صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سند رسوایی دیگری برای فتنه گران/جزئیات نامه جنبش سبز به کاخ سفید

کشته شدن «میرحسین موسوی» زمینه جنگ داخلی در ایران را فراهم می کند

تحریم ها را تشدید کنید/کشته شدن موسوی زمینه جنگ داخلی در ایران را فراهم می کند انتشار نامه جنبش سبزی‌ها به کاخ سفید سند دیگری است که ابعاد واقعی کسانی که خود را مدافع حقوق مردم می‌نامیدند، افشا می‌کند و نشان می‌دهد حاضر بودند برای رسیدن به اهداف سیاسی خود، کشور را به ورطه جنگ داخلی و تجزیه بکشانند.

کد خبر: 41154

 

به گزارش فارس، «مایکل لدین» مشاور اسبق شورای امنیت ملی آمریکا و از چهره‌های برجسته محافظه‌کار یکشنبه گذشته با انتشار مطلبی در نشریه «فوربس» متن کامل نامه‌ای که گفته می‌شود از سوی سران فتنه و در پاسخ به پیام دولت آمریکا نوشته شده را منتشر کرد

 

براساس اظهارات لدین دولت آمریکا از طریق سناتور شامر پیامی برای گروه (میر حسین) موسوی، جنبش سبز فرستاد و در پاسخ به این نامه پیامی از سوی جنبش سبز در 9 آذر 1388 برای کاخ سفید فرستاده شد که خبرگزاری فارس بخش‌هایی از این نامه که در نظام جمهوری اسلامی ایران با شدیدترین و اهانت آمیزترین الفاظ توصیف شده را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

 

 

در ابتدای این نامه، نویسندگان با اشاره به بخش‌هایی از تاریخ ایران مدعی هستند که مسیر دموکراسی در ایران با وقوع انقلاب اسلامی منحرف شد و براین اساس انقلاب اسلامی را مترادف با جریان‌های تکفیری در منطقه معرفی می‌کنند.

در این زمینه، در نامه جنبش سبز به مقامات آمریکایی نوشته شده است: «بین گروه‌های رادیکال سنی و شیعی شباهت‌های ایدئولوژیکی وجود دارد: حذف نفوذ و ارزش‌های غربی و اسرائیل، اجرای شریعت به عنوان منبع قانون، استفاده از زور و در صورت نیاز ترور برای وادار کردن دشمن به تسلیم. همانطور که می‌دانید، رژیم ایران مدت‌هاست که از گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و طالبان حمایت می‌کند، با این حال مشابهت‌های ایدئولوژیک نتوانسته به طور کامل از درگیری‌های قومی در عراق و چند کشور اسلامی دیگر جلوگیری کند.» 

 

 

این نامه در ادامه بدون در نظر گرفتن منافع ملی ایران و در راستای رسیدن به اهداف سیاسی جریان برانداز تاکید می کند که جمهوری اسلامی در سال 66 به عربستان حمله کرد (اشاره دارد به حمله نیروهای امنیتی سعودی به حجاج ایرانی) و پیش از این نیز این ایران بود که صدام را برای حمله ترغیب کرد.

نامه جنبش سبزی‌ها در ادامه به طور تلویحی به سران کاخ سفید این سیگنال را ارسال می‌کند که باید با تشدید فشارهای اقتصادی بر جمهوری اسلامی و مردم زمینه براندازی در ایران را فراهم کنند که در بخش‌هایی از آن آمده است: «از سوی دیگر، فقدان اعتبار و نبود پشتوانه مردمی به علاوه وضعیت بد اقتصادی (بیکاری، تورم و فقر)، فرصتی فوق‌العاده برای تغییر واقعی ایجاد کرده است.»

 

 

 

این نامه در ادامه با ارائه تحلیلی درباره وضعیت سیاسی جاری در ایران در برهه پس از انتخابات 22 خرداد 88، با قاطعیت از سرنگونی و موفقیت عملیات براندازی سخن می‌گوید و تصریح می‌کند که آنچه جنبش سبز نامیده می‌شود یک جریان بدون رهبر نیست و تحت رهبری یکی از نامزدهای ریاست‌جمهوری یعنی میرحسین موسوی نخست‌وزیر اسبق قرار دارد.

البته نویسندگان در ادامه نامه خود سینگال‌های مهم دیگری را نیز برای کاخ سفید و سازمان سیا ارسال می‌کنند تا برای استفاده از جنبش سبز به عنوان بحرانی که زمینه سرنگونی نظامی جمهوری اسلامی و حتی فراتر از آن تجزیه کشور ایران باشد، وارد عمل شوند؛ به گونه‌ای که با ترور فردی که وی را رهبر جریان می‌دانند، بحرانی فراگیر در کشور ایجاد شود و سپس زمینه جنگ قومیتی در راستای بالکانیزه شدن ایران و تجزیه دامن زده شود.

 

 

 

نویسندگان سبز در این زمینه نوشته‌اند: «رژیم با وجود میل شدید به ساکت کردن آقای موسوی و تیم وی، نسبت به بازداشت یا کشتن او بی‌میل بوده است، چراکه به خوبی می‌داند که انزوا و حذف آقای موسوی موجب شکل‌گیری موج ملی اعتصاب‌ها و ناآرامی‌های خشونت‌آمیز غیرقابل کنترل همه‌جانبه می‌شود که طی آن با شمار زیادی نه فقط درون رژیم بلکه (مانند وضعیت یوگوسلاوی) بین اقلیت‌های قومی و فارس‌ها، تسویه حساب می‌شود.»

این نامه در ادامه مشاوره‌هایش به کاخ سفید درباره چگونگی مواجه با جمهوری اسلامی تاکید می کند که ایران اسلامی در مسیر تولید سلاح هسته‌ای قرار دارد و آمریکا باید با قدرت با دولت تهران برخورد کند تا ایران در عرصه جهانی دست بالا نداشته باشد.

 

===========================================================

 

 

 

«مایکل لدین» مشاور اسبق شورای امنیت ملی آمریکا و از چهره‌های برجسته محافظه‌کار روز یکشنبه با انتشار مطلبی در نشریه «فوربس» متن کامل نامه‌ای که گفته می‌شود از سوی سران فتنه و در پاسخ به پیام دولت آمریکا نوشته شده را منتشر کرده است.

وی در این مطلب که به بهانه مخالفت «چاک شامر» سناتور دموکرات آمریکایی با توافق هسته‌ای نگاشته شده، نوشته است که شامر رابط این نامه‌نگاری بود و به همین دلیل هم حالا مخالف توافق با ایران است. 

 

 

 

لدین که از حامیان ایجاد انقلاب رنگی در ایران است و بارها به مقامات آمریکایی توصیه کرده برای تحقق این هدف تلاش کنند، با اشاره به انتخابات سال 1388 و اتفاقات پس از آن، نوشته است: «دولت (آمریکا) تصمیم گرفت پیامی برای گروه (میر حسین) موسوی، جنبش سبز، بفرستد. سناتور شامر دوستی در وال استریت داشت که با سبزها در ارتباط بود و همان فرد به عنوان رابط انتخاب شد.»

وی که در سال 2012 نیز به وجود چنین نامه‌ای اشاره کرده بود، افزود: «از شامر خواسته شد از طرف دولت این پیام را به رهبران سبزها منتقل کند: "سبزها باید بدانند که این سوالات از جانب وزیر خارجه (آمریکا) ارسال شده است. سوالات این‌هاست: ما باید چه کاری انجام دهیم؟ چه کاری نباید انجام دهیم؟»

 

 

 

لدین در ادامه نوشته است: «پاسخ در قالب یک یادداشت تایپ‌شده 8 صفحه‌ای، به تاریخ 30 نوامبر 2009 (9 آذر 1388)، بود. نویسندگان (نامه) بسیار دقت کرده‌اند. این (نامه) امضا نشده و من دلایل روشنی دارم که چند نفر در تهران روی آن کار کرده‌اند.» (متن نامه)

در این نامه نظام ایران با «شدیدالحن‌ترین» الفاظ نظیر «خشن» و «دیکاتوری» توصیف و در آن نوشته است که رفتار نظام ایران تغییر نمی‌کند. لدین نوشته شده است: «اما این یادداشت تاکید دارد که نیروهای حامی تغییر داخل ایران، قدرتمند هستند و به خوبی رهبری می‌شوند.»

 

 

 

نویسندگان آن نامه به واشنگتن هشدار داده‌اند که اگر با تهران به توافق هسته‌ای دست یابد، باید در برابر رویکردهای خارجی و داخلی تهران سکوت کند. 

در بخشی از آن نامه آمده است: «در این لحظه سرنوشت‌ساز، این به کشورهای جهان آزاد بستگی دارد که تصمیمشان را بگیرند. آیا آن‌ها به مسیر خوش‌خیالی ادامه داده و تصمیمات را به آینده، زمانی که دیگر دیر شده موکول می‌کنند یا اینکه به مردم شجاع ایران پاداش داده و در عین حال منافع غرب و صلح جهانی را پیش می‌برند؟»

 

 

 

لدین در ادامه نوشته است: «به گفته دوست او (شامر) در وال‌استریت که من با او صحبت کرده‌ام، این یادداشت به شامر تحویل داده شده است. وزارت خارجه می‌گوید چیزی در مورد آن نمی‌داند و دفتر شامر هم از بحث در این رابطه خودداری می‌کند، اما نمی‌توانم تصور کنم که او آن را به هیلاری کلینتون، دوست و همکاری سابقش نداده است. مهمتر اینکه، قطعا زمانی که او (شامر) در حال تفکر بود که باید چه تصمیمی در مورد توافق بگیرد،  آن برهه تأثیرگذار بوده است. سبزها به دولت اوباما دقیقا گزینه‌های واقعی را گفتند: یا از رژیم حمایت کنید یا از به حمایت از آزادی و نتیجه تشویق تغییر دموکراتیک در ایران بپردازید.»

دولت آمریکا هنوز در مورد گزارش لدین اظهار نظر نکرده است.

 

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر