صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

«اصولگرایان» دنبال لیدر سیاسی

به انتخابات مجلس دهم که نزدیک می‌شویم تلاش گروه‌های سیاسی مضاعف و چشمگیرتر می‌شود. پنجشنبه 29مرداد بود که در میان اصلاح‌طلبان اولین کنگره حزب اتحاد ملت برگزار شد. پنجشنبه گذشته نیز به اصولگرایان اختصاص داشت. اجلاس مشترک مسئولان استانی حزب مؤتلفه اسلامی، جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تحت عنوان وحدت در این روز بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

کد خبر: 43874

 

آرمان: به انتخابات مجلس دهم که نزدیک می‌شویم تلاش گروه‌های سیاسی مضاعف و چشمگیرتر می‌شود. پنجشنبه 29مرداد بود که در میان اصلاح‌طلبان اولین کنگره حزب اتحاد ملت برگزار شد. پنجشنبه گذشته نیز به اصولگرایان اختصاص داشت. اجلاس مشترک مسئولان استانی حزب مؤتلفه اسلامی، جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تحت عنوان وحدت در این روز بدون حضور خبرنگاران برگزار شد. قرار بود در این همایش آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح یزدی حضور داشته باشند که آیت‌ا... موحدی کرمانی به خاطر سفر به مشهد و آیت‌ا... یزدی به خاطر کسالت نتوانستند حضور پیدا کنند. بنابراین سخنران اصلی جلسه آیت‌ا... مصباح یزدی بود. البته جلسه با پیام تصویری آیت‌ا... موحدی کرمانی شروع شد و آیت‌ا... تقوی نیز به نمایندگی از آیت‌ا... یزدی در جلسه حضور داشت.
 
 
 
 اصولگرایان دنبال لیدر سیاسی
اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92، علی اکبر ولایتی، محمدباقر قالیباف، غلامعلی حداد عادل، محسن رضایی و سعید جلیلی را داشتند که با انصراف حداد عادل هم آرای آنها به 50درصد نرسید. ظاهرا پس از این انتخابات بود که اصولگرایان متوجه شدند پیروزی‌های گذشته آنها در دوره‌های مختلف مجلس همچون مجلس نهم از قوت آنها نبوده است چرا که جریانات رقیب از جمله اصلاح‌طلبان حاضر به رقابت با آنها نشدند. آنها در انتخابات ریاست جمهوری در شرایطی بازی را به اصلاح‌طلبان واگذار کردند که اصلاح‌طلبان دارای وحدت یکپارچه و منسجم‌کننده بدنه نیروهای اجتماعی بودند. به این ترتیب اصولگرایان برای آینده سیاسی خود به این نتیجه رسیدند که برای ائتلاف و در نتیجه بهبود آینده سیاسی خود دست به دامن افرادی شوند تا هدایت آنان را برعهده گیرند.
 
 
 
 
 لیدری سه گانه
اصولگرایان بعد از 40 جلسه مشترک اکنون جمع سه نفره‌ای با نام «شورای فقها» را در مسند لیدری خود قرار دادند. این شورا کار نظارت بر سلامت و روند تحقق این وحدت را در جریان اصولگرایی بر عهده گرفته است. البته آنها اعتقاد دارند وضع کنونی آنها به سوی وحدت هرچه بیشتر حرکت کرده است. علیرضا زاکانی دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی معتقد است: «ما نسبت به دوره‌های پیش جلوتر هستیم چراکه ما برای مجلس نهم در آذر ماه به چنین سامانه‌ای رسیدیم.» او می‌گوید: «اصولگرایان بر مبنای اصول و ارزش‌های اسلامی یک ائتلاف حداکثری را دنبال می‌کنند که در آن همه اصولگرایان بتوانند به فعالیت و مشارکت در سطوح مختلف تصمیم‌سازی، برنامه‌ریزی و اجرا بپردازند و این اصول تحت نظر آیات بزرگوار حضرات آیات یزدی، مصباح یزدی و موحدی کرمانی خواهد بود.» به گفته صادق محصولی، وزیر کشور دولت محمود احمدی‌نژاد و قائم‌مقام جبهه پایداری در این زمینه با آیات یزدی، مصباح و موحدی کرمانی توافق شده و آنها نیز پذیرفته‌اند که هدایتگری اصولگرایان برای رسیدن به ائتلاف را برعهده بگیرند. محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی نیز در خصوص روند ائتلاف اصولگرایان زیر نظر روحانیت معتقد است: «ما ائتلاف اصولگرایان با محوریت جامعتین و استفاده کامل از ظرفیت آیت‌ا... مصباح و سایر علما را راه عملی ائتلاف اصولگرایان می‌دانیم.» حبیبی همچنین گفت: «خواست ما تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان است که با تشکیل آن طبیعتا تمام مصوبات خود را به آن شورا ارائه می‌کنیم.» حبیبی حتی تشکیل نشست‌های سه جانبه را برای ورود پیشنهادات این سه ضلع اصولگرایی به شورای هماهنگی اصولگرایان مفید ارزیابی کرده و تاکید کرد: «هدف ما تشکیل شورای هماهنگی نیروهای اصولگراست و ما آنچه محصول خرد جمعی اصولگرایان باشد را می‌پذیریم ولی هم ما و هم سایر اصولگرایان می‌توانند پیشنهاداتی را که با بحث و بررسی‌های قبلی در داخل تشکل‌های خود به دست آوردند، به شورای هماهنگی اصولگرایان ارائه کنند.» دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه من با اطمینان می‌گویم که شما هیچ اصولگرایی را پیدا نمی‌کنید که به اندازه سر سوزنی با ائتلاف اصولگرایان مخالفت داشته باشد، افزود: «شایعه و دروغ دیگری هم پخش کرده بودند که تشکل‌های سه‌گانه موتلفه، ایثارگران و پایداری می‌خواهند لیست مستقل برای انتخابات مجلس ارائه کنند.»
 
 
 
 
 باید تا پای جان برای اقامه حق ایستاد
رئیس موسسه آموزشی و پژو هشی امام خمینی(ره) گفت: باید بهوش باشیم و اجازه ندهیم به نام امام(ره) کلام امام را تحریف کنند. آیت‌ا... محمدتقی مصباح یزدی در اجلاس وحدت اصولگرایان تاکید کرد: علت قرائت‌های مختلف از بیانات امام(ره) و رهبری، نفس انسان است که برخی فکر می‌کنند قرائت خودشان اولی بر قرائت ولی‌فقیه است. این عضو مجلس خبرگان با اشاره به ادعای برخی که می‌خواهند عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند تصریح کرد: برخی می‌گویند نیاز به پیشرفت داریم و اگر دین هم آسیب دید دلواپس آن نباشیم، هر کس دین خود را حفظ کند. رئیس موسسه آموزشی و پژو هشی امام خمینی(ره) با رد این نظر گفت: نمی‌شود بر سر دین با کسی مصالحه کرد و سر سوزنی کوتاه آمد. ما در امر دین حق مصلحت‌سنجی نداریم. این از تعالیم قرآن است. در برابر دشمن نرمش نشان دادن خطر ایجاد می‌کند. ما نباید بگذاریم به نام دین ارزش‌های دینی را تحریف کنند. مصباح یزدی با طرح این پرسش که آیا ما باید فدای دین بشویم یا دین فدای ما؟ گفت: پاسخ روشن است، باید دین را حفظ کنیم و از دنیا و جاذبه‌های فریب آمیز آن پرهیز کنیم. باید اصالت را به دین بدهیم و از ارزش‌های دینی تا آخرین نفس دفاع کنیم.باید اصل را در حرکت بر مبنای عقاید و احکام و ارزش‌های دینی بگذارید. وی در پایان با اشاره به ریشه‌های اختلاف بین مسلمانان اظهار کرد: هوی و هوس، جهل و آرای بدعت‌آمیز ریشه اختلاف بین مسلمانان است.کسانی که می‌خواهند دچار اختلاف نشوند باید اول معرفت خود را کامل کنند و حق را بشناسند و از جهل عبور کنند. باید حق را شناخت و تا پای جان برای اقامه حق ایستاد. تا وقتی دچار هوی و هوس هستیم اختلاف از میان ما رخت برنمی‌بندد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر