صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ایران ماهیچه های نظامی خودرا گرم کرد

در مانور نظامی ایران، سخت افزار ها و سربازان در جلوی رئیس جمهور ایران رژه رفتند تا ترقی و پیشرفت نظامی ایران و حضور آنها در سوریه و عراق را بیشتر به نمایش بگذارند.

کد خبر: 48987

به گزارش زمان روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف (Daily telegraph) در گزارشی با عنوان " ایران ماهیچه های نظامی خود را در رژه نظامی سخت افزار ها و سربازان نظامی گرم کرد" نوشت: در مانور نظامی ایران، سخت افزار ها و سربازان در جلوی رئیس جمهور ایران رژه رفتند تا ترقی و پیشرفت نظامی ایران و حضور آنها در سوریه و عراق را بیشتر به نمایش بگذارند.

 

رژه نظامی دیلی تلگراف: ایران ماهیچه های نظامی خود را گرم کرد +فیلم

 

دیلی تلگراف نوشت: رئیس جمهور ایران نیز در سخنرانی خود، قدرت نظامی ایران را بهترین گزینه برای از بین بردن تروریست های منطقه برشمرد و درادامه، همکاری های نظامی با کشور های خاورمیانه را برای انجام این مهم، بسیار تاثیر گذار خواند.

 

 

این روزنامه افزود: ایران با نمایش موشک های سطح به سطح خود در این رژه نظامی که شامل موشک های سجیل و قادر می شدند، باز هم برد موشک های خود -که بیش از 1250 کیلومتر بودند- و قدرت موشکی اش را به نمایش گذاشت. ایران همچنین در این رژه نظامی که در آغاز سالگرد جنگ ایران و عراق انجام می شود، سیستم های دفاعی شامل موشک اس 200 روسیه و موشک های زمین به هوا و موشک های نابود کننده ناوهای هواپیما بر، را به نمایش گذاشت.

 

 

شبکه خبری  آمریکایی «سی ان ان» (CNN) نیز در گزارشی از تهران با اشاره به برگزاری سالروز حماسه 8 سال دفاع مقدس و سخنان رئیس جمهوری ایران در وب سایت خود نوشت:  برگزاری هفته دفاع مقدس در ایران به مناسبت آغاز نبرد عراق علیه ایران در دهه 80 میلادی است. جنگی که با هدایت «صدام حسین» رییس جمهور وقت عراق علیه ایران و با تهاجم با این کشور آغاز شد و او در این نبرد علیه نیروهای ایرانی سلاح شیمیایی استفاده کرد.

 

 

خبرنگار سی ان ان در ادامه با اشاره به سخنان «حسن روحانی» رییس جمهور ایران در این مراسم نوشت: بسیاری از فرماندهان نظامی و سیاستمداران ایرانی آمریکا را مقصر پیدایش داعش می‌دانند و حملات ائتلاف به رهبری آمریکا را علیه داعش نیز کاملا بیفایده عنوان می‌دارند.

 

 

خبرنگار سی‌ان ان در بخشی دیگر از گزارش خود نوشت : در حالی‌که بسیاری از میانه روهای ایرانی منتظر گشایش دوره‌ای جدید روابط بین ایران و غرب بعد از توافق هسته‌ای هستند اما بی اعتمادی به آمریکا که مدت‌هاست از آن با عنوان سخره «شیطان بزرگ» یاد می‌شود، در این کشور کماکان مشاهده می‌شود.

 

 

سردار سرتیپ پاسدار «محمدرضا نقدی» فرمانده نیروهای مقاومت بسیج مستضعفین در این زمینه به خبرنگار سی ان ان گفت: «من فکر می‌کنم آمریکا در توافق هسته‌ای ترفندهایی بکار برده تا ما را فریب دهد. ضرورت دارد به دقت مراقب باشیم. ما نباید در تله آن‌ها گرفتار شویم.»

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر