صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نامه زيباکلام به سفير سوئد؛ به مطهري جايزه صلح نوبل بدهيد

در پي حواشي ايجاد شده درباره نطق علي مطهري دکتر صادق زيباکلام در نامه اي به سفير سوئد از وي خواست علي مطهري را به عنوان يکي از مدافعان حقوق بشر در فهرست جايزه صلح نوبل قرار دهد.

کد خبر: 4453

آريا/ در پي حواشي ايجاد شده درباره نطق علي مطهري دکتر صادق زيباکلام در نامه اي به سفير سوئد از وي خواست علي مطهري را به عنوان يکي از مدافعان حقوق بشر در فهرست جايزه صلح نوبل قرار دهد.

متن نامه استاد علوم سياسي دانشگاه تهران به اين شرح است:
جناب آقاي پيتر تجلر
سفير معزز کشور پادشاهي سوئد
با سلام و ابراز دوستي براي مردم سوئد و آرزوي موفقيت براي پادشاه جم جاه مملکت سوئد مي خواستم تقاضا نمايم تا جناب آقاي دکتر علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي جمهوري اسلامي ايران در فهرست نامزدهاي دريافت جايزه صلح نوبل در سال جاري قرار گيرند.
مشاراليه ظرف پنج سال گذشته همواره در جهت دفاع از حقوق مدني آقايان ميرحسين موسوي، حجت‌الاسلام مهدي کروبي و سرکار بانو زهرا رهنورد در تلاش بوده‌اند. اين افراد قريب به پنج سال است که بدون محاکمه در حصر بسر مي‌برند و آقاي مطهري در تلاش بوده‌اند که دست کم وضعيت آنان از نظر قانوني روشن شود. تلاش مستمر در جهت دفاع از حقوق مدني محصورين به گمان حقير، آقاي علي مطهري را واجد نامزدي دريافت جايزه صلح نوبل مي نمايد.
ايام بکام باد
صادق زيباکلام
استاد علوم سياسي دانشگاه تهران
دوازدهم ژانويه دوهزار و پانزده ميلادي
مطابق با بيست و دوم ديماه يکهزار و سيصد و نود و سه

نظرات بینندگان

ارسال نظر