صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اعتراض عربستان با شعار قاتلوا ائمه الکفر

وزیر حج عربستان: این مسائل باید در بین خواص مطرح شود ، عوام این مسائل را درک نمی کنند و تحمل این مسائل را ندارند . مثلا شما در یکی از ستادهای خود تابلویی زده اید با مضمون « و قاتلو ائمه الکفر» آیا در عربستان ائمه کفر وجود دارد؟

کد خبر: 45068

 

رخدادهای 13 شهریور 1361

چکیده

  • آیت الله خامنه ای : ما از دیرباز معتقد بوده ایم که یک اندیشه و یک حرکت درست ، بدون تشکل و سازماندهی ممکن نیست .

 

  • وزیر حج و اوقاف عربستان در دیدار با سرپرست حجاج ایرانی :  شما در یکی از ستادهای خود تابلویی زده اید با مضمون « و قاتلو ائمه الکفر» آیا در عربستان ائمه کفر وجود دارد؟

 

  • موسوی خوئینی ها : منظور ما از ائمه کفر آمریکاست ، شوروی است. ما در خیابان های خودمان نیز این تابلو را زده ایم آیا این بدان معنی است که در ایران ائمه کفر وجود دارد؟

 

  • جهت مقابله و خنثی کردن توطئه های امریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی و گفت و گو با مقامات سوریه، احمد عزیزی قائم مقام وزارت امور خارجه ، تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.

 

  • سرهنگ صیاد شیرازی: منافقین و انسان های نا آگاه می کوشند که وحدت ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که همچون خاری به چشم دشمنان اسلام فرو رفته است ، خدشه دار کنند. 

 

  • وزارت امور خارجه در رابطه با پیشنهاد اخیر ریگان رئیس جمهوری امریکا در جهت اسکان مردم ستمدیده فلسطین در بخشی از سرزمین اشغال شده شان تحت حاکمیت شاه اردن ، اطلاعیه ای منتشر ساخت.

بنی صدر مخالف تحزب خود دارای یک حزب به نام دفتر هماهنگی بود

مسئولان واحدهای حزب جمهوری اسلامی در سراسر کشور ، پیش از ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهوری و دبیر کل حزب جمهوری اسلامی دیدار و گفت و گو کردند .

رئیس جمهوری با اشاره به حقیقت سازماندهی تاکید کردند : همه افرادی که دستی در ماجراهای سیاسی و علاقه ای به انقلاب اسلامی دارند ، معتقدند که اداره یک انقلاب ، بدون یک سازماندهی قوی و متشکل ممکن نیست.

آیت الله خامنه ای ادامه دادند :  بعد از این که مدتی از روند انقلاب گذشت ، زمزمه هایی علیه تحزب آغاز شد. در حقیقت این زمزمه ها علیه تحزب نبود ، بلکه علیه حزب جمهوری اسلامی بود که به سوی یک تشکیلات اسلامی قوی گام برمی داشت. بنی صدر که خودسردمدار حمله شدید به حزب سازی و تحزب و سازماندهی بود ، خود یک حزب به نام دفتر هماهنگی بوجود آورده بود ، پس این ها با تحزب مخالف نبودند . اگر کسانی همان روز به حمایت از آن فکرها و افراد در روزنامه ها مقالاتی علیه تحزب می نوشتند ، یا غافل و ساده لوح بودند ، یا مغرض و معاند این تشکیلات اسلامی.

ایشان با اشاره به مخالفت های صریح با حزب جمهوری اسلامی گفتند :  آن ها وقتی متوجه شدند که این حزب یک تشکیلات تعیین کننده است ، به مخالفت خود شدت بخشیدند و چون روی آن را نداشتند که بگویند با حزب جمهوری اسلامی مخالفیم ، اصل تحزب را به عنوان یک فلسفه و یک اندیشه سیاسی اجتماعی ، کوبیدند و اعلام داشتند که حزب قدرت طلبی و قدرت می آورد.

رئیس جمهور آنگاه توصیه هایی در زمینه رعایت اخلاق و روش های اسلامی و دوری گزیدن از گروه گرایی و تعصب حزبی و امتیازطلبی به حاضران و همه مسئولان حزبی ارائه کردند . (1)

مناظره موسوی خوئینی ها با وزیر حج سعودی ؛ منظور ما از ائمه کفر آمریکا و شوروی است

صبح روز پنجشنبه عبدالوهاب عبدالو اسع وزیر حج و اوقاف عربستان طبق قرار قبلی به دیدار موسوی خوئینی ها نماینده امام و سرپرست حجاج ایرانی در محل اقامت سفیر ایران در عربستان آمد.

 موسوی خوئینی ها در این ملاقات ضمن خوش آمد گویی به وی از رفتار مسئولین فرودگاه سعودی در باره حجاج ایرانی اظهار گله و نارضایتی کرد و گفت : مسئولین سعودی فشارهای زیادی را به حجاج ایرانی می آورند از جمله اینکه ورقه هائی را پشت پاسپورت های حجاج ایرانی می چسبانند که در هیچ جای دنیا چنین رسمی وجود ندارد. قرآن را گرفته و پرت کرده اند حتی قرآن را پاره کرده اند آیا قرآن هم جزو مواردی است که در آن کاغذ نوشته شده باشد؟ سکه های ایرانی که یک طرفش منقوش به تصویر مسجدالاقصی و طرف دیگر نقش کعبه را دارد گرفته اند ، آیا این ها به چه معنی است؟

وی گفت : ما توقع داریم که پس از برقراری جمهوری اسلامی رفتار مسئولین سعودی با ما اسلامی تر باشد ، در فرودگاه بعضی از ماموران کار هائی می کنند که دولت عربستان را نزد مردم ما بدنام می کنند. البته کار هایی که انجام می شود مامورین فرودگاه خود را مامور می دانند و معذور و لذا ما نمی دانیم که این مسائل مورد تاثید مسثولین هست یا خیر؟

موسوی خوئینی ها اظهار داشت : مثلا در یک مورد پس از آن که بانوان ایرانی توسط زنان مورد بازرسی قرار گرفتند دیده شده است که مامورین مرد چادر بانوان ایرانی را کنار می زنند. این عمل بسیار زشتی است شما وزیر حج هستید و لذا هرمشکلی که برای ما به وجود می آید شما باید به عهده بگیرید.

وزیر حج و او قاف سعودی ضمن اظهار تاسف از موارد آخر گفت : ما معتقدیم که در مراسم حج باید فقط مسائل حج مطرح شود و عقاید خاص کشور ها نباید مطرح شود .

موسوی خوئینی ها در جواب گفت : آیا طرح مسئله اسرائیل و تجاوز اسرائیل به لبنان و دیگر بلاد مسلمین و تجاوز شوروی په افغانستان مسائل شخصی و عقاید شخصی است یا باید این گونه مسائل طرح شود و مسلمین نسبت به اموری که در جهان اسلام می گذرد آگاه شوند .

وی ادامه داد : ما انتظار داریم که در ایام حج مسئولین عربستان خود جلودار و علمدار هماهنگی و اتحاد مسلمین برای مبارزه با اسراثیل باشند .حج زمان برائت از مشرکین است.

وزیر حج عربستان گفت : این مسائل باید در بین خواص مطرح شود ، عوام این مسائل را درک نمی کنند و تحمل این مسائل را ندارند . مثلا شما در یکی از ستادهای خود تابلویی زده اید با مضمون « و قاتلو ائمه الکفر» آیا در عربستان ائمه کفر وجود دارد؟

موسوی در پاسخ گفت : منظور ما از ائمه کفر آمریکاست ، شوروی است. ما در خیابان های خودمان نیز این تابلو را زده ایم آیا این بدان معنی است که در ایران ائمه کفر وجود دارد؟ ماموران شما حتی در مواردی به داخل هواپیمای ایران آمده اند و نسبت به تمثال امام خمینی اهانت کرده اند و بنظر ما این کارها خلاف است و ما امیدواریم که شما با تدبیر و رفتار خوب خودتان با حجاج زمینه های گسترش روابط دو ملت و دو کشور را فراهم سازید .

موسوی خوئینی ها سپس در مورد مسائل و مشکلات دیگر از جمله مسئله مطوفین و تعداد آنها مطالبی را به وزیر حج و اوقاف عربستان یادآور شد. (2)

قائم مقام وزیر امور خارجه : آمریکا با کمک مرتجعین منطقه به دنبال رسمیت رژیم صهیونیستی است

جهت مقابله و خنثی کردن توطئه های امریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی و گفت و گو با مقامات سوریه ، صبح دیروز احمد عزیزی قائم مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان و ضعیت کنونی منطقه را بسیار خطرناک خواند و گفت : روند جریانات در منطقه در جهتی است که آمریکا با یاری رژیم های مرتجع و سر سپرده منطقه که به بیماری حب نفس و جاه طلبی مبتلا هستند ، می کوشد تا اسرائیل به رسمیت شناخته شود و آرمان فلسطین را ملعبه دست خود قرار داده و ثمره سال ها مبارزه خوئین رزمندگان فلسطینی و امت اسلام در منطقه را به باد فنا دهد .

وی افزود : در این میان جمهوری اسلامی ایران همانطور که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گاه دست از حمایت از آرمان فلسطین برنداشته و با آن ها احساس همدردی نموده و همواره با اسرائیل جنایتکار دشمن بوده است و از هر قدم و عملی جهت خنثی کردن توطئه های استکبار جهانی کو تاهی نکرده است.

عزیزی گفت : در این سفر امکانات مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و سوریه جهت خنثی کردن توطئه های آمریکا بررسی و هماهنگ خواهد شد و امیدواریم به یاری خدا و تلاش رزمندگان اسلام این توطئه ها با شکست مواجه شود.

 قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان بار دیگر آمادگی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران و در اختیار قرار دادن نیروهای نظامی ایران جهت مقابله با دشمن صهیونیستی و همکاری با کشورهائی که صادقانه رودرروی صهیونیست ها قرار دارند را مورد تاکید قرار داد و گفت : همان طور که نیروهای خود را قبلا جهت مقابله با رژیم صهیونیستی اعزام داشته ایم ، امروز آمادگی همه گونه همکاری نظامی را داریم و این عمل را وظیفه شرعی و انسانی خود در قبال ملت های محروم و مسلمان می دانیم .

عزیزی افزود : در این سفر پیرامون گنجاندن طرح ضد اسلامی شاه فهد و یا مشابه آن و توطئه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در کنفرانس فاس با مقامات سوریه گفت و گو خواهد شد زیرا این طرح ها نیز بخشی از توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی می باشد. (3)

سرهنگ صیاد شیرازی : با وحدت ارتش و سپاه بعثی ها را به خاک و خون کشیده ایم

سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی طی سخنانی گفت : فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی بایستی روشی را در رهبری اتخاذ نمایند که در آن تشخیص خوب از بد ، خوبی از بدی و تمیز دادن انسان های مومن و متعهد و کاردان از انسان های بی اعتقاد و غیر متعهد ممکن گردد ، طوری که با رعایت این اصل مهم در رهبری شرایطی دریگان های خود ایجاد کنند که در آن به تدریج انسانهای مکتبی و کاردان و زمینه دار رشد کرده و از تعداد انسان های بی تفاوت و باری به هر جهت کاسته گردد.

سرهنگ صیاد شیرازی همچنین گفت : منافقین و انسان های نا آگاه می کوشند که وحدت ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که همچون خاری به چشم دشمنان اسلام فرو رفته است ، خدشه دار کنند ، زهی خیال باطل که امروز ما به یاری پروردگار یکتا با برخورداری از برکت هماهنگی و وحدت رزمندگان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعثی های عفلقی را به خاک و خون کشیده ایم و قدر آین نعمت را می دانیم و خدا را سپاس می گذاریم و در تحکیم روزافزون پیوند ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همگی متناسب با توان خود خواهیم کوشید. (4)

ایران طرح ریگان در باره فلسطین را به شدت محکوم کرد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با پیشنهاد اخیر ریگان رئیس جمهوری امریکا در جهت اسکان مردم ستمدیده فلسطین در بخشی از سرزمین اشغال شده شان تحت حاکمیت شاه اردن ، اطلاعیه ای منتشر ساخت.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : آمریکای جنایتکار پس از کشتار وحشیانه اش در لبنان و آواره ساختن مجدد رزمندگان فلسطینی که به دست صهیونیسم غاصب و با همیاری مرتجعین عرب و به منظور تثبیت طرح ننگین کمپ دیوید صورت گرفت ، پیشنهاد اجرای بخشی از طرح کمپ دیوید را نمود که بر اساس آن مردم ستمدیده فلسطین باید فقط در گوشه ای از خاک اشغال شده شان تحت حاکمیت شاه حسین اردنی جلاد سپتامبر سیاه ، زندگی نمایند

در ادامه اطلاعیه فوق تصریح شده است :  با این پیشنهاد ، امپریالیسم امریکا که در قتل عام مردم مظلوم لبنان و فلسطین شرکت مستقیم داشته ، سعی می کند در آستانه برگزاری کنفرانس سران عرب در فاس ، بهانه و فرصت جدیدی به رژیم های مرتجع جهت جلوگیری از تشدید مخالفت مسلمانان و نیروهای مترقی عرب با آمریکا داده و چنین وانمود کنند که آمریکا حامی بی چون و چرای اسرائیل نیست و مخالفت ظاهری صهیونیست های خونخوار با این طرح نیز موید این مطلب است .

در اطلاعیه وزارت امور خارجه همچنین آمده است : در حالی که می دانیم آن زمان که بمب های امریکائی توسط خلبانان صهیونیست برسر مردم بیگناه و بی دفاع لبنان و فلسطین فرود میامد ، این ناحق وتوی امریکا در شورای امنیت سازمان ملل بود که حمایت وقیحانه آمریکا را از این جنایتکاران صهیونیست بر همه جهانیان آشکار ساخت. . مردم محروم و مسلمان منطقه باید بدانند پیشنهاد اخیر ریگان و دیگر طرح های سازشکارانه ، جز برای به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس بمنظور ایجاد زمینه جهت اجرای طرح کمپ دیوید و در نهایت تسلط کامل شیطان بزرگ بر منطقه نمی باشد و چنین است که امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران فرموده اند : آمریکا و اسرائیل مقصدی جز بلعیدن همه بلاد مسلمین ندارند . (5)

پی نوشت:

1- جمهوری اسلامی ، 13 شهریور 1361 ، صفحه 12

2- اطلاعات ، 13 شهریور 1361 ، صفحه 2 ، ای کاش موسوی خوئینی ها و دوستان و اعوان و انصار وی همچنان به ائمه الکفر بودن  آمریکا اعتقاد و ایمان داشتند که اگر به این حقیقت اعتقاد داشتند در فتنه 88 با کمک همین کفر جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی قیام نکرده و مردم را به شورش و طغیان دعوت نمی کردند . هنوز بیانیه مجمع روحانیون مبارز برای دعوت مردم به راهپیمایی شنبه پس از انتخابات از خروجی رسانه ها پاک نشده است دعوتی که مورد حمایت شدید همین ائمه الکفر قرار گرفت .

3- اطلاعات ، 13 شهریور 1361 ، صفحه 2

4- اطلاعات ، 13 شهریور 1361 ، صفحه 4

5- کیهان ، 13 شهریور 1361 ، صفحه 2

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/

نظرات بینندگان

ارسال نظر