صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

فاضل ميبدي: واکنش به صحبت‌هاي روحاني بوي انتقام‌جويي مي دهد

حجت الاسلام فاضل ميبدي گفت: رفراندوم يکي از اصول مترقي قانون اساسي است که اين اختيار را به مسولان مي‌دهد پيرامون تصميم‌گيري‌هاي کلان کشور مردم به صورت مستقيم نظر خود را مطرح کنند.

کد خبر: 4109

ايسکا نيوز/ حجت الاسلام فاضل ميبدي گفت: رفراندوم يکي از اصول مترقي قانون اساسي است که اين اختيار را به مسولان مي‌دهد پيرامون تصميم‌گيري‌هاي کلان کشور مردم به صورت مستقيم نظر خود را مطرح کنند.

حجت الاسلام فاضل ميبدي ضمن مذموم دانستن جو سازي عليه سخنراني هاي رييس جمهور بدون تحليل و بررسي گفت: دو نوع واکنش نسبت به حرف‌هاي رييس جمهور وجود دارد که جنبه نقد گونه لازمه هر جامعه آزادي است که اگر از کنار گفتار و اعمال مسئولان بدون نقد بگذريم استبداد در جامعه رواج مي‌يابد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: متاسفانه برخي از واکنش‌ها جنبه جبهه‌گيري‌هاي سياسي و جناحي دارد لذا جريان‌هايي که در انتخابات مورد اقبال مردم واقع نشدند،در صدد حمله به جناح مقابل که رييس جمهور در راس آنها قرار دارد،برآمده اند.

وي با اشاره به سخنراني اخير رييس‌جمهور درباره همه‌پرسي،گفت: مباحث مطرح شده از سوي آقاي روحاني به جا و شايسته بود لذا رفراندوم يکي از اصول مترقي قانون اساسي است که اين اختيار را به مسولان مي‌دهد پيرامون تصميم‌گيري‌هاي کلان کشور مردم به صورت مستقيم نظر خود را مطرح کنند.

ميبدي در ادامه در تشريح کلام رييس جمهور گفت: معناي صحبت روحاني اين است که در مورد مسائل هسته اي يا هر مسئله مهم ديگر نظر مردم را نيز جويا شويم و هرکسي از جانب مردم سخن نگويد و اين سخنان رييس جمهور واکنش هايي در بر داشته است.

وي همچنين تاکيد کرد: واکنش به صحبت هاي روحاني بوي انتقام جويي مي دهد و طبيعي است که اينگونه برخوردهاي تند و افراطي به رشد منافع ملي ضربه وارد مي کند .

اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تنگناهاي اقتصادي که در جامعه وجود دارد،بيان کرد:مردم به دنبال تامين معاش و رفع معضل بيکاري هستند که از جمله راه حل هاي پيش رو برداشتن موانع اقتصادي و ارتباط با بازار جهاني است.

حجت الاسلام ميبدي با بيان اينکه دولت قصد خروج از وضعيت فعلي اقتصادي را دارد خاطرنشان کرد:برخي به دنبال خدشه وارد کردن بر موفقيت دولت هستند و شاهد اينگونه رفتارها در دولت اصلاحات نيز بوديم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر