صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنش تابش به شکايت نمايندگان

تابش با تأکيد بر اينکه "شکايت از نطق مطهري، خلاف قانون اساسي است"، تصريح کرد: اتفاقا اگر شکايتي بخواهد صورت گيرد بايد از نمايندگاني باشد که ايجاد حساسيت کرده و جو مجلس را متشنج کردند.

کد خبر: 4488

آنا/ تابش با تأکيد بر اينکه "شکايت از نطق مطهري، خلاف قانون اساسي است"، تصريح کرد: اتفاقا اگر شکايتي بخواهد صورت گيرد بايد از نمايندگاني باشد که ايجاد حساسيت کرده و جو مجلس را متشنج کردند.

محمدرضا تابش با اشاره به شکايت 50 نفر از نمايندگان مجلس از علي مطهري به هيئت نظارت بر عملکرد نمايندگان در راستاي نطق وي در جلسه روز يکشنبه 21 دي ماه جاري اظهار کرد: اين هيئت مرجعي است که اگر نماينده‌اي تخلفي انجام داد، ساير نمايندگان بتوانند از وي به اين هيئت شکايت کنند. از خارج از مجلس نيز مردم مي‌توانند در خصوص تخلف در عملکرد نماينده به کميسيون اصل 90 شکايت کنند.

نماينده اردکان در مجلس با بيان اينکه "بر اساس اصل 84 قانون اساسي نمايندگان در بيان نظرات خود آزاد هستند" گفت: طبق اين اصل قانون اساسي و اصل 86 که مصونيت قانوني براي نمايندگان قائل شده است، نطق مطهري نمي‌تواند موضوعي براي شکايت از وي باشد و با اين اصول قانون اساسي همخواني ندارد.

وي با بيان اين مطلب افزود: بر اساس قانون اساسي و آيين‌نامه داخلي مجلس، نطق مطهري در قالب ايفاي وظايف قانوني‌اش بوده است.

نماينده مردم اردکان در مجلس همچنين تصريح کرد: اتفاقا اگر شکايتي بخواهد صورت گيرد بايد از نمايندگاني باشد که ايجاد حساسيت کرده و جو مجلس را متشنج کردند.

تابش با بيان اينکه "مجلس محل تعاطي افکار است"، اظهار کرد: اگر نماينده‌اي نسبت به سخنان مطهري نقد و اعتراض داشت، مي‌توانست پس از پايان وقت قانوني وي تذکر بدهد و انتقاد خود را بيان کند.

وي درباره عملکرد هيئت رئيسه در جلسه روز يکشنبه گفت: اينکه رئيس جلسه بتواند در شرايط حساس جلسه را متوقف کند در آيين نامه داخلي مجلس پيش بيني شده است؛ البته بستگي به نوع مديريت جلسه هم دارد.

اين نماينده مجلس خاطرنشان کرد: به نظر من مطهري مي‌تواند از کساني که جو مجلس را متشنج کردند، شکايت کند و هيئت نظارت نيز بايد اين موضوع را مورد پيگرد قرار دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر