صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رسايي: با رفراندوم موافقم

حميد رسايي گفت: آقاي روحاني اخيرا مطرح کردند که دلشان مي‌خواهد رفراندوم برگزار شود، اما يک حقوقدان بايد بداند که اداره حکومت دل‌بخواهي نيست و براي هر کاري قانون پيش‌بيني شده است.

کد خبر: 4272

ايسنا/ حميد رسايي گفت: آقاي روحاني اخيرا مطرح کردند که دلشان مي‌خواهد رفراندوم برگزار شود، اما يک حقوقدان بايد بداند که اداره حکومت دل‌بخواهي نيست و براي هر کاري قانون پيش‌بيني شده است.

اين نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي در تذکر شفاهي خود عنوان کرد: من با برگزاري رفراندوم موافقم؛ رفراندوم بايد برگزار شود، اما آقاي روحاني شما وعده داديد که 100 روزه گزارش مي‌دهيد و شش ماهه مشکلات مردم را برطرف مي‌کنيد و زندگي مردم را متحول مي‌کنيد؛ نشد. گفتيد هم سانتريفيوژها بايد بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها که هيچ کدام نچرخيد و بيکاري بيشتر شد.

وي ادامه داد: شما گفتيد با توافقنامه ژنو تحريم‌ها برداشته مي‌شود، اما هيچ تحريمي برداشته نشد؛ بلکه بيشتر شد. گفتيد مسکن مهر را ادامه مي‌دهم اما تعطيلش کرديد، گفتيد يارانه‌ها را ادامه مي‌دهم، اما حامل‌هاي انرژي گران شد و يارانه‌ها اضافه نشد. به مردم وعده داديد از بورس حمايت مي‌کنيد، مردم سرمايه‌هايشان را به بورس بردند، اما ارزش سرمايه‌هايشان نصف شد.

اين نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي افزود: شما گفتيد عزت را به پاسپورت‌ها بر مي‌گردانيد. سفارت فرانسه به زن‌هاي ما مي‌گويد کشف حجاب کنيد تا به شما ويزا بدهيم. نماينده ايران در سازمان ملل هنوز ويزا نگرفته است. گفتيد از رکود عبور شده اما رکود حاکم بر بازار جامعه است. نان را به يکباره 30 درصد گران کرديد. در بعضي از مناطق 50 درصد و در بعضي از مناطق صددرصد گران شده که نظارت نمي‌کنيد.

وي همچنين اظهار کرد: نفت بالاي 100 دلار بود اما به دليل ضعف عملکرد ژنرال‌هاي شما و اعتماد به کدخدا براي فشار به مردم به 40 دلار رسيده است. وزرايي را به کار گرفتيد که چندصد ميليارد دلار ثروت دارند.

اين نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: آقاي روحاني در اين مدت نه مشکلي حل شده و نه تدبير و اميد ايجاد کرديد. رفراندوم برگزار کنيد که آيا اين تدابير شما که باعث نااميدي در جامعه شده ادامه پيدا کند يا نه؟ شما گفتيد که آرمان‌هاي ما به سانتريفيوژها وصل نيست و به قلب و دل ما وصل است. قلب، مغز و دل به کجا وصل است؟ مشکل اين است. آرمان‌هاي ما به سانتريفيوژها وصل نيست اما استقلال و غيرت کشور به سانتريفيوژها وصل است.

رسايي درباره افزايش قيمت گاز نيز به دولت تذکر داد و گفت: دولت مصوبه‌اي دارد که گاز را 20 درصد گران کرده است اما خانواده‌هايي که 300 متر مکعب مصرف گاز دارند 47 درصد بيشتر پول مي‌دهند و خانواده‌هايي که 1800 متر مکعب مصرف گاز دارند هفت درصد پول بيشتري مي‌دهند. من شرکت گاز را در کميسيون اصل 90 خواستم و براي آنها توضيح دادم که روش محاسبه غلط است اما حاضر نيستند اصلاح کنند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر