صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

روحانی: در صحنه سياست داخلي و خارجي بايد به آينده اميدوار باشيم

رييس جمهور: گوش دولت براي شنيدن مشکلات شنواست/ در صحنه سياست داخلي و خارجي بايد به آينده اميدوار باشيم رييس جمهوري با اشاره به اينکه در دوران دفاع مقدس نخبگي توأم با ايثار باعث شد که ما در برابر توطئه جهاني پيروز شويم، گفت: براي رفع مشکلات امروز کشور نيز به ايثار و نخبگي نياز داريم.

کد خبر: 4582

رييس جمهوري با اشاره به اينکه در دوران دفاع مقدس نخبگي توأم با ايثار باعث شد که ما در برابر توطئه جهاني پيروز شويم، گفت: براي رفع مشکلات امروز کشور نيز به ايثار و نخبگي نياز داريم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني سه‌شنبه شب در ديدار علما، ‌ايثارگران و نخبگان استان بوشهر با اشاره به خاطراتي از دوران دفاع مقدس، گفت: بوشهر و دلاوري‌هاي اين سرزمين هيچ‌گاه از ياد ما نخواهد رفت، چرا که بوشهر از ديرباز سرزمين مبارزه عليه استعمارگران و بدخواهان بوده است.

رييس جمهوري با اشاره به نحوه حراست از صادرات نفت در دوران دفاع مقدس و فداکاري‌هايي که در اين خصوص انجام شد، گفت: در دفاع مقدس ما تنها بوديم و در مقابل ما يک حزب و يا يک ارتش نبود، بلکه عمده کشورهاي دنيا پشتيبان دشمنان ما بودند اما وقتي جوانان ايثارگر و ملت بصورت متحد با امام(ره) دست به دست يکديگر دادند و يکپارچه شدند و نخبگي، تفکر، علم، دانش و ايثار را کنار هم قرار دادند، توانستند در برابر جهاني از دشمن، ‌پيروز شوند.

دکتر روحاني تصريح کرد: افتخارات بزرگي که رزمندگان ما آفريدند و آن روز که توانستيم در برابر دشمن بايستيم و موفق و پيروز شويم، ناشي از آن بود که همه امت يکصدا شديم و حرف از اين جناح و آن جناح و اين استان و آن استان به ميان نياورديم، همه زير پرچم يک کشور و تحت فرمان رهبري، با ايمان و ايثار در ميدان مبارزه حاضر شديم و بر دشمن غلبه کرديم.

رييس جمهوري سپس با ابراز تأسف از برخي مشکلات در استان بوشهر با وجود استعداد و ظرفيت فراوان و برخورداري از تاريخ درخشان، خواستار تبديل شدن استعدادهاي بالقوه استان به بالفعل شد و گفت: در اين راه نيازمند حضور علما، بزرگان، روحانيون ، دانشگاهيان، کارآفرينان و سرمايه‌گذاران در عرصه هستيم.

دکتر روحاني با اشاره به اينکه بايد با بهره گيري از علم و دانش ، حداکثر بهره برداري را از منابع و امکانات خود با هدف ايجاد ارزش افزوده داشته باشيم ، گفت: بايد بندرگاههاي استان بوشهر را بيش از پيش توسعه دهيم و از سواحل اين استان مرزي به خوبي بهره گيريم.

رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر لزوم توجه بيشتر به صنعت گردشگري در اين استان اشاره کرد و گفت :چرا مردم کشور ما بايد به کشورهاي خارجي و همسايه سفر کنند در حالي که کشور ما از پتانسيل بسيار بالايي در زمينه گردشگري برخوردار است و بايد گردشگران داخلي و خارجي را جذب گردشگاههاي ايران کنيم.

رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه تنها با درآمدهاي نفتي نمي توان کشور را اداره کرد، اظهارداشت: بايد منابع درآمدي ما متعدد باشد و نمي توان به يک منبع متکي بود. بايد با همسايگان و توليدکنندگان متحد باشيم تا مشکلات را حل کنيم.
دکتر روحاني با اشاره به برخي توطئه ها از جمله تلاش براي کاهش بهاي نفت گفت: با فکر و برنامه مي توان اين توطئه ها را خنثي کرد و بايد ياد بگيريم که تهديدها را به فرصت ها تبديل کنيم.

رييس جمهوري با اشاره به ماجراي صلح حديبيه و اثرات صلح، گذشت و عفو در رساندن پيام اسلام از سوي پيامبر عظيم الشان (ص) افزود: معناي تدبير آن است که بايد به فکر فردا و آينده بوده و با يکديگر برادر و دوست باشيم . رقابتهاي حزبي و تضارب آرا در کشور هيچ اشکالي ندارد اما بايد براي منافع ملي از منافع حزبي و گروهي گذشت.

دکتر روحاني گفت: بايد به ياد داشته باشيم که زير چتر يک قانون اساسي هستيم و منافع بلند مدت ما يکي بوده و بايد ادامه دهنده راه امام(ره) باشيم .رييس جمهوري ادامه داد: نبايد فداکاريهاي بزرگان و منافع کشور را از ياد برد و با تمرکز روي مسايل جزيي، مسايل بزرگتر و اهداف بلند تر را به حاشيه راند.

رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه دنياي امروز دنياي رقابت است، گفت: با داشتن ملتي با استعداد ، فداکار ، بزرگ و با سابقه تمدني ، نبايد روي مسايل ناچيز متمرکز شويم. دکتر روحاني با بيان اينکه اگر بخواهيم کشور را به جلو ببريم بايد تحريم ها را بشکنيم ، گفت: با حفظ دستاوردها، استقلال و حيثيت کشور مي توان تحريم هاي ظالمانه را برداشت و مذاکره کنندگان هسته اي کشورمان نيز در چارچوب سياستها و استقلال کشور حرکت مي کنند.

رييس جمهوري با بيان اينکه من مخالف نقد نيستم ، گفت: نقد محترمانه هيچ اشکالي ندارد و بايد راه حل بهتر بدهيم و اگر مي خواهيم در سياست خارجي موفق شويم، حمايت همگان ضروري است. دکتر روحاني با تاکيد بر ضرورت حفظ وحدت ، همدلي و برنامه ريزي در همه عرصه ها، گفت: در صحنه سياست داخلي و خارجي بايد به آينده اميدوار باشيم و همه براي استفاده بهتر از امکانات بکوشيم.

رييس جمهوري از استاندار و مسئولان استان بوشهر خواست تا با پيگيري وعده هاي داده شده در استان ، زمينه مرتفع شدن مشکلات و تحقق برنامه ها را فراهم آورند. دکتر روحاني افزود: گوش دولت براي شنيدن مشکلات شنواست و دولت مشکلات را پيگيري خواهد کرد.

رييس جمهوري همچنين از مسئولان استان خواست تا از خانواده هاي ايثارگران و بانوان بيش از پيش در پست هاي مختلف مديريتي استان استفاده کنند. پيش از سخنان رييس‌ جمهوري، آيت‌الله صفايي بوشهري امام جمعه بوشهر با اشاره به دغدغه‌ها و درخواست‌هاي مردم استان خواستار اهتمام بيشتر دولت به حوزه علم، فناوري و فرهنگ شد.

همچنين چند تن از نمايندگان ايثارگران و نخبگان استان بوشهر نيز درخواست‌هاي خود را براي توجه بيشتر دولت به جامعه ايثارگران ، حمايت از تخصيص بودجه اي براي حفاظت از بافت قديم شهر و موسيقي محلي، احداث موزه علم و فناوري ، ارايه تسهيلات به کشاورزان و اشتغال‌زايي مطرح کردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر