صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جزئیات طرح جدید برای حل بحران یمن

طرح پیشنهادی «اسماعیل ولد الشیخ» برای حل بحران یمن؛ بازگشت دولت «خالد بحاح» تحت عنوان دولت پیشبرد امور شبکه خبری المیادین اعلام کرد به طرح پیشنهادی فرستاده ویژه سازمان ملل در بحران یمن دست پیدا کرده و بندهای این طرح را منتشر کرد.

کد خبر: 45073

شبکه خبری «المیادین»، اعلام کرد به طرحی که «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در بحران یمن قرار است به طرف‌های یمنی ارائه کند دست پیدا کرده است.خبرگزاری فارس: طرح پیشنهادی «اسماعیل ولد الشیخ» برای حل بحران یمن؛ بازگشت دولت «خالد بحاح» تحت عنوان دولت پیشبرد امور

به این ترتیب اولین بند این طرح تعهد به اجرای تصمیمات شورای امنیت درباره یمن بر اساس ساز و کاری است که مورد توافق همه طرف‌ها باشد.

همچنین قرار است آتش‌بس دائم و سراسری در این کشور برقرار شود و همه گروه‌های نظامی و شبه نظامی از شهرهای یمنی عقب نشینی کرده و ساز و کاری برای ایجاد امنیت ایجاد شود.

 

 

این طرح همچنین خواستار رفع تحریم‌های زمینی، هوایی و دریایی اعمال شده بر یمن و تسهیل روند کمک‌ رسانی و ورود کالاهای تجاری و کمک‌های دارویی و غذایی به خاک این کشور شده است.

این طرح همچنین پیشنهاد می‌دهد که دولت «خالد بحاح» معاون فعلی «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن که پیشتر نخست وزیر یمن بوده به عنوان «دولت پیشبرد امور» مسئولیت اداره کشور به مدت ۲ ماه را بر عهده داشته باشد.

همچنین قرار است گفت‌وگوهای طرف‌های یمنی تحت اشراف سازمان ملل ادامه پیدا کند.

شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود گزارش داده که جنبش انصار الله ضمن اینکه نسبت به اجرای بند ۲۲۱۶ قطعنامه سازمان ملل از سوی همه طرف‌ها نرمش نشان داده با بازگشت بحاح تحت عنوان دولت پیشبرد امور به جای بازگشت عبدربه منصور هادی مخالفتی نشان نداده است.

به گفته منابع المیادین بحاح با توجه به اختلافات زیادی که با هادی پیدا کرده قصد دارد از نخست وزیری و معاونت هادی کناره گیری کند.

بر این اساس بحاح وزرای نزدیک به رئیس جمهور مستعفی یمن را به دخالت در اختیاراتش و تلاش برای برکناری وی از نخست وزیری متهم کرده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر