صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

غرویان: سخنان شریعتمداری ژورنالیستی است، نباید جدی گرفت

آیت الله غرویان در گفتگو با «انتخاب»: ترس ما از این است که برهم زدن سخنان، یک رویه در مجلس شود / سخنان شریعتمداری ژورنالیستی است، نباید جدی گرفت

کد خبر: 4678

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در انتخاب منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
------------------------------------------------

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه معتقد است که نمایندگان مجلس باید برای مردم الگو باشند و صحنه های هو کردن در مجلس در شان ملت ایران نیست.

آیت الله غرویان در واکنش به جنجال های اخیر در مجلس به خبرنگار «انتخاب» گفت: در شرایط فعلی، کشور به آرامش احتیاج دارد و نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری این است که فضای کشور نباید به تشنج کشیده شود.

 

خوف و ترس ما از این است که برهم زدن سخنان، در مجلس به یک رویه تبدیل شود / غربی ها می گویند، وقتی اینها اینطور در مجلس به جان هم می افتند، پس تحریم حقشان است / نمایندگان مجلس بالفعل الگو نیستند /


وی در ادامه با ذکر خاطره ای از دیدار با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در دیداری فرمودند که در حوزه های علمیه همواره بحث و گفتگو میان دو عالم در حوزه های مختلف با وجود اختلاف نظر اتفاق می افتاده است. آنها حرف یکدیگر را گوش می کردند و سخنان یکدیگر را نقد می کردند.

غرویان افزود: ایشان می گفتند، که در حوزه های عملیه باید تحمل وجود داشته باشد و روش علما نیز این بوده است که باوجود آنکه ممکن است حرف یکدیگر را قبول نداشتند حرف ها را گوش داده و سپس ردیه ای بر آن می نوشتند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: همین رویه مذکور باید در مجلس وجود داشته باشد. نمایندگان باید برای مردم الگو باشند، ایجاد فضاهایی مثل هو کردن، سرو صدا کردن و ممانعت از سخن گفتن دیگران، فضای مطلوبی نیست.

وی گفت: هو هو یا دو دو کردن برخی در میان سخنان یک نماینده در دنبا منعکس می شود. این صحنه ها برای برای ملت ما اتفاق خوبی نیست.
 

خوف و ترس ما از این است که برهم زدن سخنان، در مجلس به یک رویه تبدیل شود / غربی ها می گویند، وقتی اینها اینطور در مجلس به جان هم می افتند، پس تحریم حقشان است / نمایندگان مجلس بالفعل الگو نیستند /
طرح از روزنامه «مردم امروز»


غرویان خاطرنشان کرد: نباید اینطور فضاها در مجلس ما مشاهده شود، نمایندگان باید تحمل داشته باشند و حداقل اگر سخنان را قبول ندارند وقت بگیرند و سپس انتقاد کنند، این طور بهم زدن سخنرانی و برهم زدن جلسه خلاف شان ملت ایران است.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن ابراز نگرانی از ادامه این رفتارها در مجلس گفت: خوف و ترس ما از این است که این رفتارها تبدیل به رویه شود و این تشنج افرینی ها ادامه پیدا کند. البته باید بگویم که دشمن هم از این صحنه ها خیلی خوشحال می شود.

غرویان گفت: ااینکه امام می گویند، مجلس در راس امور است و نمایندگان الگو هستند یعنی توقع ملت از نمایندگان مجلس این است. نمایندگان بایستی الگو باشند و این ایده ال است، اما این به معنای ان نیست که انها بالفعل الگو هستند. نمایندگان باید سعی کنند که گفتار و رفتارشان متناسب با شانشان باشد، حالا اینکه الگو هستند یا نیستند، مردم رفتارشان را می بینند و خودشان قضاوت می کنند.

استاد حوزه و دانشگاه در مورد سخنان اخیر حسین شریعتمداری در رابطه با علی مطهری گفت: این حرف ها، ژورنالیستی است و واقعیت ندارد و نباید خیلی اینها را جدی گرفت.

وی افزود: اقای مطهری شخصیتی است درس خوانده و متفکر که ما با ایشان در بحث فلسفه هم درس بودیم، ایشان انسان اندیشمند و اگاه به اثار شهید مطهری است.

غرویان اضافه کرد: بنده از نزدیک با دقت های فلسفی و فکری آقای علی مطهری آشنا هستم و ایشان را شخصی دیدم که می تواند شارح و مفسر اثار شهید مطهری باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر