صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جنگنده‌های پیشرفته روس در سوریه+عکس

تصاویر هوایی از پایگاه نظامی لاذقیه نشان می‌دهد 16 جنگنده ساخت روسیه در اختیار دولت "بشار اسد" قرار گرفته است

کد خبر: 48896

به گزارش زمان  به نقل از دیلی میل؛ "ولادیمیر پوتین،" رئیس جمهور روسیه، از ابتدای آغاز بحران داخلی در سوریه قاطعانه از "بشار اسد،" رئیس جمهور این کشور، حمایت کرد. پوتین خبر تحویل جنگنده‌های روسی به دمشق را تایید کرد و تصاویر هوایی از پایگاه نظامی لاذقیه نشان می‌دهد این جنگنده‌ها به دست ارتش سوریه رسیده است.

 
استقرار جنگنده‌های پیشرفته روسی در پایگاه‌‌های نظامی سوریه+ عکس
 
مقامات سوریه بارها اعلام کردند به موجب قراردادهای نظامی که پیش از بروز جنگ داخلی در این کشور با روسیه امضاء کرده بودند، جنگنده‌های روسی تحویل دمشق می‌شوند. ارتش سوریه نیز از این جنگنده‌ها در مبارزه با گروه تروریستی داعش استفاده می‌کند. تصاویر هوایی از پایگاه نظامی لاذقیه سخنان مقامات سوریه و روسیه را تایید می‌کند. در این تصاویر 16 جنگنده ساخت روسیه به چشم می‌خورد که در پایگاه لاذقیه مستقر شده‌اند.
 
در این تصاویر دست‌کم 12 جنگنده "فراگ فوت Su-25 " و 4 هواپیمای جنگی چند منظوره از نوع Su-30SM قابل تشخیص هستند. مقامات آمریکایی مدعی شدند روسیه 28 جنگنده را در اختیار دمشق قرار داده است و به شکل مستقل در حملات موشکی علیه داعش شرکت می‌کند. بخشی از تجهیزات جنگی مذکور در شهرهای دیرالزور و رقه مستقر شده‌اند.
 
حمایت‌های نظامی مسکو از دمشق موجب نگرانی عمیق واشینگتن شده است.
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر