صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آزادسازی ۸ روستادر کرکوک +تصاویر

نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم پیشمرگه کردستان در عملیات برای آزادسازی شهر داقوق، هشت روستا را به طور کامل از داعش پس گرفتند.

کد خبر: 46673

در عملیات آزادسازی روستاهای شهر داقوق واقع در استان کرکوک عراق، «محمد حاجی محمود» مسئول نیروهای پیشمرگه در این استان، مجروح شد.

«جعفر شیخ مصطفی» فرماندە لشکر ٧٠ نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد کە در عملیات روز جمعه نیروهای پیشمرگه در داقوق استان کرکوک، هشت روستا از اشغال گروە تروریستی داعش آزاد شدەاند و نیروی پیشمرگه به ٩۵ درصد اهداف خود در این عملیات دست یافته است.

این روستا‌ها که در ۴۰ کیلومتری جنوب کرکوک در شهر داقوق واقع هستند، به طور کامل آزاد شدند.

این عملیات همزمان با گلوباران سنگین توپخانه‌ای نیروهای پیشمرگه در روستای بونجم و حومه آن صورت می‌گیرد.

درحالی که درگیری‌ها همچنان ادامه دارد نیروهای پیشمرگه و مبارزه با تروریسم عملیات گسترده‌ای را برای آزادسازی بقیه روستاهای تابعه شهر داقوق آغاز کرده‌اند.

محمد حاجی محمود که از سوی مسعود بارزانی فرماندە کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان به عنوان مسئول نیروهای پیشمرگه در کرکوک تعیین گردیدە در عملیات این نیرو در داقوق به همراە محافظین و یکی از داماد‌هایش که وی نیز فرماندە پیشمرگه است در نتیجه انفجار بمب در روستای آزادشدە البو محمد مجروح شدەاند.

وضعیت جسمانی محمد حاجی محمود و دیگر مجروحین این انفجار خوب گزارش شدە است.

شایان ذکر است کە «عطا» فرزند محمد حاجی محمود نیز چندی پیش در درگیری با تروریست‌های داعش در کرکوک کشته شد.

نیروهای کُرد از ۲۶ اوت ۲۰۱۵ تاکنون عملیات نظامی گسترده‌ای برای آزادسازی شهر داقوق آغاز کرده و توانسته‌اند روستاهای بسیاری را از کنترل داعش خارج کنند.

در این عملیات خسارت‌های سنگینی به تروریست‌ها وارد شده است. به گفته منابع امنیتی در نتیجه این عملیات دست‌کم ۴۰ داعشی کشته و ۴۵ تن دیگر زخمی شدند.

منابع کُرد اعلام کرده‌اند که در حال حاضر پیشمرگه‌‌های اقلیم کردستان در مرزی طولانی (بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر) با گروه تروریستی داعش در جنگ هستند و تا کنون شماری بسیاری از این نیروها در نبرد با عناصر داعش جان باخته‌ و یا زخمی شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.............
پایان پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر