صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

خدمات سپاه به نام دولت تمام مي‌شود

کد خبر: 4674

مهر / فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص) با اشاره به تحقق زودهنگام وعده سپاه براي تأمين گاز کشور تأکيد کرد: اگر سپاه براي آباداني کشور گامي برمي‌دارد، مردم آن را به حساب دولت مي‌گذارند.

به گزارش خبرگزاري مهر، سردار سرتيپ پاسدار عبادالله عبداللهي در بازديد از پروژه‌هاي مختلف اين قرارگاه در منطقه پارس جنوبي (عسلويه) در جمع مديران و متخصصان قرارگاه با اشاره به اين مطلب که تجهيز، تأمين کالا، مهندسيِ ساخت و بهره‌برداري از اين پروژه عظيم به دست جوانان انقلابي ميهن اسلامي انجام شده است، خاطرنشان کرد: همان طور که در دوران دفاع مقدس جوانان اين مرز و بوم خط‌شکن بودند، امروز هم جوانان با همان خلق و خوي دوران دفاع مقدس با مجاهدت و تلاش، مراحل مختلف فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي را راه‌اندازي کرده‌اند.

وي با تأکيد بر تبعيت محض رزمندگان عرصه اقتصادي از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي بيان داشت: افتخار مي‌کنيم در سالي که به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري شده است، اين پروژه‌هاي عظيم با تلاش و مجاهدت رزمندگان قرارگاه سازندگي به پايان رسيد.

فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) در ادامه گفت: همه مسئولان بدانند اگر قرارگاه سازندگي يا سپاه در عرصه آباداني و عمران کشور گامي بر مي‌دارد، مردم آن را به حساب دولت و نظام جمهوري اسلامي مي‌گذارند و در بعد بيروني آن نيز به نام ايران اسلامي تمام مي‌شود.

سردار عبداللهي با تقدير از تلاش‌هاي جوانان و متخصصان دست‌اندرکار ساخت فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي گفت: مؤسسه بزرگ «سپانير» مجموعه‌اي جوان و داراي تخصص است که منشأ خيرات و برکات زيادي در جامعه شده‌اند.

وي با تشريح توانمندي‌هاي نيروهاي قرارگاه سازندگي به ويژه مجموعه سپانير بيان داشت: امروز با افتخار اعلام مي‌کنيم که آمادگي صدور توان مهندسي و تکنولوژي به خارج از کشور را داريم و در هرکجا که مسئولان کشور صلاح بدانند، آماده اجراي پروژه و انتقال تجربه و تکنولوژي هستيم.

موفقيت در اجراي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي به نام ملت ايران ثبت مي‌شود

فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص) با اشاره به وحدت، همدلي و معنويت حاکم بر محيط‌هاي کارگاهي اين قرارگاه گفت: امروز همين وحدت و همدلي موفقيت‌هاي بزرگي را به ارمغان آورده و سبب ماندگاري ما نيز همين دعاها، راز و نيازها و نماز جماعت‌هاي خالصانه جوانان متخصص با محوريت و هدايت روحانيت در پروژه‌هاست.

سردار عبداللهي در نکوهش بخشي‌نگري در عرصه سازندگي اظهار داشت: آنچه امروز توسط رزمندگان عرصه سازندگي صورت مي‌گيرد، مربوط به ملت بزرگ ايران است و يقيناً تاريخ افتخار بهره‌برداري از فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي را به نام ملت بزرگ ايران ثبت خواهد کرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: قرارگاه سازندگي در چند بخش اصلي براي خود رسالت و تکليف قائل است که از جمله آن‌ها «تکميل فازهاي مختلف پارس جنوبي و تکميل زيرساخت‌هاي ريلي» است که باعث جلوگيري از هدررفت ميلياردها دلار سرمايه کشور خواهد شد؛ علاوه بر اين‌ها معتقديم که بايد به جاي نفت از منابع معدني خدادادي که در کشور کم هم نيست به طور شايسته استفاده کنيم، همچنين مصمم هستيم که براي ساماندهي منابع آبي خدادادي کشور تدبير ويژه‌اي داشته باشيم.

فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص) با اشاره به تحريم‌هاي اقتصادي دشمنان انقلاب اسلامي عليه جمهوري اسلامي و ملت ايران افزود: مگر تحريم‌ها موضوع بي‌سابقه‌اي هستند؟ ما 36 سال است که در تحريم هستيم، اما تجربه مقاطع مختلف نشان مي‌دهد هرچه فشار خارجي بيشتر باشد، کار و مجاهدت شيريني بيشتري پيدا مي‌کند؛ البته به شرطي که با همان روحيه جهادي دوران دفاع مقدس به جلو برويم.

سردار عبداللهي با تأکيد بر اينکه چاشني همه کارهاي ما دوران دفاع مقدس است، تصريح کرد: کساني که در جبهه اقتصادي فعاليت مي‌کنند، اجر و مزدشان کمتر از رزمندگان دوران دفاع مقدس نيست؛ چراکه امروز هم مردم و بسيجيان هستند که در نبرد اقتصادي به مقابله با دشمنان انقلاب اسلامي رفته‌اند.

سپاه وعده‌ خود براي تأمين گاز کشور را 70 روز زودتر عملي کرد

فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص)، با بيان اينکه سرمايه اصلي يک سازمان امکانات و تجهيزات آن نيست، بلکه نيروي انساني متعهد و متخصص آن است، خاطرنشان کرد: يک سال پيش در چنين ايامي محتاج واردات گاز از همسايه شمالي بوديم، اما افتخار مي‌کنيم که امروز به همت همين جوانان متخصص و متعهد حتي 70 روز زودتر از وعده‌اي که به دولت داده بوديم، نه‌تنها نياز کشور به گاز را رفع کرده‌ايم، بلکه چندين برابر آن نياز را نيز به شبکه سراسري گاز کشور تزريق کرده‌ايم.

سردار عبداللهي در پايان با تأکيد بر ضرورت حفظ عزت و اقتدار قرارگاه در اجراي مأموريت‌هاي مختلف، گفت: بسياري از پروژه‌هاي صنعتي، عمراني و نفتي که اکنون در اختيار قرارگاه سازندگي است در صورت تأمين حداقل اعتبار لازم مي‌توانند در کم‌ترين زمان به بهره‌برداري برسند.

بنابر همين گزارش، در جريان اين بازديد، رئيس مؤسسه سپانير قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) و مديران پروژه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي به ارائه گزارش پرداختند.

سردار عبداللهي در جريان اين سفر، ضمن بازديد از فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي، از سکوهاي فاز 16 و سکوي حفاري با مدرن‌ترين دستگاه روز دنيا بازديد کرد. وي همچنين از مراحل ساخت پالايشگاه‌هاي فازهاي مختلف پارس جنوبي و ساير پروژه‌ها نيز بازديد کرد و در جريان آخرين وضعيت پيشرفت فيزيکي آن‌ها قرار گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر