صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کویت درواکنش به توافق‌هسته‌ای، 28 جنگنده "یوروفایتر‌تایفون" خرید +عکس

برخی رسانه‌های غربی افزایش خرید تجهیزات نظامی از سوی پادشاهان منطقه را به توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 مرتبط دانسته‌اند.

کد خبر: 46658

رویترز از قول منابع صنعتی در ایتالیا می‌گوید که کویت تفاهم‌نامه‌ای ۹ میلیارد دلاری برای خرید ۲۸ جت‌ جنگنده 'یوروفایتر تایفون' امضا کرده است.

 
 
کویت در واکنش به توافق‌هسته‌ای، 28 جنگنده
 
 
بی بی سی درباره این خبر نوشت: ناظران امور بین‌الملل می‌گویند افزایش خریدهای نظامی کشورهای عرب خاورمیانه می‌تواند واکنشی به موفقیت ایران در رسیدن به توافق با قدرت‌های جهانی بر سر برنامه هسته‌ای این کشور باشد.
 
چند ماه پیش قطر هم قراردادی ۷ میلیارد دلاری برای خرید ۲۴ جنگنده رافال از فرانسه امضا کرده است. مصر هم جنگنده‌های رافال از فرانسه خریده است.
 
عربستان سعودی هم در سال جاری خریدهای نظامی چشمگیری داشته‌اند.
 
از میان این جنگنده‌هایی که کویت خریده، ۲۲ فروند آنها کابینی برای یک خلبان دارند و شش تای دیگر کابینی برای دو نفر خواهند داشت.
 
 
کویت در واکنش به توافق‌هسته‌ای، 28 جنگنده
 
 
به گزارش رویترز نیمی از این قرارداد به شرکت ایتالیایی فینمکانیکا می‌رسد.
 
جنگنده یوروفایتر تایفون توسط شرکت‌های آلنیا آرماچی (وابسته به فینمکانیکا) از ایتالیا، بی‌اِی‌ای سیستمز از بریتانیا و شرکت چندملیتی ایرباس، تولید می‌شوند.
 
بلومبرگ می‌گوید این جنگنده‌ها، که در نیروی هوایی بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا و آلمان و همچنین عربستان سعودی و اتریش به کار گرفته‌ می‌شوند، مورد تقاضای عمان نیز هستند.
 
منبع:جام نیوز
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر