صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

پوتین: اسد آماده ائتلاف با معارضان

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که بشار اسد آماده برگزاری انتخابات زودهنگام و تقسیم قدرت با معارضان «سالم» است و جنگ کشورهای خارجی با تروریست‌های سوریه هم می‌تواند به نبرد زمینی تبدیل شود.

کد خبر: 45108

خبرگزاری فارس: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز جمعه گفت که همتای سوری‌اش یعنی «بشار اسد» آماده برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و تقسیم قدرت با معارضان «سالم» است.

بر اساس گزارش رویترز، پوتین که در اجلاس اقتصادی شرق در شهر «ولادی‌وستوک» شرکت کرده بود، از عزم روسیه برای تشکیل ائتلافی بین‌المللی علیه تروریسم هم خبر داد و گفت که در این خصوص با «باراک اوباما» همتای آمریکایی خود نیز رایزنی کرده است.

 وی در این خصوص گفت: «ما واقعاً می خواهیم یک نوع ائتلاف بین‌المللی علیه تروریسم و افراط‌گرایی تشکیل دهیم.»

ائتلاف مدنظر سوریه گویا تفاوتی بنیادین با نمونه آمریکایی خود دارد. آمریکا با تشکیل ائتلافی هوایی، مواضع داعش را در عراق و سوریه بمباران می‌کند؛ پوتین اما از احتمال نبرد زمینی سربازان ائتلاف جدید با تروریست‌ها خبر می‌دهد.

پوتین در این خصوص گفت: «امروز می‌توان یک گروه کاری مشترک در جبهه نبرد زمینی از میان همه کشورهای علاقه‌مند به مبارزه با تروریسم تشکیل داد، ایجاد یک نوع هماهنگی بین این کشورها، غیرقابل‌اجتناب است.»

رئیس‌جمهور روسیه در خصوص رویکرد کشورش نسبت به تحولات سوریه گفت: «ما در حال کار با شرکای خود در سوریه هستیم. در کل، درک ما از شرایط بر این مبناست که این انسجام تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم، باید در حوزه روند سیاسی سوریه هم اجرایی شود.»

پوتین در مهم‌ترین بخش سخنان خود که به دورنمای تشکیل پارلمان و دولتی جدید در سوریه می‌پرداخت، گفت: « ... رئیس‌جمهور سوریه هم با همه راه‌های منتهی به برگزاری انتخابات زودهنگام از جمله برگزاری انتخابات پارلمانی، برقراری ارتباط با معارضان به اصطلاح سالم و وارد کردن آنها به بدنه دولت، موافق است.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر