارد که به طور ويژه از استقامت و تلاش ارزشمند شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات تقدير شود؛ شورايي که در همه فراز و نشيب‌ها و احيانا طوفان‌ها، با سعه صدر، چراغ اصلاح طلبي را روشن نگه داشته است و تشکل‌ها و گروه‌هاي چندي را گرد هم آورده است و راه‌هاي بهتر حضور در عرصه سرنوشت را جست‌و‌جو کرده است.

وي تاکيد کرد: خداوند منان را سپاسگزاريم که در دولت تدبير و اميد زمينه گردهم آمدن اين جمع با رويکرد نزديک‌تر کردن دل‌ها و زمينه سازي براي حضور و مشارکت، نشاط گروه‌ها و تشکل‌ها و به طور کلي مردم در عرصه سرنوشت فراهم آمده است و همچنين باعث تقويت اين اميد مي‌شود که به ياري خداوند هر چه بيشتر به فضاي سياسي باز و سالم نزديک‌تر شويم تا همه دلسوزان بتوانند نقش خود را در جهت پيشرفت کشور و نزديک‌تر شدن به اهداف بلندي که انقلاب داشته است ايفا کنند.

رييس دولت اصلاحات در پيام خود افزود: به جا است که شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در جهت هر چه بيشتر شدن نزديکي جريان‌هاي گوناگون اصلاح طلب و نيز همه آن‌هايي که اصل نظام و تلاش براي استوار کردن پايه‌هاي جمهوري اسلامي را پذيرفته‌اند تلاش کنند.

خاتمي در پايان تاکيد کرد: اين شورا با دفاع از اسلام رحماني که در آن انسان داراي کرامت، حرمت و حق است و از اخلاق و عدالت که روح اسلام عزيز و تجلي توحيد در عرصه حيات مردمي و اجتماعي است و بالاخره حفظ هوشياري در برابر توطئه‌هاي بيروني و دروني براي همگرايي بيشتر در جامعه، دين خود را به انقلاب و مردم ادا کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر