صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ديدار جبهه اعتدال‌گرايان با هاشمي رفسنجاني براي انتخابات مجلس

ما همچنين جلسات خوبي را با آقاي مهندس باهنر داشتيم که البته اين جلسات بر اساس موقعيت و فضاي خودش برگزار مي‌شود؛ آخرين ديداري که با آقاي باهنر داشتيم به فروردين سال جاري برمي‌گرد و ان شالله اين ديدارهاي ادامه پيدا کند.

کد خبر: 4683

مهر/ رئيس کميته انتخابات جبهه اعتدالگرايان از ديدار انتخاباتي با هاشمي رفسنجاني و عارف خبر داد و گفت: در موضوع انتخابات مجلس با ناطق‌نوري و خاتمي نيز ديدارهايي خواهيم داشت.
جمشيد ايراني، رئيس کميته انتخابات جبهه اعتدال‌گرايان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشريح اهم فعاليت اين جبهه و جبهه اصلاح‌طلبان در ادوار مختلف انتخاباتي اظهار داشت: جبهه اصلاح‌طلبان و اعتدال گرايان در سال ۹۱ اولين مجموعه اي بودند که در حوزه اصلاح طلبي به بحث انتخابات مجلس نهم ورود کردند در حالي که برخي از دوستان ما در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات معتقد به تحريم انتخابات بودند.

وي يکي از نقاط بارز فعاليت‌هاي اين جبهه را ترغيب آقاي خاتمي به شرکت در انتخابات مجلس نهم دانست و افزود: پس از رايزني هاي مختلف در جبهه اصلاح‌طلبان نهايتا اعلام شد که از نظر ما آقاي خاتمي به عنوان رهبر جبهه اصلاح‌طلبان هستند و ما تحت رهبري وي قصد فعاليت در اتخابات آينده رياست جمهوري را داريم.

ايراني گفت: در دي ماه سال ۹۱ هم اين جبهه ديداري با آقاي هاشمي رفسنجاني داشت که خروجي آن اين بود که اصلاح‌طلبان با راهنمايي‌هاي آقاي هاشمي ورود به انتخابات سال ۹۲ را کليد زدند.

وي بهترين کارکرد جبهه اصلاح‌طلبان را ارسال نامه به رهبر انقلاب و تحليل شرايطي سياسي با نظر آقاي خاتمي دانست و گفت: در آن نامه شرايط سياسي آن زمان مورد تحليل قرار گرفت و با همان نگاه بود که جبهه اصلاح‌طلبان با جبهه اعتدال گرايان مذاکراتي را داشت که در نهايت اين دو جبهه طي نامه‌اي به رهبر انقلاب در خواست ديدار با ايشان را کردند.

وي ادامه داد: بهمن ماه سال ۹۱ هم جبهه اصلاح‌طلبان طي ديدارهايي که با آقايان هاشمي و ناطق نوري داشتند، آقاي خاتمي را به عنوان کانديداي اصلي خود براي انتخابات سال ۹۲ معرفي کردند و در ادامه رايزني‌ها نيز آقاي عارف به عنوان کانديداي لايه دوم جبهه اصلاح‌طلبان و آقاي روحاني هم - که کانديداي مد نظر آقاي هاشمي بود - به عنوان کانديداي لايه دوم انتخابات براي جبهه اعتدالگرايان معرفي شد.

ايراني با بيان اينکه قبل از انتخابات رياست جمهوري ۹۲ بود که آقاي خاتمي اعلام کرد که حاضر به شرکت در انتخابات به عنوان کانديدا نيست اظهار داشت: جبهه اعتدالگرايان در آن زمان طي بيانيه اي با عنوان «اعتدال پرچمدارش را فرامي‌خواند» از آقاي هاشمي در خواست کرد براي ورود به انتخابات ۹۲ اعلام کانديداتوري کند.

رئيس کميته انتخابات جبهه اعتدالگرايان تصريح کرد: دو جبهه اصلاح طلبان و اعتدالگرايان بر روي آقاي هاشمي براي انتخابات اجماع کردند که البته در نهايت ايشان توسط شوراي نگهبان رد صلاحيت شدند. بعد از اين قضيه بود که دو جبهه اصلاح طلبان و اعتدالگرايان طي ديدارهايي که با آقاي هاشمي و ناطق نوري و خاتمي داشتند درخواست کردند که از دو گزينه آقاي عارف و آقاي روحاني، تنها يک نفر در انتخابات حضورداشته باشد.

رئيس کميته انتخابات جبهه اعتدالگرايان با تشريح شرايط بعد از اعلام انصراف آقاي عارف از رقابت‌هاي انتخاباتي گفت: بعد از اينکه ۴۸ ساعت قبل از شروع انتخابات آقاي عارف با درخواست آقاي خاتمي به نفع آقاي روحاني کنار کشيد و جبهه اصلاح‌طلبان که ستادهاي عارف را مديريت مي‌کرد طي يک هماهنگي با جبهه اعتدالگرايان ستادهاي خود را با ستادهاي آقاي روحاني يکي کرد و در واقع يک ائتلاف را تشکيل داد.

ايراني در ادامه با اشاره به ديدارهايي که جبهه اعتدالگرايان با آقاي هاشمي و ناطق نوري صورت داد گفت: ما در اين ديدارها توانستيم جامعه زينب را که يکي از تشکل‌هاي وابسته به جبهه پيروان خط امام و رهبري بود را در حمايت از آقاي روحاني هماهنگ و همراه کنيم.

جبهه اعتدال‌گرايان و جبهه اصلاح‌طلبان درخواست ثبت رسمي به کميسيون ماده ۱۰ داده است

دبير کل حزب فرزندان ايران نتيجه خوبي که در انتخابات ۹۲ حاصل شد را برآمده از هماهنگي و همکاري دو جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدالگرايان دانست و خاطر نشان کرد: کماکان اين دو جبهه جلسات ميان خود را براي انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري برگزار مي‌کنند و کميته‌هاي سياسي، انتخابات و استاني اين دوجبهه جلسات مشترکي را دارند تا ان‌شالله بتوانيم در انتخابات سال آينده حضوري پررنگ داشته باشيم.

رئيس کميته انتخابات جبهه اعتدالگرايان با بيان اينکه اين جبهه و جبهه اصلاح‌طلبان درخواست ثبت در کميسيون ماده ۱۰ احزاب را کرده‌اند و امروز نيز فرآيندهاي لازم را طي مي‌کنند گفت: جبهه اعتدالگرايان با ۱۰ حزب سياسي و جبهه اصلاح طلبان با ۱۶ حزب سياسي درخواست ثبت خود را تقديم کميسين ماده ۱۰ احزاب کرده است تا در ايام انتخابات مجلس عرصه سياسي کشور دچار يک بهم ريختگي سياسي نشود.

**۴ضلعي اصلاحات براي انتخابات مجلس دهم
ايراني همچنين با اشاره به تشکيل يک ۴ ضلعي توسط اصلاح‌طلبان براي انتخابات آتي تصريح کرد: شوراي مشورتي خاتمي، شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، جبهه اصلاح‌طلبان و مجموعه آقاي عارف ۴ ضلعي هستند که براي انتخابات سال آتي هماهنگي‌ها و رايزني‌هاي خود را انجام مي‌دهند تا در نهايت بتوانند به يک محور اصلي و واحد برسند.

وي با بيان اينکه جبهه اعتدالگرايان تلاش دارد با يک يکنواختي و هم‌افزايي و با توجه به روند بررسي صلاحيت‌ها توسط شوراي نگهبان يک همگرايي را با ساير گروه‌ها داشته باشد داشته باشد گفت: جبهه اعتدال‌گرايان کانديداهايش را با نگاه به حمايت از دولت آقاي روحاني انتخاب مي‌کند.

ايراني با تاکيد بر اينکه جبهه اعتدالگرايان نحله فکري‌اش را از آيت الله هاشمي رفسنجاني مي‌گيرد گفت: اين جبهه از سال ۸۲ شکل گرفت و بيشترين حضورش در انتخابات خبرگان سال ۸۶ بود و ليستي که براي اين انتخابات ارائه کرد، ليست رأي آوري بود.

***در موضوع انتخابات مجلس دهم با آيت الله هاشمي رفسنجاني ديدارهايي را داشته‌ايم
دبيرکل حزب فرزندان ايران افزود: همان مجموعه جلسات خود را با آقاي هاشمي برگزار کردند تا منجر به اين شد که در انتخابات ۹۲ هم از آقاي روحاني حمايت کردند.

وي پرچمدار امروز جبهه اعتدال گرايان را آقاي هاشمي دانست و تصريح کرد: اين جبهه جلسات و ديدارهاي مرتبي در موضوعات مختلف را با آقاي هاشمي دارد که به عنوان مثال ديدارهاي که با آقاي هاشمي در جريان انتخابات ۹۲ داشتيم براي کشور و ما بسيار راهگشا بود.

رئيس کميته انتخابات همچنين از برگزاري ديدار جبهه اعتدالگرايان با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در خصوص انتخابات مجلس دهم خبر داد و اعلام کرد: علاوه بر ديدار با ايشان با بزرگان ديگري همچون آقاي عارف نيز ديدار داشته‌ايم و براي ديدار با اقايان ناطق نوري و خاتمي نيز درخواست‌هايي را کرده‌ايم؛ البته تاکنون نيز ديدارهايي را با آقاي ناطق نوري داشته ايم.

ايراني همچنين به جلسات صبحانه سياسي جبهه اصلاح طلبان اشاره کرد و گفت: جلسات صبحانه سياسي بزودي از سر گرفته مي‌شود. اين جلسات با حضور نمايندگاني از جبهه اعتدالگرايان، اصلاح‌طلبان، جبهه پيروان خط امام و رهبري و جبهه ايستادگي برگزار مي‌شد.

وي افزود: ما همچنين جلسات خوبي را با آقاي مهندس باهنر داشتيم که البته اين جلسات بر اساس موقعيت و فضاي خودش برگزار مي‌شود؛ آخرين ديداري که با آقاي باهنر داشتيم به فروردين سال جاري برمي‌گرد و ان شالله اين ديدارهاي ادامه پيدا کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر