صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصاویر/ استقبال خانواده اوباما از پاپ

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز سه شنبه سفر 6 روزه اش به آمریکا را با ورود به فرودگاه واشنگتن و استقبال کم نظیر مقامات آمریکا در فرودگاه آغاز کرد.

کد خبر: 48854

به گزارش زمان مقامات آمریکایی ترتیبات امنیتی خاص و کم سابقه ای را برای تامین امنیت پاپ تدارک دیده اند. از جمله برای تامین امنیت پاپ به هنگام سفر به شهر فیلادلفیا ، از کارمندان فدرال (دولتی)خواسته شده تا دورکاری کنند و از خانه هایشان خارج نشوند.

پاپ 78 ساله در فرودگاه با استقبال باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ، میشل اوباما همسر و ساشا و مالیا دختران اوباما مواجه شد. همچنین در مراسم استقبال در پای پلکان هواپیما جو بایدن معاون رییس جمهور آمریکا نیز حضور داشت.

استقبال از مقامات خارجی در پای پلکان هواپیما اقدامی کم سابقه در پروتکل های تشریفات دیپلماتیک دولت آمریکا است و نشان از اهمیت و احترام خاصی است که هیات حاکمه آمریکا برای سفر پاپ فرانسیس به این کشور قایل است.

پاپ به مدت 6 روز در واشنگتن، نیویورک و فیلادلفیا خواهد بود. او روز پنج شنبه (فردا) برای نخستین بار در تاریخ به عنوان نخستین پاپ در کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

مقامات آمریکایی ترتیبات امنیتی خاص و کم سابقه ای را برای تامین امنیت پاپ تدارک دیده اند. از جمله برای تامین امنیت پاپ به هنگام سفر  به شهر فیلادلفیا، از کارمندان فدرال (دولتی)خواسته شده تا دورکاری کنند و از خانه هایشان خارج نشوند.

پاپ پیش از ورود به آمریکا در قالب سفری چهار روزه در کوبا بود و با مقامات این کشور از جمله فیدل کاسترو رهبر سابق انقلاب کوبا دیدار کرد. پاپ یکی از میانجیگران عادی سازی روابط بین آمریکا و کوبا بوده است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر