صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

محمد ابراهيمي

مدعيان خط امام به كجا چنين شتابان؟

منتجب‌نيا در اين يادداشت مي‌نويسد:... همه‌پرسي يك مطالبه جدي و به حق از سوي مردم است. در ابتداي انقلاب اسلامي درباره اصل نظام، همه‌پرسي صورت گرفت و مردم درباره آن نظر خود را با قاطعيت مطرح كردند، اما بسياري از كساني كه در آن مقطع در همه‌پرسي شركت كردند در حال حاضر در قيد حيات نيستند و بسياري ديگر كه اكنون مطالبه همه‌پرسي را مطرح مي‌كنند در سال 1358 به دليل نرسيدن به سن قانوني، حق شركت در آن همه‌پرسي را نداشتند...

کد خبر: 4616

به گزارش زمان؛ مطلبي که مي خوانيد در روزنامه جوان منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
------------------------------------------------

 

چند روز از پاسداشت 9دي نگذشته بود. با خود فكر مي‌كردم آيا نخبگان و خواص بي‌بصيرت در فتنه 88 متنبه شده‌اند؟ آيا امر رهبر جامعه اسلامي را گردن مي‌نهند يا راه فتنه 88 را مي‌پيمايند؟ آيا هنوز عده‌اي به دنبال تغيير نظام و ساختار سياسي‌اند؟ هشتمين شماره روزنامه مردم امروز را ورق مي‌زدم، يادداشتي از حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نيا (از اعضاي ستاد انتخاباتي كروبي در 88) توجه مرا به خود جلب كرد. به ياد سؤالاتم افتادم با خود گفتم احتمالاً يكي از خواص متنبه ايشان است و بايد موضوع مناسبي را در اختيار خوانندگان قرار داده باشد. عميق‌تر شدم، آنقدر عميق كه در پايان اين يادداشت به حجم سؤالاتم افزوده شد. كينه خط امامي‌ها نسبت به امام و انديشه امام و ميراث امام، يعني ساختار نظام اسلامي و ولايت فقيه... تا كجا؟
 منتجب‌نيا  در اين يادداشت مي‌نويسد:... همه‌پرسي يك مطالبه جدي و به حق از سوي مردم است. در ابتداي انقلاب اسلامي درباره اصل نظام، همه‌پرسي صورت گرفت و مردم درباره آن نظر خود را با قاطعيت مطرح كردند، اما بسياري از كساني كه در آن مقطع در همه‌پرسي شركت كردند در حال حاضر در قيد حيات نيستند و بسياري ديگر كه اكنون مطالبه همه‌پرسي را مطرح مي‌كنند در سال 1358 به دليل نرسيدن به سن قانوني، حق شركت در آن همه‌پرسي را نداشتند...
آقاي منتجب‌نيا، از كدام مردم صحبت مي‌كنيد؟ مردم مدنظر شما همان مردم انقلابي 57، مردم روزهاي فتنه و ترور، مردم پايدار در دفاع مقدس، مردم مقاوم در محاصره اقتصادي، مردم حماسه آفرين 23‌تير 1378 و مردم حماسه‌آفرين 9 دي‌اند؟ اگر ذهن شما گذشته‌ها را فراموش كرده حماسه 9 دي را در خاطره خود مرور كنيد. آيا 40‌ميليون عاشق فارغ از هر رنگ و تفكر، بي‌توجه به علائم و نشانه‌هاي سياسي همراه با نسل سوم خود رفراندوم را به نمايش نگذاشتند؟چرا از 9 دي مي‌گريزيد؟چرا شما و دوستانتان از به كار بردن لفظ حماسه براي 9 دي دريغ مي‌كنيد؟ يحتمل مأموريت لگدمال كردن حماسه بزرگ 9 دي را به دوستان بي‌بصيرت اصولگرايي سپرديد كه با نطق خود اتفاقات يك‌شنبه مجلس(21/10/93) را خلق كردند. جناب آقاي منتجب‌نيا نسل سوم انقلاب با عقلانيت و شعور سياسي رفراندوم خود را در 9 دي و حمايت از اصل نظام و ولايت فقيه به نمايش گذاشته است.
كاش رئيس‌جمهور محترم مصاديق همه‌پرسي را روشن مي‌كردند تا زمينه براي افرادي نظير آقاي منتجب‌نيا فراهم نشود كه در رابطه بامقبوليت اصل نظام موضوع همه‌پرسي را به ميان بكشند. شايد نظر امثال ‌ منتجب‌نيا دو پهلو و شخصي باشد اما از آنجا كه طرح موضوعاتي از اين قبيل چالش رواني و امنيتي در محيط داخلي و پيراموني ايجاد مي‌كند طرح موضوع را هم بايد جدي گرفت و به آن پاسخ داد.
آقاي منتجب‌نيا، در كدام ساختار، ساز وكار انتخاباتي و مجريان انتخاباتي همه‌پرسي برگزار شود؟كساني كه فتنه 88 را خلق كردند با يك برنامه‌ريزي بلندمدت عملياتي از شش ماه مانده به انتخابات، مشروعيت مجريان، و سيستم انتخاباتي نظام را به چالش كشيدند. آيا صحبت‌هاي پاييز1387 جناب آقاي هاشمي رفسنجاني را فراموش كرده‌ايد؟ آن صحبت‌ها زماني مطرح شد كه شش ماه و 10 روز تا انتخابات 22 خرداد سال 1388 مانده بود. بعد از آن، فرمايشات ايشان در همايش 30 سال قانونگذاري، فرمايشات ايشان در نماز جمعه هفته اول سال 88 و...
 دوم، راه‌اندازي كميته صيانت از آرا توسط بعضي از دوستان شما كه در پشت انديشه‌هاي حضرت امام سنگر گرفته‌اند با اجراي حجت‌الاسلام محتشمي پور و‌‌ مرتضي الويري و هماهنگي آقاي مهدي هاشمي.
 سوم، صحبت‌ها و مصاحبه خانم عفت مرعشي بعد از انداختن رأي خود به صندوق در ساعات اوليه روز 22 خرداد.
 چهارم، انجام عمليات سنگين رواني برميرحسين موسوي مبني بر آماده‌سازي ايشان و ايجاد فضاي اوهام و خيالي در پيروزي و ورود به تقلب.
 پنجم، برگزاري جلسات متعدد از مدت‌ها قبل به روايت اسناد شوراي عالي امنيت ملي.
 ششم، ديدار آقاي خاتمي با پادشاه عربستان، اخذ دلارهاي سعودي و تزريق آن در انتخابات.
 هفتم، ديدار ‌خاتمي با جورج سوروس (پدر انقلاب‌هاي مخملي دنيا) و نهايتاً مصاحبه آقاي موسوي با مجله تايم امريكايي مبني بر فشار به رهبري با ذكر اين ادعا و عبارت كه: تجمعات چشمگير هفته‌هاي گذشته احتمالاً ماهيت ساختار قدرت را به نحوي بنيادين دگرگون خواهد كرد و در واقع اين اتفاق با فشار بر رهبري نسبت به پذيرش افكار عمومي رخ خواهد داد، همه و همه بيانگر عدم پايبندي شما و دوستانتان به قانون و سازوكار انتخابات و همه‌پرسي است.
 آيا آنگونه كه در فتنه 88 مشروعيت و سپس مقبوليت نظام را هدف قرار داديد امروز با طرح همه‌پرسي همان مسير را طي مي‌كنيد؟ آيا از همه ظرفيت‌هاي قانون اساسي استفاده كرده‌ايد و نكته مغفول قانون اساسي همه‌پرسي است؟ آن هم همه‌پرسي در اصل نظام؟
آقاي منتجب‌نيا در كدام كشور وساختار سياسي مخصوصا كشورهاي غربي كه قبله آمال بعضي از اصلاح‌طلبان است 35سال پس از دگرگوني سياسي و انقلاب اصل نظام را به رفراندوم مي‌گذارند؟از آن بالاتر اجازه طرح چنين مسائلي را هم نمي‌دهند. چرا؟ چون به همان دليل و مولفه‌هاي دموكراسي وعقلانيت سياسي( كه اگرمطابق ميلتان باشد) معتقديد مشاركت سياسي وفعاليت نهادهاي مدني رادر چارچوب ساختار سياسي تعريف شده خود مي‌پذيرند نه بر چارچوب نظام سياسي. بنابراين شما هم به عنوان يك فعال سياسي يا شهروند سياسي حق داريد رأي ونظر خودرادر چارچوب ساختار سياسي موردوفاق ملت درسال 1358 با 98درصد مشاركت فعال ايرانيان بصير بيان وبه آن افتخار كنيد نه بر چارچوب ساختار سياسي، خصوصاً ساختاري كه داراي مباني ديني و الهي است.
جناب منتجب‌نيا، فراموش كرديد امام در خرداد سال1360 نسبت به هواداران بني صدر و منافقين كه فرياد برگزاري رفراندوم را سر‌مي‌دادند فرمود: ...دنبال اين افتادند كه ما همه بساط را به هم بزنيم. باز دو سه سال بنشينيم دوباره رفراندوم كنيم، رفراندوم براي اصل جمهوري، رفراندوم براي قانون اساسي، رفراندوم رئيس‌جمهوري، رفراندوم براي مجلس، رفراندوم كنيم براي آنها، اين معنايش چيست؟ معنايش اين است كه ثبات اين مملكت را از دست بگيرند. اينكه الان ثبات دارد و از انتخابات اين انقلاب است كه در ظرف يك سال همه اين چيز‌ها درست شده اين را از دست بگيرند... اين بخشي از صحبت‌هاي پير و مرشد انقلاب در سال 60 است. امروز به مراتب ثبات، اقتدار و حوزه نفوذ ما بيشتر است. چه الزامي به برگزاري همه‌پرسي است. ثبات و حوزه نفوذي كه فرزندان اين ملت در نهادهاي امنيتي، نظامي به شما ارزاني داشتند همان‌هايي كه دوستان شما آنان را به فساد و رانت اقتصادي متهم مي‌كنند. بد نيست دوستان شما مجموعه دارايي‌ها و امكانات شخصيت‌هاي سياسي جريان اصلاحات و بعضي از مديران منتسب به آن جريان را بررسي و با سرداران انقلابي مقايسه كنند ببينند رانت و فساد اقتصادي و قاچاق كجاست و سرهاي بريده براي عزت مسلمين كجا؟
و اما نكته آخر: امروز خيلي‌ها در سايه انديشه‌هاي تابناك حضرت روح الله سنگر گرفته و تيرهاي خود را عمداً يا سهواً به سمت ميراث حضرت امام و نظام اسلامي و ولايت فقيه و نهادهاي انقلابي پرت كرده و دشمنان امام و انقلاب را شاد و گستاخ‌تر مي‌كنند بنابراين مرور انديشه‌هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي با نگاهي به دور از تعصب و كينه براي شما و دوستانتان ضروري و راهگشاست.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر