صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

قطاري که روحاني را به دولت دوازدهم مي رساند

کد خبر: 4394

آريا/ مطلبي که مي خوانيد در خبرگزاري آريا منتشر شده و انتشار آن الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
با به مقصد رسيدن قطار طرح تحول نظام سلامت، امکان رسيدن روحاني به دولت دوازدهم بيشتر خواهد بود.
صبح امروز جشن بيمه سلامت همگاني با حضور رئيس جمهور برگزار شد و در اين مراسم هشت ميليون و يکمين دفترچه بيمه سلامت از سوي رييس جمهور به دختر بچه معلولي با نام "نرگس متحير پرست"اعطا شد.
دکتر روحاني در اين مراسم؛ پوشش همگاني بيمه سلامت در ايران اسلامي را تحقق يکي از آرزوهاي ديرينه عنوان کرد که بسياري از کشورها نتوانستند هنوز آن را محقق کنند به شکلي که همه مردم بدون استثناء زير چتر بيمه قرار گيرند.وي با اشاره به حمايت دولت از مردم به ويژه قشر آسيب پذير به عنوان يکي از اهداف و شعارهاي انقلاب اسلامي، افزود: اين نکته اساسي است که مردم آن را باور دارند و ان‌شاء الله همه مسئولين نيز آن را باور خواهند کرد که کشور و حکومت متعلق به مردم است و تمام مسئولين بدون استثنا خادم مردم هستند.

بخشي مهم از خواست و عامل ايجاد رضايتمندي در جامعه
البته وي اضافه کرد که بيمه همگاني همه رضايتمندي مردم را ايجاد نمي‌کند اما بخشي مهم از خواست و عامل ايجاد رضايتمندي در جامعه است.
روحاني با تأکيد بر اينکه تلاش عظيمي در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت و صدور دفترچه‌هاي بيمه همگاني با تلاش کارگزاران دولت و حمايت اين ملت آغاز شده و در حال انجام است، اظهار داشت:از زمان آغاز اجراي اين طرح به هر بيمارستاني که مراجعه کردم و از هر بيماري که درباره نحوه اجراي اين طرح سوال کردم بدون استثنا اظهار رضايت کردند.
رئيس‌جمهور ادامه داد:در روند اجراي يک اقدام مهم و مثبت، مهم‌تر از آغاز اجراي آن اقدام، تداوم و تکميل آن است و طرح تحول نظام سلامت نيز بايد ادامه يافته و نواقص آن قدم به قدم با حضور و کمک مردم تکميل شود.

در استمرار طرح تحول سلامت ترديد نمي کنيم
اما وزير بهداشت که به عنوان شاگرد اول کابينه روحاني با طرح تحول نظام سلامت ، پرچمدار ارتقاء سلامت جامعه شده است و تاکيد کرده که در استمرار طرح تحول سلامت ترديد نمي کنيم؛ گفته که هيچ کاري بدون عيب و نقص نيست و گوش ما براي پذيرش نقدها باز است و در بعد نظارتي طرح تحول سلامت از هيچ اقدامي فروگذار نخواهيم کرد.
وي که با اقداماتي همچون مبارزه با دريافت زير ميزي و برنامه هاي مختلفي که براي رفاه بيماران در بيمارستانها و کاهش پرداختي آنها را اجرايي کرده است و مي توان از وي به عنوان اصلي ترين عوامل ايجاد رضايتمندي جامعه از دولت يازدهم نام برد؛ امروز در مراسم جشن بيمه سلامت موفقيت بيمه‌ها را در گرو در اختيار داشتن منابع پايدار عنوان کرد و تاکيد کرد:لازم است در آينده بيمه‌هاي تجاري و پايه‌اي داشته باشيم که نهايت حمايت را از مردم ايران داشته باشند.
به گفته وي طرح تحول نظام سلامت که در ماه‌هاي آغازين دولت يازدهم به همت رييس جمهور کليد خورد، آغازي است بر دسترسي و ايجاد عدالت در سلامت براي همه ايرانيان و اميدواريم در سال‌هاي آينده با جديت بيشتري دنبال شود تا مردم ايران جز رنج بيماري رنج ديگري نداشته باشند.
وزير بهداشت که دکتر روحاني را رييس جمهور سلامت محور ياد مي کند معتقد است بيمه‌ها مي‌توانند مشکلات را حل کنند و گفته که براي دسترسي مردم به بيمه و برخورداري از عدالت شاهد اين جشن هستيم.

اجباري شدن بيمه نوزادان در دستور کار دولت
از طرفي وزير رفاه نيز از در دستور کار داشتن اجباري شدن صدور دفترچه بيمه نوزادان خبر داده و مي گويد که دولت توانسته امروز فقر درمان را از بين ببرد.
وي معتقد است که دولت يازدهم يک سياست رفاهي منسجم را دنبال مي‌کند که سياست صدقه‌اي نيست.اين دولت رفاه را حق مردم مي‌داند و وظيفه‌اش اين است که در کنار ساير برنامه‌هاي اقتصادي و غيره امر سلامت مردم را دنبال کند.
وزير رفاه همچنين گفته است :علاوه بر جشن بيمه سلامت همگاني که امروز برگزار شد، در آينده جشني خواهيم گرفت که بر اساس آن ديگر شاهد فقر غذايي و سفره‌هاي خالي از پروتئين نباشيم.

رسيدن با قطار سلامت به ايستگاه دولت دوازدهم
همانگونه که رهبر معظم انقلاب نيز تاکيد کرده اند که بايد در بخش سلامت کاري شود که بيماران جز رنج بيماري درد و دغدغه ديگري نداشته باشند و به نظر مي رسد اين موضوع در وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته و روز به روز بر رضايتمندي مردم افزوده مي شود و اين در عمل موجبات رضايتمندي ملت از دولت و رييس جمهور را فراهم خواهد کرد.
بر اين اساس برخي از کارشناسان بر اين باورند که روحاني نيز بر اين نکته رسيده و با پافشاري بر تداوم اين راه و اقدامات مهم و سازنده در اين حوزه مي خواهد که با به مقصد رساندن قطار نظام سلامت به دولت دوازدهم برسد و در واقع رييس دولت يازدهم با پيگيري برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت و ايجاد رضايتمندي در اين بخش با رساندن قطار سلامت به ايستگاه دولت دوازدهم خواهد رسيد .

نظرات بینندگان

ارسال نظر