صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رسايي: استقلال و غيرت کشور به سانتريفيوژها وصل است

کد خبر: 4239

فارس / نماينده مردم تهران در مجلس گفت: آرمان ما به سانتريفيوژها وصل نيست اما استقلال و غيرت کشور به آنها وصل است.

حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي امروز دوشنبه در صحن علني در تذکري شفاهي خطاب به رئيس‌جمهور گفت: آقاي روحاني اخيرا مطرح کرده‌ است که دلش مي‌خواهد رفراندومي برگزار شود.

وي ادامه داد: يک حقوقدان بايد بداند اداره حکومت دل‌بخواهي نيست و براي هر کاري قانون پيش‌بيني شده است.

رسايي با اشاره به موافقت خود با برگزاري رفراندوم و تأکيد بر ضرورت انجام آن گفت: اما آقاي روحاني! شما وعده داديد صد روزه گزارش مي‌دهيد، 6 ماهه مشکلات را حل مي‌کنيد و زندگي مردم را متحول مي‌کنيد اما نشد.

وي خطاب به رئيس جمهور،‌گفت: شما گفتيد هم سانتريفيوژ‌ها بايد بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها که هيچ کدام نچرخيد و بيکاري بيشتر شد.

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: آقاي روحاني شما گفتيد با توافقنامه ژنو تحريم‌ها برداشته مي‌شود اما نه تنها هيچ تحريمي برداشته نشد بلکه تحريم‌ها بيشتر شد.

وي خطاب به رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: شما گفتيد مسکن مهر را ادامه مي‌دهيم اما آن را تعطيل کرديد؛ گفتيد يارانه‌ها را ادامه مي‌دهيم اما حامل‌هاي انرژي گران شد و يارانه‌ها اضافه نشد.

رسايي ادامه داد: آقاي رئيس‌جمهور شما به مردم وعده داديد که از بورس حمايت مي‌کنيد و سرمايه‌هايتان را به بورس بياوريد و مردم سرمايه خود را به بورس بردند اما سرمايه‌شان نصف شد.

وي خطاب به رئيس‌جمهور تصريح کرد: شما وعده داديد عزت را به پاسپورت‌هاي ما بازمي‌گردانيد اما سفارت فرانسه به زنان ما مي‌گويد کشف حجاب کنيد تا به شما ويزا دهيم و هنوز به نماينده دولت در سازمان ملل ويزا داده نشده است.

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: شما گفتيد از رکود عبور شده است اما رکود حاکم بر بازار جامعه است؛ نان را به يکباره 30 درصد گران کرديد و در برخي مناطق 50 و در نقاطي نيز 100 درصد گران شده اما نظارت نمي‌کنيد.

وي خطاب به رئيس‌جمهور افزود:‌نفت بالاي صد دلار به دليل ضعف عملکرد ژنرال‌هاي شما و اعتماد به کدخدا براي فشار به مردم 40 دلار شده است.

رسايي در ادامه گفت: آقاي رئيس‌جمهور! شما وزرايي را به کار گرفته‌ايد که ثروت‌شان چند صد ميليارد است؛ آقاي روحاني در اين مدت نه مشکلي حل کرديد نه تدبيري، و نه اميدي ايجاد کرديد.

وي با درخواست از رئيس‌جمهور براي برگزاري رفراندوم خاطرنشان کرد: رفراندوم برگزار کنيد که آيا اين تدابير شما که سبب نااميدي در جامعه شده است ادامه پيدا کند يا نه؟

نماينده مردم تهران در مجلس با يادآوري سخنان اخير رئيس‌جمهور مبني بر اينکه آرمان‌هاي ما نه به سانتريفوژ بلکه به قلب و دل و مغز ما وصل است، گفت: مشکل اين است که قلب و مغز و دل به کجا وصل است؟ آرمان ها به سانتريفيوژ وصل نيست اما استقلال و غيرت کشور به آن وصل است.

وي در بخش ديگري از تذکر خود با اشاره به مصوبه دولت که 20 درصد گاز را گران کرده است اظهار داشت: شرکت گاز به شکلي عمل مي‌کند که خانواده‌هايي که 300 متر مکعب گاز مصرف مي‌کنند 47 درصد گران‌تر پرداخت مي‌کنند اما خانواده‌هايي که هزار و هشتصد مترمکعب مصرف گاز دارند 7 درصد گران‌تر مي‌پردازند.

عضو کميسيون اصل 90 با اشاره به حضور مديران شرکت گاز در اين کميسيون گفت: در جلسه با آنان ثابت کرديم که روش محاسبه‌شان غلط است اما حاضر به اصلاح آن نيستند در نتيجه هر کسي بيشتر گاز مصرف مي‌کند ارزان تر هزينه مي‌دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر