صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

پاسخ "سپاه پاسداران" به لفاظی‌های "اشتون کارتر" + تصاویر

"اشتون کارتر" وزیر دفاع آمریکا تهدیداتی را اخیرا ضد ایران مطرح کرد که سپاه پاسداران به آن پاسخ داد.

کد خبر: 45079

توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران همواه باعث شده تا دشمنان ایران اسلامی در رفتار خود مراقب باشند که البته لفاظی های نظامی  مقامات آمریکایی موضوعی است که جمهوری اسلامی ایران در رزمایش "اقتدار ثارالله" با به نمایش گذاشتن گوشه ای از توان دفاعی خود پاسخ مقامات آمریکایی را داد.


**مشخصات رزمایش

رزمایش "اقتدار ثارالله"  با حضور گردان‌های  "امام علی"، "امام حسین"،  "بیت المقدس" و "عاشورا" و همچنین دو گردان خواهران  "الزهرا" و "کوثر" و با  حضور 50 هزار نیروی رزمی و سایبری برگزار شد. همچنین 30 هزار موتور سوار با 15 هزار موتورسیکلت رژه رفتند و از پهپاد "چمروش" رونمایی شد. حضور سه هزار نیروی گردان سایبری در رزمایش در راستای تمرین مقابله با نبرد سایبری دشمن از دیگر ویژگی‌های این رزمایش بود.  در این رزمایش همچنین عملیاتهای فست ترپ و هلی برد و سایر عملیات نظامی با موفقیت انجام شد.  تمرین عملیات چک و خنثی کردن بمب، راپل، رهایی گروگان، نبرد تن به تن در برابر سلاح گرم و سرد از دیگر برنامه‌های این رزمایش بود.

 

پاسخ

پاسخ

پاسخ


پاسخ

 

همزمان با برگزاری رزمایش "اقتدار ثارالله" گردان های فرهنگی سپاه تهران بزرگ حضور گسترده ای در این رزمایش داشتند و با آفند و پدافند تخصصی در این حوزه در کنار نیروهای رزمی توان عملیاتی خود را به نمایش گذاشتند.

 

پاسخ

پاسخ

 

23 گردان عملیات فرهنگی فضای مجازی سپاه تهران بزرگ به همراه هزاران خبرنگار بسیجی که در بیش از چهارصد باشگاه خبرنگاران عضویت دارند در رزمایش اقتدار ثارالله ایفای نقش کردند.

گردان های عملیات فرهنگی سپاه تهران از سال گذشته تحت آ موزش‌های تخصصی و پیشرفته در حوزه های مختلف قرار گرفته اند. اعضای فعال گردان‌های مذکور بیش از  3000 نفر می‌باشند که  هر گردان دارای گروهان‌های تخصصی در حوزه های مختلف تولیدی، دیداری و شنیداری، شبکه های اجتماعی، بازی و انیمیشین،گرافیک و .... می باشد.  تقویت منافع ملی و پیگیری اهداف انقلاب اسلامی در فضای سایبری ، آینده پژوهی، مدیریت پیام با استفاده از تولیدات مختلف و زبان های گوناگون، استفاده از ابزارهای رسانه، تولید محتوا در حوزه های مختلف، سازماندهی و کادرسازی گردان‌های سایبری و انجام عملیات‌های سایبری با پیگیری اهداف کلان نظام و انقلاب از اهداف تشکیل گردانهای سایبری سپاه تهران بزرگ می باشد.


**آغاز رزمایش در روز 4 شنبه با پیام فرمانده کل سپاه

سردار سرلشکر پاسدار "محمدعلی جعفری " فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارتباط با رزمایش اقتدار ثارالله(ع) پیامی صادر کرد. متن کامل پیام سرلشکر جعفری به شرح زیر است:
 
باسمه تعالی
 
از: فرماندهی رزمایش اقتدار ثارالله (ع)
 
به پاس ارادت و اطاعت محض از فرماندهی واقعی رزمایش، حضرت بقیة‌الله اعظم عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف جهت سلامتی آن حضرت با اعلام پیام رزم و شروع رزمایش هر کدام از رزمندگان 19 صلوات به برکت "بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم" ختم نمائید.
 
فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران
 
سرلشکر پاسدار "محمدعلی جعفری"این رزمایش در دو روز انجام شد و روز دوم که فاز اصلی عملیات بود با حضور مقامات و مسئولین لشکری و کشوری جلوه ویژه‌ای پیدا کرد.**بازدید سردار سلامی از یگانهای رزمی

سردار سرتیپ "حسین سلامی"  جانشین فرمانده کل سپاه با حضور در رزمایش "اقتدار ثارالله " بسیجیان از یگان‌های حاضر در میدان سان دید.

 

پاسخ

 


**سردار سلامی: رزمایش "اقتدار ثارالله" نمایش فشرده ای از مقاومت ملت در برابر استکبار/آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 سردار سرتیپ  "حسین سلامی" جانشین فرمانده کل سپاه در رزمایش "اقتدار ثارالله"  با بیان اینکه در تاریخ حیات قدرت در ظاهر مسلط جهانی ما آنها را وادار به تغییر رفتار و راه کردیم گفت: این اجتماع نمادی است فشرده و متراکم از مقاومت ملت ایران، روح استکبار ستیزی و نماد بی اعتمادی به آنها است.

وی افزود: شما از دل ماهواره ها و موشک‌هایی آمده‌اید که سینه فضا را می شکافند؛ شما از دل پیشرفت های بزرگی امروز در اینجا حاضرید که در عصر تحریم توانستند از ارتفاع ممانعت دشمن عبور کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه بابیان اینکه شما از دل نبردهای 33، 22، 8 و 51 روزه آمده‌اید که ارتش افسانه‌ای صهیونیست را برای چهار بار با شکست مواجه کرد، گفت: اما امروز آمده اید بگوئید ما تا آخر ایستاده‌ایم.

وی تاکید کرد: آمده‌اید بگوئید اگر آمریکایی‌ها همچنان از دسترس بودن گزینه نظامی صحبت می‌کنند اما ما هم با منطق، عمل و ذخیره قدرت دفاعی هوشمند و ویرانگرمان همان عبارت امام را تکرار می‌کنیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

سردار سلامی با بیان اینکه مقامات آمریکایی هر آنچه می خواهند می توانند بگویند تصریح کرد: فرق بین گفتار و عمل آنها فرق بین توهمات، خیال‌ها و رؤیاها و آرزوهای آنها است با توانایی آنها برای عمل. آنها می‌دانند کشوری که می‌تواند سفره و حیات تنفس سیاسی آنها را در جهان اسلام و غرب آسیا تنگ کند و استراتژی و سیاست سلطه طلبانه آنها را با شکست مواجه کند هر گز تسلیم اراده سیاسی دشمن خود نخواهد شد.

 

 

 

پاسخ

 

وی افزود: آنها می‌دانند کشوری که می‌تواند با الهام بخشی روح انقلاب خود ظرفیت عظیم در بلاد اسلامی ایجاد کند و از لبنان سوریه، عراق، بحرین و یمن گرفته تا دیگر سرزمین‌های اسلامی با شکست مواجه کند هرگز فریب مفاهیم به ظاهر شیک آنها را نخواهد خورد.


جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آنها می‌دانند همه جا منافع حیاتی آنها زیر برد آتش های ما است گفت: دشمنان ما به خوبی استعداد دفاعی و تهاجمی ما را می‌دانند اما باز در میدان عملیات روانی از گزینه نظامی سخن می‌گویند.


وی افزود: این عبارات نخ نما شده و برای ملت بزرگ ایران حقیرتر از آن است که معتبر شناخته شود.

سردار سلامی با بیان اینکه هنوز آمریکا دارای یک قدرت نظامی بزرگی است اما این قدرت فاقد آفرینش و پیروزی سیاسی است گفت: ما شاهد شکلگیری منحنی زوال قدرت غرب در جهان هستیم و در عین حال شاهد درخشش خورشید انقلاب اسلامی در همه سرزمین‌های اسلامی هستیم که براین اساس موازنه قوا به نفع مسلمانان در حال تغییر است.

وی با بیان اینکه امروز سیاست های دشمنان ما متوقف شده است ، ادامه داد: آنها باید بدانند که دیگر بیش از این نمی‌توانند ثروت های مادی و هویت های معنوی ملت های مسلمان را به غارت ببرند؛ اما مسلمانان بیدار شده اند، آنها به راه افتاده‌اند و همه سرزمین های اسلامی به میدان مقاومت علیه استراتژی های آمریکا تبدیل شده است.


وی خاطر تاکید کرد: عزیزان و برادران ملت بزرگ ایران این را بدانید چه توافق صورت بگیرد چه صورت نگیرد آمریکا دشمن درجه یک ملت مسلمان ایران و جهان اسلام است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران تبدیل  به قدرتی مستقل شده است و ما میراث دار قدرت جاودانه هایی هستیم که امروز در میان ما نیستند.

وی بابیان اینکه دشمنان با طراحی استراتژی تحریم اقتصادی قصد داشتند نیاتشان را بر ما تحمیل کنند گفت: اما با ایستادگی شما وادار شدند مسیر تحریم های اقتصادی و عملیات روانی و صحبت از گزینه های روی میز گزینه های نظامی و عملیات روانی را با دیپلماسی عوض کند.**چه کسانی در رزمایش حضور داشتند؟

در رزمایش اقتدار ثارالله علاوه بر جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار سرتیپ "محسن کاظمینی" فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ، "مهدی چمران" رئیس شورای شهر تهران، "علی اکبر صالحی" رئیس سازمان انرژی اتمی و سایر مقامات لشکری و کشوری و پرسنل بسیجی حضور داشتند.
رزمایش اقتدار ثارالله با هدف افزایش آمادگی یگان‌های بسیجی جمهوری اسلامی ایران و در راستای پاسخ به تهدیدات مقامات آمریکا انجام شده است.

 

 

 

پاسخ

 

** صالحی: بسیجیان بار دیگر به دنیا فهماندند که ملت بیدار و هشیار است و هیچگاه غافل نخواهد بود

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی  و عضو تیم مذاکره کننده ایران با گروه 5+1 در حاشیه تجمع بزرگ 50 هزار نفری بسیجیان که در قالب رزمایش"اقتدار ثارالله" در بوستان ولایت تهران برگزار شد؛  گفت: من با غرور به این رزمایش آمدم و معتقدم بسیجیان بار دیگر به دنیا فهماندند که ملت بیدار و هشیار است و هیچگاه غافل نخواهد بود.

وی تصریح کرد: با پشتوانه بسیج و ملت ایران بود که توانستیم در برابر استکبار جهانی ایستاده و خواست خود را به آنها تحمیل کنیم.
**پیام رزمایش چه بود؟

**حجت الاسلام والمسلمین گواهی: پیام رزمایش "اقتدار ثارالله" برای دوستان ما صلح و امنیت و برای دشمنان ، وحشت و ترس است


حجت الاسلام "عبدالعلی گواهی"  نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ پیرامون برگزاری رزمایش اقتدار ثارالله در تهران گفت: برگزاری این رزمایش فضای ارزشمندی به وجود آورد  چراکه نیروهای بسیجی که حافظان و وارثان اصلی این انقلاب و نظام هستند در آن حضور دارند.

وی ادامه داد: این رزمایش و همه رزمایش‌هایی که بسیج و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برگزار می‌کنند برای دوستان ما پیام آور صلح و امنیت و برای دشمنان پیام آور وحشت و ترس است.

 

 

پاسخ

پاسخ

پاسخ

**پاسخی به " لفاظی‌های  درشت و بی ادبانه " مقامات آمریکایی"

رزمایش "اقتدار ثارالله" نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد که توده  نیروهای مسلح  آماده است تا در زمان لازم پاسخ  " لفاظی‌های  درشت و بی ادبانه" مقامات آمریکایی همچون "اشتون کارتر" وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا را بدهد. مقامات آمریکایی به خوبی درک می‌کنند که پیام رزمایش هایی همچون "اقتدار ثارالله" برای آن‌ها چیست و این یک هشدار جدی برای مقامات ایالات متحده است تا رزمایش را مشاهده کنند و به قدرت ایران پی ببرند. 

 

 

 

 

 

پاسخ


پاسخ

 

آخرین مقامی که جمهوری اسلامی ایران را به اقدام نظامی تهدید کرد "اشتون کارتر" بود که امروز نه تنها پاسخ خود را از جانشین فرمانده کل سپاه دریافت کرد ؛ بلکه گوشه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح از جمله بسیج به عنوان دست بلند سپاه پاسداران در مقابله با تهدیدات را مشاهده کرد. تهدیدات مقامات آمریکایی به یک موضوع کسل کننده و تکراری و ادامه دار تبدیل شده که هیچ گاه عملی نشده و نخواهد شد   و صد البته تهدیدات آمریکایی‌ها بیشتر مصرف داخلی دارد. 


گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر