صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رفسنجانی: قاضی قلمی را که با آن حکم اعدام صدام را امضا کرده بود، بمن هدیه داد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری عاقبت شوم و عبرت آموز صدام و منافقین به عنوان ستون پنجم بعثی‌ها در تاریخ، گفت: قاضی محاکمه کننده صدام، بعد از اجرای حکم اعدام به ایران آمد و آن قلمی را که با آن حکم اعدام را امضا کرده بود، به من هدیه داد که امروز به عنوان یکی از نشانه‌های پیروزی مردم ایران در موزه ریاست جمهوری نگه‌داری می‌شود.

کد خبر: 49001

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتقاد کسانی که به خاطر پایان یافتن جنگ ایران و عراق ناراحت هستند، گفت: معلوم نیست این گروه دنبال چه هدفی بودند، در حالی که در آن مقطع هیچ بعید نبود، صدامی که بارها وحشی گری کرده بود، جنایت حلبچه را در شهرهای بزرگ ایران و حتی تهران تکرار کند.

 
 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب در دیدار جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، به سخنان 5 نفر از رزمندگانی که قبل از ایشان صحبت کردند، اشاره کرد و افزود: شما که رزمندگان آن سال ها هستید و سختی ها و شداید جنگ را با تمام وجود لمس کرده اید، جنگیدید، مجروح شدید، به اسارت رفتید و همسنگرانتان جلوی چشم تان به شهادت رسیدند، بیش از همه حق دارید که درباره همه مقاطع جنگ حرف بزنید و نقد کنید و جامعه و جوانان از شما همین انتظار را دارند و نباید از حرف های دلسرد کننده عده ای اقلیت پر هیاهو برنجید.
 
هاشمی رفسنجانی با اشاره به برنامه ها و اهداف مشترک مثلت شوم غرب، شرق و ارتجاع منطقه که با تمام توان و با هدف نابودی انقلاب اسلامی از ارتش بعث حمایت و صدام را تحریک می کردند، گفت: شرق با تفکرات الحادی، از نشر تعالیم متعالی اسلام آن هم از نوع مکتب تشیع می ترسید، غرب که قبل از انقلاب، ایران را حیات خلوت خود می دانست و نگران بود که منابع و امکانات چپاول کرده را برای همیشه از دست بدهد و ارتجاع از الگو گیری ملت های خویش می ترسید که اتفاقاً در چند کشور اسلامی حرکت های انقلابی علیه حاکمان استبدادی شروع شده بود.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان فراز و فرود چگونگی تدوین قطعنامه 598 به همه مسائل مربوط به آن از تصویب در شورای امنیت سازمان ملل تا قبول آن از سوی امام راحل اشاره کرد و گفت: همه ی کسانی که هشت سال تمام در بلندگوهای خود برای فریب افکار جهانی می دمیدند که ایران جنگ طلب است، قبول کردند که بپذیرند و اعلام کنند عراق شروع کننده جنگ، صدام متجاوز و ایران مستحق دریافت غرامت است.
 
وی با بیان مصادیقی از تداوم پیروزی های ایران در جنگ و فتح دل های مردم عراق، گفت: به جای اشغال خاک عراق که در دنیای امروز اشغال یک سرزمین تقریباً غیرممکن است، به چنان عظمتی در تاریخ رسیده ا یم که رئیس جمهور آمریکا خطاب به رقبای خویش می گوید عراق را اشغال و دو دستی به ایران تقدیم کردید و امروز این مردم ایرانند که بهترین رابطه ها را با مردم و مسئولین عراق دارند و شما با این همه هزینه و کشتار سربازان آمریکایی، جزء نفرت چیزی به دست نیاورده اید.
 
وی در ادامه بیان مصادیقی از پیروزی های مردم ایران، به سفر خویش و همراهی برخی از فرماندهان زمان جنگ، به عراق اشاره کرد و گفت: در کاخ صدام پرچم ایران برافراشته و سرود جمهوری اسلامی نواخته شد و نمایندگان همه بخش های نظامی عراق از سه نیروی دریایی، هوایی و زمینی، از فرمانده ی ایران در هشت سال دفاع مقدس سان دیدند و این اگر پیروزی مردم ایران نیست، پس چیست؟
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به لطف های مکرر خداوند به مردم ایران در تمام سال های دفاع مقدس به صبر تلخ و شیرین آزادگان در زندان ها و اردوگاه های ارتش بعث اشاره کرد و گفت: اگر تاریخ جنگ را بدون تعصبات سیاسی بنویسند، هیچ عقل سلیمی نمی تواند ذره ای به خود شک دهد و تردید کند که ایران به اهداف خود نرسیده است، اما متأسفانه این روزها شاهدیم که تاریخ ملی کشور با اهداف سیاسی تحریف می شود.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت مردم در طول هشت سال جنگ را لطف خداوند دانست و گفت: نه فقط شیعیان بلکه مردم اهل سنت و پیروان همه ادیان و مذاهب، اعم از مسیحی، یهودی، کلیمی و زرتشتی فرزندان خود را به جبهه می فرستادند و از جنازه های خونین آنان استقبال و در کلیساها، کنیسه ها و اماکن مذهبی خود مراسم یادبود برپا می کردند.
 
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اهمیت وحدت برای کشور و هشدارهای قرآن به مسلمانان که نزاع شما را فشل می کند و هیبت تان را می برد، گفت: اکنون نیز ملت ایران به مراتب محتاج وحدت محکم تری از دوران دفاع مقدس است. هر چند اختلاف سلیقه و بحث بر سر موضوعات برای بهتر شدن امور نه تنها بد نیست که حتی به قول پیامبر اسلام در «اختلاف امتی رحمه»، خوب است، اما کسانی که می خواهند وحدت کشور را مخدوش کنند باید بدانند این کار با هر هدف و توجیهی، خیانت به آرمان های امام، مردم و شهیدان است.
 
وی با اشاره به خطر وجود تروریست ها در منطقه، گفت: تکفیری ها که کینه های تاریخی نسبت به شیعیان و به خصوص ایران دارند، منطقه را نا امن کرده اند و دلشان به گسترش اختلافات در ایران خوش است تا دامن بزنند و در داخل نیز گروهی معلوم نیست چه هدفی دارند که مدام بر طبل تفرقه می کوبند!
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با بیان این نکته «همه جبهه رفته ها، باید با هم مثل برادر باشند»، گفت: متأسفانه شاهدیم در سالروز جنگ و آغاز هفته دفاع مقدس، رزمندگان دیروز جنگ که هم اسیر شدند، هم جانبازند و هم شهید داده اند، گلایه می کنند که یک اقلیت تندرو و مدعیان پر هیاهوی امروز، خود را میراث بر می داند و از مردم طلبکاری دارد و وقتی در ماهیت آنان دقیق می شویم، حتی بوی باروت جنگ هم به مشامشان نرسیده است.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قاطبه مردم را دوستدار یادگاران دفاع مقدس خواند و گفت: شاهدیم که وقتی استخوان های شهدای ما پس از 30 سال به وطن بر می گردد، مردم چگونه جمع می شوند، استقبال می کنند و مانند شور و اشتیاق سال های جنگ، جوانانشان را تشیع می نمایند.
 
وی مباحث مربوط به توافق نامه هسته ای و برجام را یکی از مصادیق موفقیت های انقلاب و مردم ایران دانست و گفت: حرف های مخالفان و موافقان توافق هسته ای با ایران در دولت و کنگره آمریکا شنیدنی و حکایت از پیروزی سیاسی مردم ایران در مسیر اهداف انقلاب دارد که همدیگر را متهم به عدم شناخت از پیشرفت های علمی، فنی، اقتصادی و نفوذ ایران در کشورهای منطقه می نمایند.
 
هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که ایران الان عضو باشگاه هسته ای است و تمام پیشرفت های آن قانونی و برابر مقررات آژانس بین المللی هسته ای است، گفت: حالا دیگر دنیا اعتماد کرده است که هیچ وقت هدف ایران از فعالیت های هسته ای رسیدن به بمب اتمی نبوده و نیست.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اتفاقات حلبچه، به تشریح جنایت های شیمیایی عراق در طول جنگ به ویژه بمباران شیمیایی حلبچه و اقدامات ایران برای نجات مردم مظلوم کردستان عراق پرداخت و گفت: در حالی که عراق مردم خودش را در شهرهایش با سلاح شیمیایی به خاک و خون می کشید، ایران مجروحانشان را برای مداوا به بیمارستان های داخل کشور می آورد.
 
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، دستورات انسانی و اسلامی امام را در طول جنگ، سندی دیگر از بُعد انسانی دفاع مقدس و پرهیز جمهوری اسلامی برای کشتن مردم و حرکت در جهت کشتار جمعی دانست و گفت: امام به فرماندهان نظامی می گفتند جایی وارد نشوید که مردم عراق از خانه های خود آواره شوند و اگر می خواهید مقابله به مثل کنید، 48ساعت قبل بگویید و اعلام کنید تا مردم بتوانند، خود را نجات دهند.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری تعبیر جام زهر توسط امام(ره)، گفت: دو سه ماه بعد از قبول قطعنامه امام به بنده فرمودند اگر جام زهر آن روز برایم تلخ بود، امروز شیرین است.
 
در آغاز این دیدار و قبل از سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی پنج نفر از یادگاران هشت سال دفاع مقدس سخن گفتند، خاطره تعریف و درد و دل کردند، انتقاد کردند، امیدواری دادندو از فرمانده آن سال های خویش خواستند که راهنمایی کند، رهنمود بدهد و مانند خطبه های جمعه آن سال ها، اتفاقات این روزها را تحلیل کند.
 
 
منبع:پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
انتهای پیام/
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر