صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اشتباه وحشتناک ارتش چین در رزمایش

خبرگزاری شینهوای چین روز یکشنبه اعلام کرد که خطای هدف گیری یک قبضه آتش بار در یک رزمایش و فرود گلوله آن بر روی یک مدرسه، 190دانش آموز مدرسه ای را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

کد خبر: 48958

به گزارش زمان پس از آنکه گلوله های دود زا متعلق به یک آتش بار که امروز در زرمایش و مانور هوایی شلیک شده بودند، بر یک مدرسه دوره راهنمایی شهر تیانشویی استان گانسو فرود آمد، 190 دانش آموز این مدرسه مجروح و روانه بیمارستان شدند.

این گزارش حال 9 تن از دانش آموزان را بسیار وخیم اعلام کرد و افزود: بیش از 400 دانش آموز این مدرسه در دود ناشی از این گلوله ها گرفتار شدند که 190 دانش آموز دچار مصدومیت ناشی از آن شدند که توسط اورژانس این شهر برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

این گزارش حاکی است، از آنجایی که هیچ یک مقامات مربوطه در دسترس نبودند، شینهوا نتوانست نوع گاز متساعد شده از گلوله ها را که موجب خفگی جزیی و تعریق زیاد دانش آموزان شد، شناسایی و در گزارش خود آن را اعلام کند.

هدف از برگزاری این رزمایش را ایجاد آمادگی دفاعی شهروندان چینی به ویژه در پکن و شانگهای به عنوان مراکز عمده تجاری کشور اعلام کرد و افزود: دولت چین این رزمایش را بیشتر به مناسبت بزرگداشت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم برگزار کرد و از قبل نیز آمادگی لازم را در شهروندان ایجاد کرده بود.

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر