صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

علم‌الهدی: تنها موضوع مهم برای ایران در دوران پسابرجام نحوه مواجهه با آمریکاست

فتنه 88 نسخه برداشته شده از کودتای 28 مرداد بود امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه جز جریان آمریکایی ملت و کشور ما در این کره خاکی هیچ دشمن دیگری ندارد، تبیین کرد: در دوره پسابرجام برای ما تنها موضوع مهم نحوه مواجهه با شیطان بزرگ آمریکاست.

کد خبر: 41112

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی این هفته نماز جمعه مشهد که در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی و منور امام رضا (ع) در رواق بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: صیانت‌های دولت و کشور آمریکا علیه ملت ما سابقه‌ای بیش از 60 سال دارد و از کودتای 28 مرداد تاکنون ادامه داشته است.

وی با اشاره به فرارسیدن سالگرد کودتای ننگین 28 مرداد، خاطرنشان کرد: آمریکا با جنایت‌های زیادی که در تاریخ علیه کشور ما انجام داد، خوی استکباری خود را به نمایش گذاشت و تاکنون نیز شاهد ادامه این روند نامبارک هستیم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: 28 مرداد خاطره عبرت‌آموزی از شیطنت شیطان بزرگ آمریکاست و سلطه‌ای که بیش از یک ربع قرن توسط این کشور و با حمایت از سلطنت منحوس پهلوی انجام داد، است.

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این حادثه به ما ثابت می‌کند در هیچ زمانی نباید به آمریکا اعتماد داشته باشیم، اضافه کرد: پیامد اعتماد به آمریکا پیشامد کودتای 28 مرداد و حوادث بسیار زیادی چون فتنه 88 است که باید در این زمینه ملت ما هوشیار باشد.

وی با اشاره به پناه بردن دکتر مصدق به آمریکا برای خروج از استعمار انگلستان، تأکید کرد: مصدق به خیال اینکه از شرّ انگلستان خلاص شده و از این پس می‌تواند نفت کشور را به آمریکا بفروشد پای آمریکایی‌ها را به کشور باز کرد و نتیجه آن را هم در کودتای 28 مرداد دید.

 

 

خطیب جمعه مشهد در ادامه با اشاره به نقش روزولت در هدایت کودتای 28 مرداد گفت: این شخص چمدان‌های پر از پول را به نمایندگی از آمریکا به ایران آورد و بین فواحش و اراذل و اوباشی که در کنار افسران خائن ارتش آن روز علیه حکومت ملی به پا خواسته شده بودند توزیع و دولت مصدق را ساقط کرد.

وی با اشاره به بازه زمانی بین کودتای 28 مرداد 1332 تا فتنه 88 بیان کرد: این فاصله زمانی نزدیک به 60 سال طول کشید و اگر کارنامه این دوران را بررسی کنیم می‌بینیم که چه جنایت‌هایی را آمریکا علیه کشور ما انجام داده است.

امام جمعه مشهد، فتنه 88 را نسخه برداشته شده از کودتای 28 مرداد برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: تاکنون جز جنایت، خیانت، قساوت و دشمنی از آمریکا هیچ چیز به ایران نرسیده است.

 

 

وی با تأکید بر اینکه جز جریان آمریکایی ملت و کشور ما در این کره خاکی هیچ دشمن دیگری ندارد، تبیین کرد: در دوره پسابرجام برای ما تنها موضوع مهم نحوه مواجهه با شیطان بزرگ آمریکاست.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به مصاحبه سه روز قبل وزیر امور خارجه آمریکا با خبرگزاری رویترز، متذکر شد: در این مصاحبه جان‌کری اذعان کرد که توافق انجام شده به دلیل جلوگیری از خروج دلار آمریکا از ارز اصلی دنیا بوده است و این نشان می‌دهد تحریم‌ها بیشتر از اینکه ما را مستأصل کند خود آمریکایی‌ها را مستأصل کرده است.

 

 

امام جمعه مشهد ادامه داد: همچنین وزیر امور خارجه آمریکا دوباره بر برگرداندن تمامی تحریم‌ها بدون اجازه شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به اهمیت گوش دادن به حرف علما در خصوص استکبار آمریکایی، توضیح داد: آنهایی که آمریکا را در منطقه بزک می‌کنند باید توجه داشته باشند که برخی حوادث در کشور در حال رخ دادن است که بدن انسان را مانند بید می‌لرزاند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر