صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصاویر / نقش تروریستهای چینی در اشغال فرودگاه ابوالظهور

48 ساعت پس از اشغال کامل فرودگاه نظامی و راهبردی "ابوالظهور" واقع در غرب استان ادلب در شمال سوریه، اسناد جدیدی از نیروهای مشارکت کننده در عملیات تصرف این مقر نظامی استراتژِک ارتش سوریه منتشر شده است.

کد خبر: 46691

 48 ساعت پس از اشغال کامل فرودگاه نظامی و راهبردی "ابوالظهور" واقع در غرب استان ادلب در شمال سوریه، اسناد جدیدی از نیروهای مشارکت کننده در عملیات تصرف این مقر نظامی استراتژِک ارتش سوریه منتشر شده است. بنابر این گزارش، واحد رسانه ای "حزب اسلامی ترکستان شرقی" وابسته به شبکه تروریستی تکفیری بین المللی "القاعده" با انتشار تصاویری از نقش پررنگ نیروهای این گروه در این عملیات پرده برداشته است.

 
نقش تروریستهای چینی در اشغال فرودگاه ابوالظهور+تصاویر
 
در این تصاویر تروریستهای چینی از اقلیت مسلمان اویغور ساکن در مناطق شرقی این کشور در صفوف نیروهای القاعده و ارتش آزاد در حین اشغال فرودگاه نظامی ابوالظهور ارتش سوریه مشاهده می شوند. نکته جالب اینکه تمامی تصاویر دارای زیرنویس ترکی بوده و در ویدیوی منتشره نیز تروریستهابه زبان محلی خود سخن می گویند.
 
نقش تروریستهای چینی در اشغال فرودگاه ابوالظهور+تصاویر
 
لازم به ذکر است که حزب به اصطلاح اسلامی ترکستان شرقی گروهی تروریستی تکفیری وابسته به شبکه تروریستی بین المللی القاعده و متشکل از اتباع کشور چین بوده که سالهاست برای کسب استقلال از جکومت مرکزی چین در حال مبارزه می باشد. طی 4 سال اخیر دولت و سازمان اطلاعاتی ترکیه و عربستان سعودی ، صدها نفر از اقلیت "اویغور" چین را در پادگانهای آموزش نظامی ترکیه آموزش و حداقل در قالب یک تیپ 1000 نظامی مجهز به تسلیحات سنگین (توپخانه ، تانک ، نفر بر و ...) در داخل خاک سوریه و زیر پرچم القاعده بکار گیری کرده است. 
 
نقش تروریستهای چینی در اشغال فرودگاه ابوالظهور+تصاویر
 
نقش تروریستهای چینی در اشغال فرودگاه ابوالظهور+تصاویر
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر