صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

مرگ مزدور لبنانی رژیم صهیونیستی در پاریس + تصاویر

مزدور لبنانی رژیم صهیونیستی که در زمان اشغال جنوب لبنان توسط ارتش صهیونیستی فرمانده به اصطلاح ارتش جنوب لبنان بود، در پاریس مُرد.

کد خبر: 46674

«آنتوان لحد» سرکرده گروه موسوم به «ارتش جنوب لبنان» در سن ۸۸ سالگی به دلیل بیماری در پاریس مُرد.

وی از سال ۱۹۸۴ فرمانده شبه نظامیان ارتش لحد موسوم به ارتش جنوب لبنان بود که در سال ۲۰۰۰ در زمان جنگ آزادسازی جنوب لبنان به فلسطین اشغالی فرار کرد.

رادیو رژیم صهیونیستی ضمن تایید خبر مرگ لحد اعلام کرده است که هفته آینده جنازه این مزدور در پاریس تشییع و برای دفن به زادگاهش در شهرک کفر قطره در منطقه شوف لبنان منتقل خواهد شد. 

مقامات لبنانی هنوز خبر مرگ لحد را تایید و یا تکذیب نکرده و در باره اجازه انتقال جنازه او به شهرک کفرقطره ابراز نظر نکرده‌اند.

لحد در حالی در پاریس مرد که به موجب یک حکم قضایی و اتهام جنایتکار جنگی اجازه ورود به خاک فرانسه را نداشته است.

وی بعد از مرگ سعد حداد موسس به اصطلاح ارتش جنوب لبنان مورد حمایت رژیم صهیونیستی هنگام شعله ور شدن آتش جنگ در لبنان در سال ۱۹۷۵ جایگزین او شد و هنگام فرار ارتش صهیونیستی از جنوب در سال ۲۰۰۰ به تل آویو رفت و اداره یک رستوان کوچک با نام بیبلوس به او سپرده شد.

دستگاه قضایی لبنان در سال ۲۰۰۱ در دادگاهی حکم بازداشت لحد را صادر و دادگاهی در جنوب لبنان هم در سال ۲۰۰۲ حکم زندان ابد با اعمال شاقه برای او صادر کرد.

سهی بشاره وابسته به حزب سوسیالیست در سال ۱۹۸۹ تلاش کرد تا لحد را به دلیل همدستی با دشمن صهیونیستی علیه ملت لبنان از میان ببرد. وی از شنیدن خبر مرگ آنتوان لحد ابراز خرسندی کرده است.

.............
پایان پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر