صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتصاب جديد در وزارت نفت

عصر امروز با صدور حکمي از سوي رکن الدين جوادي - مديرعامل شرکت ملي نفت ايران - مسعود رحيمي معاون فعلي هماهنگي مدير نظارت بر توليد نفت و گاز با حفظ سمت به عنوان جانشين سيف الله جشن ساز منصوب شد.

کد خبر: 445

تسنيم/ عصر امروز با صدور حکمي از سوي رکن الدين جوادي - مديرعامل شرکت ملي نفت ايران - مسعود رحيمي معاون فعلي هماهنگي مدير نظارت بر توليد نفت و گاز با حفظ سمت به عنوان جانشين سيف الله جشن ساز منصوب شد.

سيف الله جشن ساز که کمتر از 6 ماه قبل در تاريخ هشتم تيرماه سال جاري با صدور حکمي از سوي معاون وزير نفت به اين سمت منصوب شده بود، حدود دوماهي است که درگير پرونده هاي مربوط به فروش نفت در دولت دهم است و وقت و انرژي اين مدير باسابقه نفتي کشور، به جاي مديريت در شرکت ملي نفت به امور ديگر گذشته و عملا از انجام مسئوليت اصلي خود بازمانده است.

از آنجايي که گويا مسئولان قضايي نسبت به ادامه کسب اطلاعات از اين مديرباسابقه نفتي براي به نتيجه رسيدن در پرونده هاي مربوط به فروش نفت در دولت گذشته اعلام نياز کرده اند و با توجه به اينکه پست حساس مديريت نظارت بر توليد نفت و گاز که يکي از بخش هاي مهم و استراتژيک مديريتي در شرکت ملي نفت ايران است در نبود فيزيکي جشن ساز بدون مدير باقي مانده بود، معاون وزير نفت؛ مسعود رحيمي را جانشين وي کرد تا زمان بازگشت جشن ساز، خلأيي در اين حوزه به وجود نيايد.

وظايف مديريت نظارت بر توليد نفت و گاز شرکت ملي نفت ايران بدين شرح است:
1. نظارت عاليه بر تحقق بهينه برنامه‌هاي توليد و توزيع، عملکرد صحيح سيستم‌هاي اندازه‌گيري کميت و کيفيت، تعميرات تأسيسات بالادستي و پايين‌دستي مرتبط با نفت‌خام، گاز، مايعات و ميعانات گازي و ديگر فرآورده‌هاي هيدروکربني.
2. نظارت عاليه بر تحقق بهينه برنامه‌هاي تزريق آب و گاز در جهت حصول اطمينان از توليد صيانتي و ارتقاي ضريب برداشت از مخازن نفتي و گازي با بکارگيري فن‌آوري‌هاي پيشرفته و روزآمد.
3. نظارت مستمر جهت افزايش توليد از ميادين مشترک نفت و گاز.
4. نظارت عاليه بر طرح‌ها و پروژه‌هاي موثر بر توليد و نيز افزايش توان کارشناسي تأسيسات بالادستي و پايين‌دستي.
5. نظارت مستمر بر مراکز نگهداري و کنترل انتقال داده‌هاي محصولات توليدي شرکت ملي نفت ايران.

نظرات بینندگان

ارسال نظر