صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اردوغان : 2000عضو پ ک ک را کُشته‌ایم

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد نیروهای ترک بیش از دو هزار نفر از اعضای حزب کارگران کردستان را به قتل رسانده‌اند.

کد خبر: 48899

به گزارش زمان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به کشته شدن بیش از دو هزار نفر از اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه "پ.ک.ک"، درباره استعفای دو وزیر دولتی گفت: استعفای آنان به خودشان مربوط است و مجبور به ماندن در هیئت دولت نبودند.

 
رجب طیب اردوغان در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد: شمار کشته شدگان عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در عملیات نظامی ارتش این کشور در داخل و خارج آن به بیشتر از دو هزار تن رسیده است.
 
وی در ادامه افزود: تعدادی از انبارهای سلاح و پناهگاه‌های وابسته به این حزب در کوه‌های قندیل واقع در شمال عراق مورد هدف قرار گرفت.
 
به نوشته خبرگزاری آناتولی، اردوغان همچنین حزب دموکراتیک خلق ترکیه را متهم کرد که از سوی تروریست‌ها حمایت می‌شود و این همان دلیل اصلی توقف صلح داخلی در ترکیه و از بین رفتن آن به شمار می‌آید.
 
وی درباره استعفای مسلم دوغان، وزیر توسعه، و علی حیدر کُنجا، وزیر امور اتحادیه اروپا، در دولت ترکیه نیز اظهار داشت: خبری که امروز دریافت کردیم بسیار معنی دار است. استعفای آنان به خودشان مربوط است. آنها مجبور به ماندن در هیئت دولت نبودند؛ اما اتهامات آنها علیه مقام ریاست جمهوری ترکیه بسیار سنگین و زشت بود.
 
اردوغان افزود: "آنها چنین اظهاراتی را علیه نخست وزیر مطرح نکرده و در هیئت دولت نیز این واژه‌ها را به کار نبردند. برای من این سوال مطرح است که این دو وزیر این متن را از کجا دریافت کردند و با خواندن آن، برای مخدوش کردن وجهه مقام ریاست جمهوری تلاش کردند؟"
 
وی همچنین بر ادامه عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه عناصر مسلح تاکید کرد و گفت: کسانی که نیروهای پلیس را می‌کشند، به هیچ عنوان نمی‌توانند فرزندان این کشور به شمار بیایند. 
 
تروریست‌ها و عملیات مسلحانه آن‌ها دلیل اصلی عدم تحقق پیشرفت و اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مناطق جنوب شرقی کشور است. ما نمی‌توانیم آتش بس موقت با پ.ک.ک را قبول کنیم؛ بلکه تنها کنار گذاشتن نهایی سلاح و دفن کردن این سلاح ها را می‌پذیریم. هرکس این مساله را رد کند؛ باید کشور را ترک کند.
 
اردوغان همچنین در خصوص تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی نیز تاکید کرد: اسرائیل با آتش بازی می‌کند، اقدام های نادرستی انجام می‌دهد و جهان اسلام باید در یک صف واحد علیه این تجاوزات بایستد.
 
رئیس ‌جمهوری ترکیه در خصوص سفر امروز خود به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، عنوان داشت مساله سوریه محور اصلی مذاکرات وی خواهد بود.
 
 
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر