صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دادستان تهران:مطهري نوار سخنان رئيس قوه قضائيه را تحويل دهد

دادستان تهران: مسکوت ماندن فيلترينگ نرم افزارهاي ارتباطي صحت ندارد/ مطهري نوار سخنان رئيس قوه قضائيه را تحويل دهد

کد خبر: 4768

ايلنا/ دادستان تهران گفت: توافق روساي دو قوه قضائيه و مجريه مبني بر مسکوت ماندن موضوع فيلترينگ نرم افزارهاي ارتباطي صحت ندارد.

جعفري دولت آبادي عصر روز چهارشنبه در گفت و گويي خبري با اعلام اين مطلب افزود بر خلاف ادعاهاي برخي مجامع حقوق بشري در خصوص تضييع حقوق متهمان در ملاقات با خانواده هاي خود، مادر جيسون رضائيان که اخيرا براي ديدار فرزندش به ايران سفر کرده بود، دو نوبت با نامبرده ملاقات کرد. دادستان تهران اضافه کرد مادر متهم مذکور هم چنين ملاقات کوتاهي نيز با بازپرس پرونده فرزندش داشت.

جعفري دولت آبادي هم چنين در خصوص موضوع صدور دستور قضايي مبني بر فيلترينگ برخي نرم افزارهاي ارتباطي گفت دستور دادستاني تهران خطاب به مراجع ذيربط در خصوص فيلتر کردن اين قبيل نرم افزارها هم چنان به قوت خود باقي است و دستگاه هاي مربوطه موظف به اجراي دستورات قضايي صادره مي باشند.

وي در عين حال افزود اخيرا برخي سايت هاي خبري مطلبي داير بر توافق روساي دو قوه قضائيه و مجريه داير بر مسکوت ماندن موضوع فيلترينگ اين نرم افزارها منتشر کرده بودند که اين موضوع صحت ندارد. وي بار ديگر به سايت هاي خبري و رسانه هاي جمعي تذکر داد که از انتشار اخبار خلاف واقع خودداري نمايند.

دادستان تهران در اين گفت و گوي خبري هم چنين در خصوص انعکاس اظهارات علي مطهري نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي در برخي سايت هاي خبري داير بر اين که نواري از سخنان رئيس قوه قضائيه در اختيار دارد، اعلام کرد: ازآنجايي که دادستاني تهران اين موضوع را در دست بررسي و پيگيري دارد از اين نماينده مجلس مي خواهيم که نوار مذکور را براي بررسي و پيگيري صحت ادعاهاي خود به دادستاني تهران تحويل نمايد. اين در حالي است که اطلاعيه اخير روابط عمومي قوه قضائيه ادعاي علي مطهري را رد کرده است.

جعفري دولت آبادي هم چنين اعلام کرد بخشي از پرونده گزارش تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي در خصوص سازمان تامين اجتماعي، با صدور کيفرخواست جهت رسيدگي به دادگاه ارسال شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر