صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

احمدي نژاد يک اصولگراي خطاکار است

عضو جامعه روحانيت مبارز: اختلافات اصلاح طلبان بيش از اصولگرايان است/ احمدي نژاد يک اصولگراي خطاکار است

کد خبر: 4149

خبرگزاري دانا/ حجت الاسلام ابراهيمي مشکل اصلي اصلاح طلبان را بحران رهبريت اين جريان دانست و گفت: مشکل بزرگ اصلاح طلبان در انتخاب ليدر و رهبر اين جريان است. بخشي از آنها آقاي خاتمي را قبول دارند و گروهي ديگر نيز آقاي عارف را. برخي هم هردو را قبول ندارند. در اين مسير گروهي هم معتقد هستند که بايد از آقاي روحاني به عنوان رهبر استفاده کنند.

حجت الاسلام حسين ابراهيمي با بيان اينکه همايش وحدت اصولگرايان به مناسبت ميلاد پيامبر، حرکتي در جهت انسجام بيشتر اين جريان بود، اظهار داشت: تقريبا اکثر سران جريان اصولگرا در اين همايش حضور داشتند و اين نشان مي دهد که اصولگرايان به وحدت نزديک شده و اختلاف و تفرق در ميان آنها رو به کاهش است. اميد مي رود با ادامه اين روند به جايي برسيم که بتوانيم بگوييم وحدت محقق شد و اين دور از دسترس نيست.

وي در ادامه به رقيب اصلي جريان اصولگرا در مسير انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: مسلما اصلي ترين رقيب اصلاح طلبان هستند و از گذشته رقيب بوده و از اين به بعد نيز به رقابت ادامه خواهند داد. حق آنها هم هست که در مسير انتخابات حضور داشته باشند و اگر بتوانند آراي مردم را جلب کنند، يک حرکت مشروع خواهد بود. اما به طور قطعي رقيب اصلي اصولگرايان همين جريان اصلاح طلب خواهد بود.

اين کارشناس مسائل سياسي کشورمان افزود: مجموعه اصلاح طلبان اختلافات عديده اي دارند و انسجام گذشته را ندارند. الان کارگزاران بر اصلاح طلبان و همينطور برعکس، بر يکديگر انتقاد دارند. اما به نظر من اختلافات اصلاح طلبان بيش از اصولگرايان است. اين احتمال وجود دارد که با دخالت سران اصلاح طلب و هميت اعضاي اين جريان، انسجام آنها شکل گيرد اما تا اين لحظه زمينه خيلي براي اصلاح طلبان مساعد نيست.

حجت الاسلام ابراهيمي مشکل اصلي اصلاح طلبان را بحران رهبريت اين جريان دانست و گفت: مشکل بزرگ اصلاح طلبان در انتخاب ليدر و رهبر اين جريان است. بخشي از آنها آقاي خاتمي را قبول دارند و گروهي ديگر نيز آقاي عارف را. برخي هم هردو را قبول ندارند. در اين مسير گروهي هم معتقد هستند که بايد از آقاي روحاني به عنوان رهبر استفاده کنند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا اصلاح طلبان روحاني را قبول دارند يا خير، اظهار داشت: اصلاح طلبان از آقاي روحاني وحشت دارند و به ايشان اعتماد ندارند که در پايان ماجرا، رئيس جمهور ملحق به اصولگرايان مي شود يا در کنار اصلاح طلبان خواهد ماند. شايد هم مستقل از هر 2 قرار گيرد. همين ترديدها در ميان اصلاح طلبان باعث شده که اعتماد لازم در بين اهالي اين جريان نسبت به رئيس دولت يازدهم به وجود نيايد. بنابراين بحران رهبري در جريان اصلاح طلبي آنان را با مشکل مواجه کرده است.

وي تصريح کرد: من معتقدم اصلاح طلبان آقاي هاشمي را به عنوان رهبر قبول نمي کنند. ممکن است مانند گذشته از وجود ايشان استفاده ابزاري کنند. در دولت آقاي ميرحسين همه زير پرچم آقاي هاشمي بودند اما بعد از آن شديدا مخالف آقاي هاشمي شدند. در دولت اصلاحات که کلي هم بلا بر سر آقاي هاشمي آوردند و در همان دوران بود که لقب "عاليجناب سرخپوش" را به هاشمي دادند. بعد از آن هم خيلي مواضع شفافي نسبت به آقاي هاشمي نداشتند. بنابراين نه آقاي هاشمي به اين ها اعتماد و اطمينان کامل دارد و نه اصلاح طلبان به آقاي هاشمي اعتماد مي کنند. در اين بين ممکن است به عنوان ابزار از آقاي روحاني بهره ببرند اما به عنوان رهبر و زعيم خير.

ابراهيمي در بخش پاياني اظهارات خود به تحرکات محمود احمدي نژاد براي حضور در جريان انتخابات مجلس نيز اشاره کرد و گفت: به نظر من احمدي نژاد رقيب اصولگرايان نيست. احمدي نژاد يک اصولگراي خطاکار است. فکرهم نمي کنم که همچنان مقلد مشايي باشد. مشکلي که احمدي نژاد براي خود فراهم کرد، قراردادن مشايي در کنار خود بود. در اين مسير اشتباهاتي هم انجام داد که حتي براي اصولگرايان نيز گران تمام شد. بنابراين شعاع بدعمل کردن دامن اصولگرايان را نيز گرفت. به نظر من احمدي نژاد با اصولگرايان رقابت نخواهد کرد، پس يا با اين جريان همراهي مي کند و يا اينکه سکوت مي کند به صحنه نخواهد آمد. احمدي نژاد اگر بخواهد بار ديگر در مقابل اصولگرايان بايستد، يک اشتباه بزرگ مجدد بر اشتباهات گذشته خود اضافه مي کند.

نظرات بینندگان

  • مقدم

    | |

    مگر روزی که احمدی نژاد امد جلو با اصول گرا امد اون با اباد گرا امد اصول گرا خوشو چسبنود به محمود و الان احمدی نژاد تو قلب مردم هست احتیاج به تبلیغ حزب گرو نداره

ارسال نظر