صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رييس جمهور در منزل شهيد ستاري

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه شهيد ستاري در زمينه خودکفايي نيروي هوايي تلاش و خدمات کم نظيري انجام داد، اظهارداشت:شهيد ستاري پيوسته با اين تاکيد که ما خودمان مي توانيم بسازيم، هميشه از طرحهاي خودکفايي حمايت مي کرد.

کد خبر: 4775

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/ دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه شهيد ستاري در زمينه خودکفايي نيروي هوايي تلاش و خدمات کم نظيري انجام داد، اظهارداشت:شهيد ستاري پيوسته با اين تاکيد که ما خودمان مي توانيم بسازيم، هميشه از طرحهاي خودکفايي حمايت مي کرد.

رييس جمهوري در ادامه ديدارهاي مستمر خود با خانواده معظم شهدا، شامگاه چهارشنبه در منزل امير سرلشگر شهيد منصور ستاري حاضر شد و در فضايي صميمي و معنوي به گفتگو با خانواده اين شهيد گرانقدر پرداخت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني با بيان اينکه شهيد ستاري از جمله شخصيت هاي کم نظير در کل نيروهاي مسلح بود، گفت: اين شهيد بزرگوار يکي از نخبگان کشور بود که با داشتن تحصيلات نظامي و اکادميک از لحاظ اطلاعات نظامي کاملا به روز بود.

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه شهيد ستاري در زمينه خودکفايي نيروي هوايي تلاش و خدمات کم نظيري انجام داد، اظهارداشت:شهيد ستاري پيوسته با اين تاکيد که ما خودمان مي توانيم بسازيم، هميشه از طرحهاي خودکفايي حمايت مي کرد.

رييس جمهوري با بيان اينکه همه پرسنل نيروهاي مسلح شهيد ستاري را به عنوان فردي باسواد، نخبه و به روز مي شناختند، گفت: شهيد ستاري در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ هميشه در حال فعاليت و تلاش بود و همه ايشان را به عنوان فردي فوق العاده پرکار مي شناختند.

دکتر روحاني با اشاره به عمليات غرور آفرين والفجر 8 ادامه داد: کار پدافند هوايي در اين عمليات در تاريخ جنگ در کشور بسيار بي سابقه و عظيم بود و توانستيم در عرض چند هفته 73 فروند هواپيماي دشمن را نابود کنيم.
رييس جمهوري تاکيد کرد: شهيد ستاري و شهيد بابايي در راس اين عمليات بودند و اين کار بسيار عظيمي که انجام گرفت در اثر توانمندي، هنر، تلاش و برنامه ريزي اين عزيزان بود.

دکتر روحاني، استعداد فوق العاده، فداکاري، عطوفت و مهرباني را از ديگر ويژگيهاي اين شهيد بزرگوار برشمرد و گفت: شهيد ستاري نسبت به همه پرسنل نظامي عطوفت و مهرباني داشت و همه را به عنوان خانواده خود مي ديد.
رييس جمهوري با اشاره به سانحه هوايي نيمه دي ماه سال 1373 گفت: عزيزان و اميران ارتش که در اين حادثه به شهادت رسيدند از شخصيت هاي کم نظير جنگ و انقلاب بودند.

دکتر روحاني در پايان خطاب به خانواده اين شهيد بزرگوار گفت: همه فرزندان و اعضاي خانواده شهيد ستاري داراي تحصيلات بالا، فرهيخته و با استعداد هستند و حضور دکتر سورنا ستاري در جلسات هيات دولت هميشه ياد اين شهيد بزرگوار را براي ما زنده نگه مي دارد.

در اين ديدار که حجت الاسلام والمسلمين شهيدي معاون رييس جمهور در امور ايثارگران و رييس بنياد شهيد و حسين فريدون دستيار ارشد رييس جمهور نيز حضور داشتند،لوح تقديري از سوي دکتر روحاني به خانواده اين شهيد تقديم شد.
شهيد منصور ستاري در نيمه ديماه سال 1373 در فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان در سانحه هوايي به همراه چند تن از مسئولان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به درجه رفيع شهادت نائل آمد.


رييس جمهوري در ديدار جانباز شهاب الدين بصام تبار: عظمت و عزت کشور به خاطر مقاومت و فداکاري ايثارگران دوران دفاع مقدس است
رييس جمهور بصورت سرزده در منزل جانباز 70 درصد سيد شهاب الدين بصّام تبار حضور يافت و ضمن دلجويي از وي از ايثار و فداکاري اين جانباز سرافراز و خانواده وي تجليل کرد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در اين ديدار که در فضايي بسيار صميمي و دوستانه برگزار شد، فداکاري و ايثار جانبازان را اقدامي بسيار بزرگ و ارزشمند توصيف کرد و اظهار داشت: خدمت به ايثارگران و جانبازان و خانواده آنان را براي خود افتخار مي دانيم چرا که شما در راه رضاي خدا و براي دفاع از کشور و مردم هستي و جان خود را در راه انقلاب و اسلام در طبق اخلاص قرار داديد.


دکتر روحاني خاطر نشان کرد : امروز اگر در دنيا از عظمت و عزت برخوردار هستيم به خاطر ايثار فداکاري، ايستادگي و مقاومت همه کساني است که در صحنه و دوران دفاع مقدس حضور داشتند.رييس جمهوري تصريح کرد: اگر در آن دوران در برابر دشمن سر خم کرده و ايستادگي انجام نمي شد امروز چيزي از انقلاب و کشور باقي نمانده بود لذا همه داشته هايمان در سايه دفاع مقدس است.


دکتر روحاني همچنين ايثار و فداکاري همسران جانبازان را اقدامي به مراتب ارزشمند تر و قابل تجليل دانست و خطاب به همسر اين جانباز سرافراز اظهار داشت: اينکه داوطلبانه به صحنه ايثار و فداکاري قدم گذاشته و راه خدمت به يک جانباز را انتخاب کرده ايد بي ترديد ازجايگاه بسيار بالا و ارزشمندي برخوردار هستيد و بدون شک در اجر ايثارگران سهيم مي باشيد.


در اين ديدار که حجت الاسلام والمسلمين شهيدي معاون رييس جمهور در امور ايثارگران و رييس بنياد شهيد و حسين فريدون دستيار ارشد رييس جمهور نيز حضور داشتند، لوح تقديري از سوي دکتر روحاني به خانواده اين جانباز تقديم شد.
سيدشهاب الدين بسطام تبار در سن 21 سالگي و در عمليات والفجر 8 در منطقه جزيره ام الرصاص به درجه رفيع جانبازي نائل آمد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر