صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

غرب بايد از فرصت روي کار آمدن دولت جديد در ايران استفاده کند

يک عضو شوراي مرکزي حزب مردم سالاري گفت: اين‌که غرب با طولاني شدن مذاکرات فرصت را از دست مي‌دهد، يک شعار نيست، بلکه واقعيت است.

کد خبر: 4680

ايسنا / يک عضو شوراي مرکزي حزب مردم سالاري گفت: اين‌که غرب با طولاني شدن مذاکرات فرصت را از دست مي‌دهد، يک شعار نيست، بلکه واقعيت است.

حميدرضا شکوهي در گفت‌وگو با ايسنا در تاييد صحبت‌هاي اخير رييس‌جمهور خطاب به غرب و آمريکا، گفت: پيام صحبت‌هاي رييس‌جمهور براي غرب همان پيامي است که با روي کار آمدن آقاي روحاني در انتخابات رياست جمهور سال گذشته بايد از سوي غرب و آمريکا دريافت مي‌شد.

اين عضو شوراي مرکزي حزب مردم سالاري افزود: غرب بايد از فرصت روي کار آمدن دولت معتدل و متمايل به اصلاح‌طلب استفاده کند تا بتواند مذاکرات را به سرانجام برساند، اما متاسفانه اين اتفاق تاکنون آنطور که انتظار مي‌رفت، نيفتاده است.

وي خاطرنشان کرد:‌ در دوره رياست جمهوري آقاي خاتمي که آقاي روحاني دبير شوراي عالي امنيت ملي بودند يعني پيش از سال 84 و روي کار آمدن دولت احمدي‌نژاد مذاکراتي انجام شد ،اما غرب نتوانست به وعده‌هاي خود در حد انتظار عمل کند و حاصل آن روي کار آمدن دولتي شد که غرب عملکرد آن را ديد و به نظر مي‌رسيد هشت سال حضور دولتي با آن ويژگي‌ها در ايران غربي‌ها را زودتر به اين نتيجه برساند که با دولت جديد تعامل بيشتري داشته باشند و اشتباهاتي که در دوران اصلاحات مرتکب شده‌اند را جبران کنند.

اين عضو شوراي مرکزي حزب مردم سالاري خاطرنشان کرد:‌متاسفانه عليرغم عزم جدي که در ايران و غرب و حتي آمريکا براي به نتيجه رسيدن مذاکرات وجود دارد افراطيون در هر دو طرف به ويژه در آمريکا مانع اصلي در به نتيجه رسيدن مذاکرات هستند.

شکوهي افزود: به نظر من اوباما در دوران پايان رياست جمهوري خود و در فرصت باقيمانده بايد هر چه سريعتر تکليف خود را با افراطيون در آمريکا روشن کند و پرونده هسته‌اي را به نتيجه برساند.

اين عضو شوراي مرکزي حزب مردم سالاري با اشاره به تحريم‌هاي ايران طي هشت سال گذشته و اين‌که توليد نفت طي دو سال گذشته به کمترين حد خود در تاريخ رسيده است، گفت: طبيعي است که تحريم‌ها و قيمت نفت بر اوضاع ايران تاثير دارد، اما هيچ کدام از اينها وقفه‌اي در جريان عادي سياست در کشور ما ايجاد نخواهد کرد و مي‌توانيم با اين شرايط هم ادامه دهيم البته طبيعتا وضعيت ايده‌الي نخواهيم داشت اما ادامه کار با اين شرايط شعار نيست و واقعيت است.

وي تاکيد کرد: پيام روشن صحبت‌هاي آقاي روحاني تاکيد بر پيام روي کار آمدن ايشان به غرب است که از اين فرصت استفاده کند و با تمايلي که در هر دو طرف براي مذاکره و تعامل وجود دارد به نتيجه برسيم.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر