صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آیا"تأسیسات راهبردی" پادشاهی عربستان "موشک‌باران" می‌شود؟+ تصاویر

حملات هوایی ارتش پادشاهی عربستان صبر مقامات یمنی را برای استفاده از گزینه‌های راهبردی به سر آورده است.

کد خبر: 44004

حمله همه جانبه ائتلاف عربی ضد یمن پس از گذشت 5 ماه آورده‌ای جز شکست را برای پادشاه عربستان سعودی نداشته است. 

آیا

 


**اصرار عربستان بر ویرانی زیرساخت‌های یمن

ارتش سعودی اصرار دارد تا با ایجاد ویرانی‌‌های انبوه، دکترین "تحمیل خواسته" (حمله هوایی و نتیجه زمینی) و دکترین "سرزمین‌های سوخته" (انهدام تأسیسات زیربنایی) با فشار آوردن به ملت یمن آنها را از پیگیری اهدافشان در جهت رسیدن به دموکراسی بازدارند.**واکنش ارتش و نیروهای مردمی یمن چیست؟


سوالی که همواره مطرح شده این است که چرا ارتش و نیروهای مردمی یمن با وجود مقاومت گسترده پاسخی چشمگیر به پادشاهی سعودی نمی‌دهد؟ با توجه به اینکه حملات هوایی ارتش سعودی متوقف نشده و با عنایت به اینکه گسترش حملات نیروی هوایی ارتش عربستان باعث واکنش و عکس‌العمل ارتش و نیروهای مردمی یمن شده باید درآینده منتظر پاسخ‌های بیشتری از سوی یمنی‌ها باشیم.


جالب اینجاست که برخی مناطق در جنوب عربستان از جمله تعدادی از پادگان‌های استان "نجران"،"جیزان" و "عسیر" هر روز به صورت محدود با شلیک موشک‌های کلاس‌های مختلف یمنی مواجه است و شاید در آینده این شلیک‌ها در مقیاس گسترده‌تر ادامه یابد. ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن بزرگترین حماسه های قهرمانانه را در پایگاه های مختلف جیزان عربستان به ثبت رسانده و خسارت های سنگینی به نیروهای ارتش سعودی و تجهیزات نظامی آنها وارد کرده اند.

 

آیا

آیا
 برای مثال شلیک موشک "اسکاد" در ماه ‌های اخیر به پایگاه نظامی هوایی "خالد" واقع در استان العسیر در خاک عربستان نمونه ای از پیام پاسخ یمنی‌ها به پادشاهی سعودی است که  این موشک با تصمیم مستقیم ارتش یمن و به طور مستقل از کمیته های مردمی شلیک شد.**المطری: ما هنوز بنادر حساس عربستان را هدف قرار ندادیم

"علی المطری" از فعالان انقلابی یمن گفت:  آل‌سعود از هرچه داشت استفاده کرد اما ما همه برگ‌های برنده خود را رو نکردیم و هنوز بنادر حساس عربستان را هدف قرار ندادیم و تنگه باب المندب را نبستیم.

مطری تأکید کرد: عربستان گفت‌وگوهای ملی را به شکست کشاند و اجازه نداد آن‌ها به نتیجه برسد و در عدن نیروهای مختلفی با شناسنامه کشورهای گوناگون حضور پیدا کردند که راه به جایی نبردند و امروز هدف مردم یمن، مبارزه یکپارچه با القاعده و ایادی آن‌ها در یمن است.

فعال انقلابی یمنی با اشاره به این که عربستان از بمب‌های فسفری، خوشه‌ای و فراقی در یمن استفاده می‌کند، تأکید کرد: بمب‌های فراقی قدرت تخریب بالا و صدای مهیبی ایجاد می‌کند که این بمب‌ها با نظارت کارشناسان صهیونیسم در سعده و صنعا مورد استفاده قرار گرفته و هدف آل‌سعود کشتار مردم یمن است. **الشرفی: سلاح‌هایی داریم که به منابع و بنادر سعودی دسترسی دارند

 "صادق الشرفی" مسئول کمیته های مردمی مواجهه با تجاوز نظامی عربستان در گفت و گو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره توانمندی مقاومت مردمی یمن اظهار داشت: یگانه گزینه ما مقاومت است.  گام‌هایی لازم است در راستای این تجاوز سعودی  اتخاد شود و ملت یمن این‌ها را برای پاسخ به تجاوز سعودی به کار گرفته اما از همه گزینه‌های راهبردی خود استفاده نکردیم. گزینه‌هایی که در اختیار داریم باعث می‌شود که تمام رژیم‌‌های طاغوتی منطقه ادب شوند   و سلاح‌هایی داریم که به منابع و بنادر سعودی دسترسی دارند و نیروهایی داریم که حکومت ظالم آل سعود را سرجایش بنشاند و اگر نیروهای یمنی مخصوص وارد غافله شوند ، جغرافیای سعودی تغییر خواهد کرد.

وی ادامه داد: کار ماجراجویانه عربستان با شکست مواجه خواهد شد و هدف آل‌سعود طمعی است که به ثروت‌های یمنی بوده  که آل‌سعود دنبال می‌کنند. هدف اصلی آل سعود این است که  ملت یمن را به زانو دربیاورد که موفق نخواهد شد. ما به عنوان یمنی اعتقاد داریم آل‌سعود ادامه آمریکا و اسرائیل در منطقه است و آنها بزرگترین تهدید برای کشورهای منطقه هستند و آل‌سعود هیچ ملتی را سالم نگذاشته و تلاش دارند ثبات را در تمام کشورهای اسلامی هدف قرار دهند و این کشور بقایای حکومت بریتانیاست.


اخیرا هم فرمانده لشکر 18 پیاده پادشاهی عربستان در درگیری با ارتش و نیروهای مردمی یمن کشته شده که نشان می‌دهد در نبرد زمینی برخلاف نبرد هوایی که ارتش عربستان به لطف جنگنده‌های غربی دست برتر را دارد؛ در این کارزار متحمل شکست های بسیاری گردیده است.**اسفندیاری: با انهدام تأسیسات زیربنایی عربستان، بازارهای انرژی جهان با بحران روبرو می‌شود

"احمد اسفندیاری" رئیس مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره تحولات "یمن" و تجاوز زمینی عربستان سعودی، اظهار داشت: عربستان با طناب پوسیده آمریکا وارد یک چاه شده که به راحتی نمی‌تواند از آن خارج شود.  وی ادامه داد: با انهدام تأسیسات زیربنایی عربستان، بازارهای انرژی جهان با بحران روبرو می‌شود و آل‌سعود ضربه خواهد خورد و به نوعی حربه‌ای که آمریکا علیه ایران برای کاهش قیمت نفت به‌کار برده، به خود عربستان باز می‌گردد. 

 

آیا

آیا
 همانطور که مردم یمن از "عبدالملک بدرالدین" رهبر جنبش "انصارالله" برای استفاده از گزینه‌های راهبردی حمایت کردند؛ تصمیمات ارتش و نیروهای مردمی یمن نشان می‌دهد که آن‌ها به دنبال پیگیری گزینه‌های راهبردی از جمله حمله به تأسیسات نظامی با موشکهای زمین به زمین و راکت‌های برد کوتاه و تک نظامی به زیرساخت‌های اقتصادی و نفتی در جنوب عربستان با موشک‌های ضد کشتی هستند که در این مسیر هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی در استان "نجران" از جمله آن است.


گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر