صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نوبخت: اداره کشور با یک جریان سیاسی ممکن نیست

حزب اعتدال و توسعه؛ ساکت اما فعال است. وزرایی را در خود دارد اما مطالبه‌ای از دولت ندارد. در انتخابات سال 92 بسیار برای بالابردن پرچم اعتدال کوشید و با پیروزی حسن روحانی در صف سهم خواهی قرار نگرفت.

کد خبر: 45181

آرمان - یاسمین طالقانی: حزب اعتدال و توسعه؛ ساکت اما فعال است. وزرایی را در خود دارد اما مطالبه‌ای از دولت ندارد. در انتخابات سال 92 بسیار برای بالابردن پرچم اعتدال کوشید و با پیروزی حسن روحانی در صف سهم خواهی قرار نگرفت. فرزند آیت‌ا... هاشمی هم عضو این حزب است و همواره در مواضع و خط‌مشی این حزب رگه‌هایی از اثرگذاری دیدگاه‌های آیت‌ا... هاشمی دیده می‌شد و می‌شود. شاید این موضوع به روزهایی بازگردد که قرار شد حزب اعتدال و توسعه شکل بگیرد.
 
 
 
سخنگوی این حزب می‌گوید: «عده‌ای از دوستان در نیمه دوم سال ۱۳۷۸ بنابرضرورت‌هایی دور همدیگر جمع شدند و برای کار حزبی و سیاسی به رایزنی با برخی شخصیت‌ها پرداختند که از جمله آنها آیت‌ا... هاشمی و دکتر حسن روحانی بود. در آن زمان آقای حسن روحانی نایب رئیس مجلس پنجم بود. مؤسسان حزب اعتدال و توسعه با آیت‌... هاشمی و آقای روحانی مشورت کردند و جمع‌بندی آنها این بود که کشور در اداره مملکت نیاز به همه شایستگان دارد، یعنی فراسوی یک جناح خاص و تحلیل شان این بود که اگر بتوانند همه شایستگان را از نوع معتدل و میانه جمع کنند، همان گفتمان اعتدال است.» اعضای این حزب پس از انتخابات سال92 که روحانی بر کرسی ریاست‌جمهوری نشست تلاش داشتند که حزب اعتدال و توسعه را حزبی معرفی کنند که کابینه را معرفی می‌کند که در عمل چنین نشد. هرچند نوبخت، ترکان، واعظی، نعمت‌زاده و برخی دیگر از اعضای حزب اعتدال و توسعه در کابینه حضور دارند اما هیچ‌گاه مشاهده نشد امتیاز خاصی برای این حزب قائل شود. به هر حال نشست حزب اعتدال و توسعه آخر هفته گذشته برگزار شد. دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در دومین نشست شورای هماهنگی استان‌های این حزب که به ریاست مرتضی بانک، رئیس هیات اجرایی این حزب برگزار شد، گفت: هیچ گروهی با تکروی نمی‌تواند در مسیر خدمت به نظام و ملت گامی موثر بردارد. محمد باقر نوبخت یادآور شد: حزب اعتدال و توسعه در ۱۶ سال پیش و با این باور تاسیس شد که تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و پیشرفت ایران در گرو بهره‌مندی از شایستگان در همه طیف‌های سیاسی کشور است و هیچ یک از جریان‌های سیاسی نمی‌توانند به تنهایی کشور را در مسیر توسعه اداره کنند. وی تاکید کرد: سخن ما این است که هیچ گروهی با تکروی نمی‌تواند در مسیر خدمت به نظام و ملت گامی موثر بردارد. برای مجموعه دولت مایه مباهات است که مقام معظم رهبری چندی پیش در دیدار با اعضای هیات دولت، از برقراری آرامش و ثبات در کشور، مهار تورم و سیاست خارجی تمجید کردند. این حمایت‌ها و همراهی‌ها نشان می‌دهد که رویکرد کلی دولت مثبت و مورد تایید مقام معظم رهبری و مردم ایران است. در ادامه این نشست، مسئولان استانی حزب اعتدال و توسعه، ضمن ابراز نقطه نظرات خود درباره چگونگی تقویت فعالیت‌های قانونمند حزبی در فضای سیاسی ایران و نیز توسعه تشکیلات این حزب در اقصی نقاط کشور، دیدگاه‌های خود را درباره برخی مسائل روز مطرح کردند. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر