صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

«نقشه دوم» مخالفان توافق / تحریم‌های جدید در راه است!

«تحریم های جدید می تواند کاخ سفید و دموکرات های برجسته را در شرایطی بغرنج قرار دهد. حامیان توافق با تصمیمی سخت بر سر حمایت از افزایش تحریم ها علیه ایران مواجهه خواهند بود.»

کد خبر: 44013

جام نیوز، روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" (WSJ) از آمادگی مخالفان توافق در کنگره آمریکا برای اجرای "پلن B" جهت تخریب توافق هسته ای خبر داد.

 

 

مخالفان توافق «نقشه دوم» مخالفان توافق/ تحریم‌های جدید در راه است!

در این گزارش که تحت عنوان "مخالفان، راه های جدید برای حمله به توافق هسته ای اوباما با ایران را امتحان می کنند" منتشر شده، آمده است: «همچنان که پرزیدنت اوباما به کسب حمایت لازم برای اجرایی شدن توافق هسته ای نزدیک و نزدیک تر می شود، مخالفان توافق در کنگره در حال طراحی "نقشه دوم" برای افزایش فشار بر ایران هستند.»

 

 

این روزنامه آمریکایی نوشت: «منتقدان توافق در دو حزب جمهوری خواه و دموکرات هنوز شکست خود را در نبرد ماه آینده کنگره بر سر توافق نپذیرفته اند اما شانس آن ها برای از ریل خارج کردن توافق در حال کم رنگ شدن است.

 

 

در همین حال آن ها آماده می شوند تا مجموعه ای از قوانین جدید را برای افزایش تحریم های تهران به خاطر نقش آن در حمایت از سازمان های تروریستی و گروه های شبه نظامی فعال در سراسر خاورمیانه ارائه نمایند. این اقدام می تواند موجب عقب کشیدن ایران از توافق شود.

 

 

این سیاستمداران همچنین در حال طراحی راه هایی جدید برای هدف قرار دادن امور مالی واحد نخبه نظامی تهران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) هستند.»

 

 

بر اساس این گزارش، "جان باراسو" سناتور جمهوری خواه از ایالت "وایومینگ" که از اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکاست در این رابطه گفته است: «ایران پرونده سیاهی [در حمایت از تروریست] دارد و من قصد دارم به پیگرد قانونی ایران برای رفتار بد این کشور ادامه دهم.»

 

 

"وال استریت ژورنال" در ادامه نوشت: «دولت آمریکا متعهد شده است که ایران را به خاطر فعالیت های تروریستی و حمایت از ستیزه جویی، حتی پس از کامل شدن توافق هسته ای، به چالش بکشد.

 

 

اما تحریم های جدید این توان را دارد که کاخ سفید و دموکرات های برجسته را در شرایطی بغرنج قرار دهد. حامیان توافق با تصمیمی سخت بر سر حمایت از افزایش تحریم ها علیه ایران مواجهه خواهند بود.

 

 

این نگرانی رو به رشد در کاخ سفید وجود دارد که هر گونه اقدامی برای وضع تحریم های جدید می تواند از سوی دولت ایران مورد استفاده قرار گرفته تا آمریکا را به نقض توافق هسته ای متهم نمایند. بدتر از همه اینکه موضع تهران می تواند از سوی روسیه، چین و اتحادیه اروپا نیز مورد حمایت قرار گیرد.»

 

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر